CNN Prima News zdravotnictví

zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnictví“

Česku hrozí úbytek pohotovostí. Pitomost a alibismus, kritizuje plán ministerstva Kubek

Fungování lékařských pohotovostí mají v současnosti ve své kompetenci kraje. Ministerstvo zdravotnictví však připravuje změnu, a tuto povinnost by chtělo přehodit na zdravotní pojišťovny. Prý mají lepší nástroje k tomu, aby zajistily pravidelné obsazení pohotovosti lékařem. Problém je v tom, že by pohotovostí reálně ubylo a pomoc by pacienti našli jen na urgentních příjmech.

České zdravotnictví připomíná Titanic. Podle expertů by mělo výrazně ubýt nemocnic

Do počtu nemocnic nechce žádný politik říznout, řekl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Vzhledem k rozsáhlé síti dálnic by prý zredukování počtu zdravotnických zařízení vedlo k efektivnímu snížení nákladů. Ekonom rovněž popsal zásadní rozdíl mezi státním a soukromým zdravotnictvím a zvážil jeho roli v tuzemském prostředí.

Sněmovna schválila růst příspěvků na péči pro zdravotně postižené. Návrh opozice neprošel

Aktualizováno

Sněmovna v pátek schválila zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením. Konkrétně prošel návrh pětikoalice. Úpravy opozičních hnutí ANO a SPD usilující o razantnější růst části dávek zákonodárci zamítli. Novelu, která má také zdůraznit podporu poskytování sociálních služeb potřebným lidem v jejich domácím prostředí, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Marně hledáte lékaře? Pojišťovna musí zajistit péči pro své klienty, radí Philipp

Pojišťovna je povinna zajistit péči pro své klienty. Kdo nemůže dlouho sehnat lékaře, měl by se na ni obrátit. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS na to upozornil místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). Podle místopředsedy sněmovního výboru pro zdravotnictví Julia Špičáka (ANO) o tom ale mnoho lidí neví. Důvodem je prý nevýrazná komunikace směrem k pacientům.

Ochrana dětí v Česku tragicky selhává. Chystáme sérii klíčových opatření, říká zmocněnkyně

Systém ochrany dětí v Česku funguje naprosto nelogicky. Všichni na problém koukáme, ale zasáhneme, až když má rozměry požáru Hřenska, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Připravuje proto ve spolupráci se třemi ministerstvy plán Křižovatky života, který by měl státní systém ochrany dětí zlepšit. Investice do této oblasti se podle ní vyplatí i mimo jiné proto, abychom minimalizovali riziko, že se bude opakovat podobná tragédie jako na pražské filozofické fakultě.

Po covidu řada Čechů očkování zcela neguje, upozornili epidemiologové. Vázne i jeho vymáhání

V očkování proti chřipce je Česko na desetině hodnot, které vykazují jiné země. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to konstatoval epidemiolog Roman Prymula. Poznamenal, že v atmosféře covidové epidemie výrazně stoupl počet lidí, kteří bezdůvodně negují vakcinaci, což zhoršuje jakoukoliv osvětu i u ostatních nemocí. Podobně to vidí i epidemioložka Kateřina Fabiánová, která zdůraznila, že v případě černého kašle se vakcinací snižuje pravděpodobnost těžkého průběhu.

Ústav stahuje z českého trhu lék proti zákeřné nemoci. Závadu řešil i u dalších přípravků

Čtyři léky – tolik jich Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stáhl z trhu za březen letošního roku. Jednalo se o přípravky pro onkologické pacienty, oční kapky či antiseptika a antimykotika. Důvodem bylo podezření i samotná závada v jakosti. Některé z léků ústav stahoval na úrovni pacientů, jiné ve zdravotnických zařízeních.