CNN Prima News Strana zelených

Strana zelených

Výpis příspěvků ke štítku „Strana zelených“

Stropnický: Otec se s dezinformátorem Jovanovičem nesešel záměrně. Ani já toho pána neznám

23. ledna 2023 20:31

Můj otec nepozval proruského aktivistu Žarka Jovanoviče záměrně, o tom jsem skálopevně přesvědčen, prohlásil aktivista a bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický. Velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický se s dezinformátorem i vyfotografoval, snímek pak sdílel místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL), který požadoval jeho rezignaci.

Zeman: Požár v Hřensku nezpůsobili trampové, ale politici jako Bursík, jenž může za kůrovce

17. října 2022 13:41

Za šíření požáru v Českém Švýcarsku podle prezidenta Miloše Zemana může bezzásahová ideologie, a tedy konkrétně bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík. Hlava státu to řekla během své pondělní návštěvy v Ústí nad Labem. Zeman také potvrdil, že s koncem jeho současného mandátu skončí počátkem příštího roku také jeho mnohaleté působení v politice.

Nezavírejte jaderné elektrárny, budeme mít problémy, vyzývají němečtí profesoři

28. července 2022 19:05

Změna klimatu a energetická krize přiměly mnoho zemí k úvahám o větším využívání jaderné energie. Německo je ale zvláštním případem. Přestože nedisponuje významným množstvím stálých a stabilních zdrojů energie, s výjimkou uhlí a plynu, které však poškozují klima, chce na konci roku odstavit poslední jaderné elektrárny a vsadit na kolísavou větrnou a solární energii. Skupina dvaceti profesorů německých univerzit nyní prosazuje návrat k jádru.

Mirai „odpálkovali“ Babiše, bouřil se i Katapult. Jak politici zneužívají slavné písně

9. července 2022 07:45

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Parafráze z filmové komedie Pelíšky vystihuje momentální situaci mezi politickými stranami a umělci asi nejlépe. Za poslední roky se totiž množí případy, kdy si volení zástupci lidu napříč politickým spektrem „vypůjčují“ do svých sloganů úryvky známých písní, aniž by o tom daným autorům a interpretům dali vůbec vědět nebo žádali o jejich souhlas. Takové případy následně často končí až u soudu.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

1. května 2022 17:15

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.

Jak nalákat ženy k volbám? Rozhoduje charisma, strany cílí na samoživitelky

8. října 2021 08:15

Politické strany a koalice se snaží jen pár dní před volbami do Poslanecké sněmovny ulovit a přesvědčit nerozhodné voliče. Často se přitom mluví o tom, že neumí oslovit mladé. Jak se letos zaměřili na ženy? Napříč politickým spektrem existují předvolební body a sliby, které cílí například na matky samoživitelky a jejich podporu. Odborníci však připomínají, že právě ony mnohdy nemají čas k volbám dojít. Ve výsledku podle nich rozhodnou emoce.

Takhle vypadá Babišova rezidence ve Francii. Zelení natočili luxusní nemovitosti dronem

6. října 2021 14:03

Spolupředseda Strany zelených Michal Berg se vydal na jihovýchodní pobřeží Francie, kde pořídil videozáznamy luxusních nemovitostí. Ty měl premiér Andrej Babiš (ANO) na základě zjištění mnoha investigativních novinářů nakoupit v roce 2009 přes takzvané offshorové firmy. Předseda vlády ale veškerá podezření popírá. Připustil však, že se zmiňovaný majetek pravděpodobně nachází ve svěřeneckých fondech.

Zelení dávají ruce pryč od ČSSD. S Petříčkem bychom se asi dohodli, hlásí Berg

12. dubna 2021 16:06

Zelení nakonec společně s ČSSD do voleb nepůjdou. Oznámili to spolupředsedové prvně jmenované strany. Důvodem je průběh víkendového sjezdu sociálních demokratů a jeho důsledky. Jedním z vyzyvatelů staronového předsedy ČSSD Jana Hamáčka v boji o post předsedy strany byl dosavadní ministr zahraničí Tomáš Petříček, přičemž Hamáček takřka okamžitě po vyhraném sjezdu oznámil, že současný šéf diplomacie ve své funkci skončí.