reklama
CNN Prima News zdravotnictví

zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnictví“

Sledujte ŽIVĚ brífink Vojtěcha: Zkrátí se lhůta pro platnost testů a jaké změny chystá?

15. října 2021 13:25

Počty nakažených koronavirem se každým dnem zvyšují, i proto ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolal tiskovou konferenci. Společně s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou a ředitelem Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislavem Duškem představí další kroky, které se týkají vládních opatření. Řeč bude o intervalech testování i případném zkrácení karantény.

Dostál: Zákonodárci nepotřebují znát Zemanův stav, aby ho prohlásili za nezpůsobilého

12. října 2021 23:56

Jak Poslanecká sněmovna, tak ani senátoři nepotřebují znát podrobnosti o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, aby mohli aktivovat článek 66 Ústavy. Obě komory skrze něj mohou prohlásit hlavu státu za nezpůsobilou vykonávat úřad z jakéhokoliv důvodu, který samy uznají za legitimní, vysvětlil expert na zdravotní právo Ondřej Dostál (Piráti) v pořadu 360°. Je ale přesvědčen, že by měl Zeman sám ujistit veřejnost o své způsobilosti, dodal na CNN Prima NEWS.

Po útoku sekyrou v Tišnově bojují muž a žena o život. Útočníkovi hrozí i doživotí

12. října 2021 09:10
Aktualizováno

V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají na ARO ve vážném stavu muž a žena, které v pondělí večer zranil útočník v Tišnově, řekla v úterý ráno mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Mimo ohrožení života je napadená žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, uvedla její mluvčí Veronika Plachá. Podle ní je v zařízení se středně těžkými zraněním i další napadený muž. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu. Hrozí mu až dvacet let vězení, případně výjimečný trest.

Pavlínce ve třech měsících diagnostikovali kapavku. Rodiče viní nemocnici

6. října 2021 16:40

Na televizi CNN Prima NEWS se obrátila paní Murková z Mostu. Před čtyřmi lety měli v nemocnici její tehdy tříměsíční dceři Pavlínce náhodně diagnostikovat kapavku. Rodina je ale přesvědčená, že výsledky testů v nemocnici zaměnili. Nikdo z nich prý totiž kapavkou netrpěl. Od té doby se snaží neúspěšně bránit. Nemocnice chybu odmítá.

reklama