CNN Prima News Strabag

Strabag

Výpis příspěvků ke štítku „Strabag“

Stavba nových dálničních úseků skomírá. Letos jich v Česku přibude dvakrát méně než loni

4. prosince 2022 10:17

Letos bude v Česku otevřeno celkem 21,2 kilometru nových dálnic. Zprovoznit se má i 14,2 kilometru silnic první třídy, uvedla analytická společnost CEEC Research s odkazem na data ministerstva dopravy. Je to přibližně dvakrát méně než loni, kdy stát zprovoznil 46,5 kilometru nových dálnic a zhruba 23 kilometrů silnic první třídy.

Nový fotbalový stadion v Hradci bude stát o 59 milionů víc. Hrozilo zakonzervování stavby

19. června 2022 07:33

Nový fotbalový stadion v Hradci Králové bude stát o 59 milionů víc, než byla původně nasmlouvaná cena. Dohodli se na tom představitelé hradecké radnice s dodavateli. Zpozdí se také termín dokončení stavby. Stavební firmy původně od města požadovaly o dalších 10 milionů víc. Pokud by se obě nedohodly, hrozilo zastavení prací a zakonzervování stavby.

Ohrozí stavbu metra D válka na Ukrajině? Firma Strabag má vazby na ruského oligarchu

17. března 2022 07:23

Po dlouhých letech politických i soudních sporů má Praha konečně rozhodnutí o stavebním povolení na metro D. Jde o zlomový a zásadní okamžik. Jenže průběh projektu může být narušen sankcemi kvůli válce na Ukrajině. Zhotovitelem části metra D je stavební konsorcium, které se skládá ze společností Subterra, Hochtief, Ed. Züblin a Strabag. A právě v poslední ze jmenovaných firem má téměř třetinový podíl firma, ve které figuruje ruský oligarcha Oleg Děripaska. Praha i Strabag ale ujišťují, že stavba nijak ohrožena nebude.

Odchod Ukrajinců do války dopadá na výstavbu. Jsou pilířem stavebnictví, upozorňují firmy

2. března 2022 08:02

Ukrajina se již několik dnů potýká s ruskou válečnou agresí, což vedlo k úplné mobilizaci na Ukrajině, která se dotkla také mnohých ukrajinských pracovníků v Česku. Desítky tisíc pracovních sil z Ukrajiny jsou přitom podle firem jedním z pilířů českého stavebnictví. Je proto pravděpodobné, že se jejich odchod odrazí v prodloužených lhůtách realizace staveb v Česku.