reklama

V Česku vznikl unikátní model z Lega. Obří Lamborghini skládali v Kladně skoro rok

Vývojový tým slavné plastové stavebnice Lego, který sídlí v Kladně, si může připsat další zajímavý model. Vznikla tam totiž replika hybridního Lamborghini Sián v životní velikosti. Stavba zabrala 8 660 hodin, tedy téměř celý rok práce.

reklama

Slavná stavebnice Lego se spojila s výrobcem supersportů Lamborghini, aby postavila věrnou kopii jeho hybridního vozu Sián. Výsledkem je model dlouhý 4 980 mm, široký 2 101 mm a vysoký 1 133 mm. Má tedy naprosto stejné rozměry jako jeho předloha. Je ale mnohem těžší. Kostky Lega, kola a světla dohromady váží 2,2 tuny.

Lego pro stavbu modelu v životní velikosti vybralo své vývojové centrum v Kladně. Není to náhoda, protože na tom samém místě před několika lety vznikla věrná kopie Bugatti Chrion. „Naši úžasní inženýři a designéři v Česku opravdu posunuli hranice toho, co lze z Lega postavit,“ komentovala výsledek viceprezidentka pro produkt a marketing Lega Lena Dixenová.

/ fotografií

Stavba Lamborghini Sián v životní velikosti zabrala celkem 8 660 hodin práce. To je skoro 361 dní v kuse, tedy téměř celý rok. Není divu, vůz bylo nutné dopodrobna navrhnout a pak složit ze 400 tisíc dílků dohromady. Bylo potřeba 154 různých dílů ze stavebnice Technic, z níž se ale jen 20 vyrobilo přímo pro tento model.

Vůz samozřejmě nemá dvanáctiválcový motor jako jeho skutečná předloha, chlubí se ale opravdovými koly nebo LED světlomety. Uvnitř najdeme volant, ovladače nebo sportovní sedačky, které jsou také vyrobeny z Lega. Podobně jako Bugatti Chiron i Lamborghini Sián se prodává také v modelové velikosti 1:8. Její složení už snad tolik času nezabere.

K tématu

Lamborghini Sián z Lega, které postavili v Kladně.
Lamborghini Sián z Lega, které postavili v Kladně.
Zdroj: Lego

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Politika

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Spory mezi Piráty a premiérem Andrejem Babišem (ANO) jsou stále častější. Tentokrát se Babiš pustil do poslance Mikuláše Ferjenčíka a jeho názoru na polyamorii, tedy vztah více lidí. Český premiér považuje tento způsob života za nemorální. Ferjenčík Babišova slova okomentoval tím, že stát by se neměl motat lidem do života. Následně si z něj vystřelil na sociálních sítích.

Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Babiš označil senátora Wagenknechta za psychopata. Musí se omluvit, rozhodl soud
Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama