CNN Prima News zdravotnictví

zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnictví“

Nevyléčitelně nemocná Ukrajinka chce dožít doma. Loučení s rodinou dojalo i zdravotníky

19. března 2023 13:09

Záchranáři z Asociace samaritánů České republiky se zasloužili o další dobrý skutek. Pacientka v konečném stádiu závažného onemocnění, která uprchla z válkou zmítané Ukrajiny, se totiž chtěla vrátit na dožití domů. A tak vyrazila na začátku týdne na cestu tzv. Sanitka přání, která pacientku i s manželem odvezla zpět do Kozjatinu.

Pacienti zbytečně přicházejí o peníze za léky, miliony pak zůstávají zdravotním pojišťovnám

12. března 2023 23:39

Lidé přicházejí ročně o tisíce korun za nevrácené doplatky léků na recept. Zdravotním pojišťovnám totiž chybí aktualizované údaje klientů, a složenky tak nedorazí ke svému majiteli. Například VZP za loňský rok zůstane v kase přes 40 milionů korun. Pojišťovny se snaží peníze posílat opakovaně, ani tak ale často nenajdou svého majitele.

Zázračně pomohl zachránit pobodanou ženu v Praze. Srdce se pere do poslední chvíle, říká Horn

5. března 2023 07:38

Patří k týmu, o němž se možná bude psát v lékařských učebnicích. Emeritní primář kardiochirurgie FN Motol Milan Horn se v prosinci podílel na záchraně ženy, kterou na pražské Novodvorské bezdůvodně pobodal agresivní útočník. Boj o její život trval několik hodin, zahrnoval i 80 minut trvající přímou masáž srdce, neuvěřitelných 6 400 stisknutí. Většinu z nich provedl Horn. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje nejen, jaké je držet v rukou cizí srdce, ale i proč se zrovna tenhle orgán spojuje s láskou.

Následky covidu trpí Olga i po 2,5 letech. Lékaři stále neví, jak k syndromu přistupovat

4. března 2023 21:20

„Přes dva roky řeším zdravotní problémy a lékaři pořád neví, co se mnou.“ To jsou slova Olgy, která už více než dva roky trpí tzv. long covidem, známým také jako postcovidový syndrom. Kvůli zdravotním komplikacím nemůže pracovat a po dlouhém boji s úřady konečně dostala invalidní důchod. Jenže pouze do léta.

Válek chce zavést poplatky za urgentní příjem. Řada lidí tam chodí zbytečně, říká ministr

3. března 2023 06:13

Lidé podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) zneužívají urgentní příjmy nemocnic. Chce proto zavést regulační poplatky, řekl Mladé frontě Dnes (MfD). Poplatek by mohli hradit například pacienti, kteří nejdou nejprve k praktickému lékaři, ale rovnou do zdravotnického zařízení. Konkrétní návrhy ministr očekává od Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Prymula: S Ukrajinci přišla zátěž na pediatry. Oddělení si personál vzájemně kanibalizují

23. února 2023 08:19

K Ukrajincům byl zdravotní systém velmi vstřícný. Dostali plné pojištění a péči, jenže systém není nafukovací. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Připomněl, že největší zátěž padla na pediatry, kteří mají kapacitu takřka na stropu. Zmínil také vzájemnou kanibalizaci a přeplácení personálu na pediatrických odděleních.

Lepší zdravotní péče pro bohaté a nátlak na vyšší prevenci. Válkův plán strhl lavinu kritiky

20. února 2023 17:42

Kdo chce nadstandardní zdravotní péči, ten si bude moci připlatit. Počítá s tím jeden z pracovních návrhů ministerstva zdravotnictví. Kromě toho chce resort odměnit lidi, kteří o své zdraví pečují, a to buď levnějším zdravotním pojištěním, nebo formou benefitů. Lidé si ale stěžují, že nelze pacienty dělit podle movitosti.

Jana „Dezinfo“ Hamplová, překřtil senátorku Válek. Primitivní, chci omluvu, reagovala politička

17. února 2023 19:51

Primitivní urážka, omluvte se. Tak reagovala senátorka Jana Zwyrtek Hamplová na slova ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP), který loni zvolenou členku horní komory přejmenoval na Janu „Dezinfo“ Hamplovou. Šéf resortu ji na sociálních sítích kritizoval za to, že na svých sociálních sítích zčásti zdůvodnila nedostatek léků malou účinností očkování. „Na omluvě trvám, protože podobná hanlivá označení mě poškozují jak profesně, tak v rámci výkonu funkce senátorky,“ napsala Hamplová ve své výzvě.

Stanjura chce léčit rozpočet na úkor „zlobivých“ řidičů či lyžařů. Za lékaře by platili víc

11. února 2023 21:05

Ve státní kase chybí desítky miliard, na ministerstvu financí proto vymysleli, kde alespoň část najít a u toho ještě motivovat občany, aby se více starali o své zdraví. Vybrat víc peněz by ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chtěl od „zlobivých pacientů“, tedy těch, kteří třeba nechodí pravidelně na kontroly nebo se zdravím hazardují.