CNN Prima News zdravotnictví

zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnictví“

Sledujte ZÁZNAM Partie s Válkem a Maškem: Jak Česko zvládá uprchlickou vlnu?

13. května 2022 13:04

Ruská invaze na Ukrajinu trvá už téměř tři měsíce. Zvládá kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) řešit všechny dopady, které má válka na Českou republiku? Jedním z častých témat posledních dnů je s ní spojená migrační vlna. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii Mikuláš Peksa (Piráti), Eva Decroix (ODS), Patrik Nacher (za ANO) a Zdeněk Kettner (SPD). Pořad Partie můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo online na webu cnn.iprima.cz.

Vystrčil tepe opozici: Když není po jejím, je to špatně. Určete si priority, radí Bžoch

5. května 2022 22:29

Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pořadu 360° hájil kroky vládní koalice v Poslanecké sněmovně. „Vláda se snaží řešit energetickou krizi nebo válku na Ukrajině, ale protože má opozice jiný názor, tak se přeci nebude bavit o kompromisu,“ podotkl. Poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch však uvedl, že by si vláda měla určit priority.

Sněmovna kývla na snížení plateb za státní pojištěnce. Zmrazila je na loňské úrovni

4. května 2022 21:29

Koaliční poslanci ve středu po mnohahodinovém jednání ve Sněmovně hlasovali o zákonu, který má zmrazit platby za státní pojištěnce do systému veřejného zdravotního pojištění na loňské úrovni. Poslali jej do druhého čtení. Nyní ho posoudí ve zkrácené měsíční lhůtě zdravotnický výbor. Ministerstvo financí očekává, že tím ve státní kase uspoří 14 miliard korun.

Maraton ve sněmovním blábolení pokračuje. Babiš chce porazit Okamuru

4. května 2022 09:59

Po 24 hodinách od zahájení mimořádné schůze Poslanecké sněmovny pokračují i ve středu ráno vystoupení opozičních poslanců, která ve velké míře nesouvisí s projednávanými body. Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dokonce sám prohlásil, že chce v blábolení překonat Tomia Okamuru. Jednoduše řečeno, poslanci za celý den nic nevyřešili. Podle vládní koalice je ale potřeba opozici prostor na řečnění dát. Na programu jsou mimo jiné zrušení EET nebo zákon o střetu zájmů.

Snížení zdravotních plateb systém neohrozí, řekl Stanjura. Poslanci mají hygienickou pauzu

4. května 2022 04:10

Ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) překvapilo, že si opozice vybrala jako jeden z cílů útoku na vládu navrhované snížení zdravotních plateb za státní pojištěnce od poloviny roku. Zdravotní pojišťovny mají dostatečné zůstatky na účtech, nižší státní platby systém neohrozí. Stanjura to řekl po půlnoci ve Sněmovně v úvodním kole projednávání novely. Debatu poslanci přerušili ve 04:00, po 18 hodinách od zahájení mimořádné schůze ke sporným koaličním předlohám. Dvě dvouhodinové hygienické přestávky si vzaly opoziční kluby ANO a SPD. Dolní komora se znovu sejde v 08:00.

V Asii jsou na roušky zvyklí, řekl Prymula. Vysvětlil, proč chřipka na dva roky zmizela

21. dubna 2022 11:21

I přes rozvolňování epidemických opatření je covid v Česku stále na ústupu. Do popředí se naopak opět dostává chřipka. Podle epidemiologa Romana Prymuly tento fenomén souvisí s nošením respirátorů. Exministr zdravotnictví v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS vysvětlil, proč jsou obyvatelé asijských zemí více navyklí na zakrývání dýchacích cest.

Milion uprchlíků a výuka na směny. Vláda se chystá na nejhorší, jak chce řešit krizi?

15. dubna 2022 07:16

Vláda ve středu schválila svou strategii, jak řešit uprchlickou krizi v Česku. Určila si 13 priorit, které se týkají například školství, zdravotnictví, ubytování i zaměstnání. Připravila i tři scénáře, počítá až s milionem příchozích uprchlíků, stavbou mobilních domů nebo výukou ve škole na směny. Co vládní strategie obsahuje?

To už můžeme zapojit mediky. Lékaři z Ukrajiny nám nepomohou, říká odborář Engel

14. dubna 2022 01:26

Zdravotní sestry a lékaři, kteří uprchli před válkou z Ukrajiny, budou mít možnost v Česku pracovat i bez uznání vzdělání ze zahraničí. Ve středu to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Běženci ale podle něj budou muset pracovat pod odborným dozorem a maximálně po dobu tří měsíců. Návrh ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Mám problémy s pamětí i balancem, stěžuje si pacient na dlouhý covid. Za léčbu dal statisíce

2. dubna 2022 16:59

Mám velký tlak v hlavě, problémy s balancem a pamětí a občas mne brní končetiny. Pacient s dlouhým covidem Bohumil Rajchl popsal své zdravotní problémy poté, co se předloni v prosinci nakazil koronavirem. Nemůže pracovat a za léčbu utratil už přes 200 tisíc korun. Zatím mu pomohla především metoda Help Aferéza, kterou testují lékaři v Německu.