CNN Prima News Stinger

Stinger

Výpis příspěvků ke štítku „Stinger“

Exploze jako ve filmu. Ukrajinci zveřejnili záběry sestřelení ruského vrtulníku

17. června 2022 10:10

Podle zpráv z posledních dnů se zdá, že Rusové plánují velký útok na Záporoží. Na základě satelitních snímků ukrajinské armády lze soudit, že do okolí tohoto města přesouvají velké množství vojenské techniky. Ukrajinci se však tomuto plánu snaží zabránit. Například ve čtvrtek sestřelili ruský transportně-bitevní vrtulník Mi-35M, který do Záporoží mířil z Doněcké oblasti.

Nebeský skalp Ukrajinců. Sestřelili generálmajora, záběry ukazují jeho poslední chvíle

5. června 2022 05:32

Ukrajinci si ve válce s Ruskem připsali další potvrzený cenný skalp. Protiletadlovou raketou Stinger totiž koncem května sestřelili pilota s excelentním renomé generálmajora Kanamata Botaševa. Ten seděl za kniplem Suchoje Su-25 a zrovna přelétával nad Luhanskou oblastí. Pozemní síly Ukrajiny tvrdí, že už dokázaly od začátku invaze zničit 204 letadel.

Ruský vrtulník poslala k zemi obávaná nadzvuková střela Starstreak. Video oblétlo svět

3. dubna 2022 14:49

Protiletadlové střely, proti kterým není obrany. Ukrajinci začali naplno využívat obávanou britskou zbraň, se kterou účinně ničí ruskou vzdušnou techniku. Video ze sociálních sítích ukázalo, jak funguje nadzvuková střela Starstreak v praxi – během okamžiku poslala ruský vrtulník Mi-28N k zemi. Ukrajinci obdrželi od Velké Británie okolo 900 kusů tohoto účinného protiletadlového systému a střel.

Javelin, NLAW či Stinger. Jaké zbraně chrání Ukrajinu před ruskými tanky a vrtulníky?

13. března 2022 06:54

Ukrajinci se už několik týdnů brání ruským vojskům, podle mnohých expertů i překvapivě zdatně. Velký podíl na efektivní obraně proti invazním jednotkám má arzenál, který ukrajinská armáda používá. Pancíře ruských tanků například louskají americké řízené střely Javelin, vrtulníky mohou zase brzy sundávat z nebes britské Starstreaky.