Štěně mělo vykloubené lokty o 180 stupňů. Díky zázračné operaci může zase chodit

Tříměsíční fenka Siggi se ještě na jaře potýkala s nepříjemnou vzácnou vrozenou vadou. Lokty měla vykloubené o 180 stupňů a nemohla tak ani chodit. Šanci na lepší život jí dali lékaři na veterinární klinice Oklahomské univerzity.

„Její tlapky směřovaly spíše rovně nahoru než rovně dolů,“ řekl veterinář Erik Clary z Oklahomské univerzity. Siggi šla na operaci v květnu. Chirurgům se podařilo její vykloubené lokty otočit o 180 stupňů.

„Museli jsme jí zlomit kosti vysoko v předloktí. Předtím se dokázala jakž takž plazit. Vlastně svým způsobem chodila po vršku zápěstí,“ dodal Clary, který se s podobným případem už setkal.

Jeho tým se proslavil v roce 2019, když u nich stejnou operaci podstoupilo štěně Milo. Jakmile mu odstranili šrouby a dlahy, byl připraven naučit se znovu chodit. Pomáhalo mu i plavání v bazénu.

Stejně jako Milo, také Siggi měla dočasně šrouby v loktech a musela několik týdnů nosit dlahy. Pak začala rehabilitovat a nabírat svaly. Naučit se znovu chodit přitom pro fenku nebylo snadné. I díky odměnám ji však trénink na běžícím pásu bavil.

Tagy: