reklama

Smrtelná střelba ve Strašnicích: Byli problémoví a pili, říkají o mrtvých místní

Kriminalisté z oddělení vražd vyšetřují nedělní střelbu v Praze. V rodinném domě ve Strašnicích zastřelil muž svého známého. Poté se zabarikádoval uvnitř a odmítal vyjednávat s policií. Nakonec spáchal sebevraždu. Místní se nyní k celému případu vyjádřili. Podle nich byli zemřelí problémoví.

reklama

Neděle 15:30 odpoledne, v Révové ulici v pražských Strašnicích se ozývá střelba. Na místo ihned vyjíždějí policisté, hlídce se podaří dostat se do domu, kde na chodbě nacházejí postřeleného muže. Policisté ho dostanou ven z domu a okamžitě mu poskytují první pomoc. Resuscitace však není úspěšná, postřelený umírá.

Policisté poté uzavřeli okolí domu, ze vzduchu vše hlídal vrtulník. Střelec se zabarikádoval uvnitř a s vyjednavačem nekomunikoval. Zhruba po hodině dovnitř vtrhla zásahová jednotka. Ostatní policisté se schovávali za plotem a zbraněmi jistili své kolegy. Útočník už ale nepředstavoval hrozbu. Spáchal totiž sebevraždu.

„V tuto chvíli případ řeší kriminalisté z oddělení vražd, vyslýchají jak svědky, tak rodinné příslušníky a v rámci prověřování čekají na výsledky nařízených soudních pitev,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk. Podle místních, které redakce Krimi zpráv oslovila, se lidé, kteří v domě bydleli, hádali a hodně pili alkohol.

Během dvou let dva výjezdy

„Prostě si tam nastěhoval nájemníka a ten ho zastřelil. Všichni byli problémoví,“ uvedla další místní. Jiná žena doplnila, že se doslechla, že se spolu obyvatelé domu někdy i prali. O tom, že měli problémy s alkoholem a hádali se, svědčí i policejní databáze.

„Za uplynulé dva roky jsme na tuto adresu vyjížděli dvakrát. Vždy se vesměs jednalo o hádky mezi opilými lidmi s vysokou hladinou alkoholu v krvi. Nadýchali dokonce i přes tři promile. Nikdy se však nejednalo o trestný čin ani přestupek,“ dodal Daněk s tím, že se věc na místě vždy řešila domluvou.

Hádat se měl právě zastřelený muž, v jednom případě i se svou silně opilou partnerkou. Podle informací Krimi zpráv to v domě vypadalo jako ve squattu: Měly tam být odpadky a různé harampádí.

Pokud se bude případ dál vyvíjet podle scénáře, se kterým policisté pracují, bude pravděpodobně odložený. Mrtvého pachatele totiž stíhat nemohou.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test
Koronavirus

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Česko v životní úrovni překonalo Španělsko. Má i nejnižší nezaměstnanost v EU

Životní úroveň v Česku se i přes pandemii koronaviru přiblížila loni průměrné úrovni zemí EU. Hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 % EU z předchozích 92 %. Česko je tak na úrovni Itálie a nad úrovní Portugalska (77 %) a Španělska (86 %). Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Nejnižší byla tato úroveň v Bulharsku, kde činila 55 % průměru EU. Nejvyšší úroveň pak má s 266 % Lucembursko.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama