reklama

Stoupněte si sem a řekněte to o dětech. Babiš komandoval Vojtěcha na tiskové konferenci

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět komandoval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Na tiskové konferenci po jednání vlády mu nejdříve říkal, k jakému pultíku si má stoupnout. Když Vojtěch mluvil, Babiš mu skočil do řeči a radil mu, které informace má říct jako první.

reklama

Vojtěch přišel na tiskovou konferenci a chtěl si stoupnout k pultíku, u kterého nebyly mikrofony médií. „Pojďte sem asi, pane ministře,“ řekl ihned Vojtěchovi Babiš a ukázal mu, kam si má stoupnout. Vojtěch předsedu vlády poslechl.

Babiš pak ministra komandoval, když oznamoval opatření, která vláda schválila. Vojtěch informoval, že testy na covid už nebudou od listopadu hrazeny ze zdravotního pojištění. „Dětí se to ale netýká,“ skočil mu Babiš do řeči. „To jsem chtěl právě říct,“ odvětil Vojtěch. „No tak to ale musíte říct,“ vyčinil premiér ministrovi.

Celá situace tak připomněla moment z loňského března, který se lidem hodně vryl do paměti. Adam Vojtěch čelil výzvě k vyvození politické odpovědnosti za výrok o lékařce, která měla skončit v karanténě kvůli podezření na nákazu koronavirem. Informace se později ukázala jako nepravdivá, za což se Vojtěch omluvil.

Předseda vlády Andrej Babiš si však vzal slovo a vyzval Vojtěcha, aby uvedl, kdo mu tuto informaci předal. „Tak řekněte přesně, kdo vám to řekl. Nebuďte slušnej, řekněte pravdu, kdo vám to řekl,“ prohlásil Babiš a dále naléhal: „Jméno! Řekněte jméno!“

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama