reklama

Středeční peklo na D1: Matka mě prosila, abych vytáhl dítě z plamenů, popisuje svědek

Až před středeční půlnocí se podařilo zprovoznit dálnici D1 u Brna po dopolední tragické dopravní nehodě. Při srážce několika aut a kamionů tam zemřeli tři lidé, včetně dítěte. Svědek nehody popsal bezmoc, které byl vystaven, když se z hořícího auta snažil dítě zachránit. Nejedná se přitom zdaleka o první vážnou nehodu na tomto úseku D1 a hlavní příčinou bývá čím dál častěji nevěnování se řízení.

reklama

Dálnice D1 v okolí Brna patří mezi místa s nejhustším provozem u nás. Osobní auta i kamiony směřují přes Brno do Polska, na Slovensko, Rakousko i Německo. Není v podstatě den, kdy by se tu netvořily dlouhé kolony. A bohužel není skoro den, kdy by se tu nestaly i vážné dopravní nehody.

Matka od toho mrtvého dítěte mě prosila, abych to dítě vytáhl z auta

Středeční nehoda čtyř osobáků a dvou kamionů na 189. kilometru dopadla mimořádně tragicky. Tři lidé včetně malého dítěte zemřeli, ve vracích vozů uhořeli. Další lidé se zranili, z toho někteří velmi vážně. „Byl jsem v té koloně před hořícím kamionem. Nejhorší zážitek v životě. Matka od toho mrtvého dítěte mě prosila, abych to dítě vytáhl z auta. Nic jsem nemohl dělat, celé auto bylo v plamenech. Nikdy na to nezapomenu,“ popsal svědek nehody hrůzné chvíle pro CNN Prima NEWS.

K tématu

Právě vyděšené svědky takovéto děsivé dopravní nehody utěšoval přímo na místě policejní krizový intervent. Tohle je opravdu věc, na kterou se nikdo nemůže nijak připravit, je to extrémní záležitost. To jsou opravdu věci, které lidem zůstávají v hlavě už napořád,“ vysvětlila krizová interventka Simona Handlová.

Jen o dva dny dříve a o dvacet kilometrů dále se přitom stala podobná dopravní nehoda. Také u Holubic bouraly kamióny, osobní auto i dodávka. Několik lidí se vážně zranilo, hasiči dva řidiče kamionů vyprošťovali ze zdemolovaných kabin déle než dvě hodiny. V tomto případě ale naštěstí nikdo nezemřel.

Za jízdy sledují televizi nebo hrají hry

Dopravními nehodami se policisté i nadále zabývají a zjišťují jejich příčiny. V obou případech ale pracují s nejpravděpodobnější variantou, že za vše může nevěnování se řízení, v těchto posledních dvou případech řidičů kamiónů. „To, co vidíme dnes a denně u těch řidičů, je, dá se říct, k nepochopení. Nedostatečné rozestupy mezi vozidly, nevěnování se řízení, ať už je to telefonování za jízdy nebo koukání se po nehodách tak dlouho, až tedy sám nehodu způsobím,“ kroutil nevěřícně hlavou dopravní expert z BESIPu Pavel Čížek.

Podle odborníků nároky na řidiče nejen nákladních aut stále rostou. Tlačí je čas a v kombinaci s rozkopanými silnicemi a dálnicemi i uzavírkami a kolonami jejich nervozita stoupá. Někteří tak potom zbytečně spěchají a riskují, jiní si zase na dlouhých trasách krátí čas sledováním televize, telefonováním nebo hraním různých her. Přitom stačí malá chvíle nepozornosti a stane se tragédie jako ve středu u Brna.

K tématu

Další hlavní zprávy

Krimi

Noční razie: Policisté zadrželi v Česku dvacet lidí kvůli výjezdům na Ukrajinu

Noční razie: Policisté zadrželi v Česku dvacet lidí kvůli výjezdům na Ukrajinu

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) během nočních zásahů po celé republice zadrželi téměř dvacet lidí v souvislosti s výjezdy na Ukrajinu. S informací přišel Deník N. Policie podezírá pět lidí z teroristických činů kvůli zapojení do bojů na východě Ukrajiny na straně tzv. Doněcké lidové republiky, uvedl žalobce.

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Jde o útok na Evropskou unii. Na Vrbětice reagujme společně, žádají šéfové skupin EP
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama