reklama

Střelec z ostravské nemocnice nebyl fyzicky nemocný, čeká se na posudek z psychiatrie

Vyšetřování střelby v čekárně ostravské fakultní nemocnice, kterou nepřežilo sedm lidí a dva byli zranění, nepotvrdilo, že by byl střelec fyzicky nemocný. Policie nyní čeká na posudek z psychiatrie, zda měl pachatel, který se nakonec také zastřelil, duševní poruchu. Vyšetřování skončí pravděpodobně v červnu, řekl ČTK dozorující státní zástupce David Bartoš.

reklama

Motivem dvaačtyřicetiletého muže byla podle policie nespokojenost s tím, jak lékaři přistupovali k jeho léčbě. Podle dostupných informací byl muž přesvědčený, že je těžce nemocný. Lékaři ale na nic nepřišli, takže ho neměli jak léčit.

„Vyšetřování nepotvrdilo, že by muž byl fyzicky nemocný. Vše ale směřuje k nějakému duševnímu onemocnění. S tímto policie nyní pracuje,“ uvedl Bartoš. Dodal, že znalci vypracovávají psychologický posudek, na který vyšetřovatelé a státní zástupce ještě čekají. Po jeho vyhotovení bude vyšetřování ukončeno. „Předpokládám, že to bude v červnu,“ sdělil Bartoš.

Upravená zbraň

Muž zahájil palbu bez varování v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterý 10. prosince po sedmé hodině ráno. Pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Sedm lidí zabil, dva zranil. Z nemocnice se mu podařilo utéct před příjezdem policie. V Děhylově na Opavsku pak spáchal sebevraždu.

Při útoku použil zbraň, jež nebyla plně funkční. Opakovaně se mu podle výpovědí svědků z místa činu i expertů zasekávala. Obětí tak podle policie mohlo být více. „Myslíme si, že kdyby použil plně funkční zbraň, mohly být následky mnohem horší,“ řekl dříve novinářům moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Podle něj střelec použil takzvaný řez zbraně. Jde o zbraň sloužící například k výuce. Některé její části chybí, což umožňuje pohled do útrob zbraně. V tomto případě ale byla dodatečně upravená tak, že byla schopná střelby, i když ne úplně spolehlivě.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem
Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Sestry z Moskvy ubily otce, když spal. Místo vraždy je mají vyšetřovat jako oběti
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Další články
reklama
reklama