Střelec s lyžařskou kuklou vraždil v newyorském metru. Neutečeš, vzkazuje útočníkovi policie

Střelba v New Yorku

Při pondělní střelbě v newyorském metru vyvolané sporem dvou skupin mladých lidí zemřel jeden člověk a pět dalších bylo zraněno. S odvoláním na policii o tom informují americká média. Střelce podle nich policisté zatím nedopadli. Zranění čtyř lidí jsou vážná, uvedla policie podle agentury AP.

Střelbou podle policie vyvrcholil spor dvou skupin mladíků na nástupišti jedné ze stanic ve čtvrti Bronx během odpolední dopravní špičky okolo 16:30 místního času (22:30 SEČ). Web listu New York Post uvedl, že zaznělo nejméně deset výstřelů a obětí je 34letý muž, který s hádkou neměl nic společného. Postřelena byla 14letá dívka, o rok starší chlapec a tři dospělí ve věku 28, 29 a 71 let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nález v řece Hron zaměstnává policii. V místě, ke kterému nevedou cesty, plavalo lidské tělo

„Nemyslíme si, že šlo o náhodnou střelbu,“ řekl novinářům šéf newyorské dopravní policie Michael Kemper. Policisté nevylučují, že střelců bylo více. Po pachateli či pachatelích zatím pátrají.

„Nyní jste pro newyorskou policii mezi nejhledanějšími a pátrají po vás nejlepší detektivové na světě. Měl byste se sám udat, protože neutečete,“ vzkázal střelci policejní mluvčí Tarik Sheppard. Podle policejních zdrojů měl na sobě útočník lyžařskou kuklu, informovala CNN.

New York v posledních letech zaznamenává pokles násilné kriminality i počtu vražd, který předtím vzrostl v době pandemie covidu-19. Lidí zraněných či usmrcených střelbou loni proti roku 2022 ubylo o 39 procent. Počet zastřelených v metru se snížil z předloňských deseti na pět, uvedla AP.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Krvavý konflikt v Zákupech: Útočník po hádce na náměstí pobodal muže, líčí svědci

Tagy: