CNN Prima News střelnice

střelnice

Výpis příspěvků ke štítku „střelnice“

Střelce na ochozu filozofické fakulty nemohli policisté trefit. Potvrdil to experiment

Profesionální skupina střeleckých instruktorů se rozhodla reagovat na kritiku, která se na sociálních sítích snesla na policisty za to, že po útočníkovi z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy nestříleli ze svých služebních zbraní, když na místo dorazili. Pokusu na střelnici v Olešku u Terezína se zúčastnil i reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Podle střelců s výcvikem a zbraněmi, které mají policisté k dispozici, nebylo reálné útočníka na ochozu trefit.

Klidně si to rozdám s Pitomiem na střelnici, napsala Černochová v reakci na Okamurův rýpanec

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyzvala lídra SPD Tomia Okamuru k souboji ve střelbě. Ve svém příspěvku na sociální síti pro Okamuru navíc použila označení „Pitomio“, proti kterému se šéf SPD dříve marně bránil i soudně. Reagovala tím na jeho výrok z Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS, kdy prohlásil, že politička nemá kompetence k nákupu stíhaček, přičemž zmínil, že sám má zbrojní průkaz déle než ona.

V Praze hořela střelnice. Mohutný dýmový mrak byl vidět i ze středních Čech

Aktualizováno

V Sedlci v Praze 6 hořel v pátek odpoledne jednopodlažní objekt střelnice, kouř byl vidět z více částí metropole a středních Čech. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu. Požár zničil zastřešení odpalových drah, uchránit se podařilo objekt administrativní části a zázemí střelnice. Nikdo nebyl vážně zraněn, jeden příslušník hasičského sboru byl s lehčím zraněním ošetřen na místě, poté pokračoval v zásahu. Škodu hasiči odhadli na několik milionů korun, příčinu požáru zjišťují, sdělil jejich mluvčí Martin Kavka.

Zbrojaři z Imexu si v Ostravě často zastříleli s klienty. Patřili mezi ně i agenti GRU?

Na šéfa zbrojařské firmy Imex Group Petra Bernatíka padlo vážné podezření, že se v ostravském hotelu potkal s agenty ruské GRU. A to pouhý den před výbuchem ve Vrběticích. „Pan Bernatík mi občas volal, že k nám posílá nějaké klienty. Většinou je přivedl pan Petřík, pak si tu spolu zastříleli,“ vzpomíná Marcel Žurovec, jenž byl tehdy zaměstnancem střelnice a hotelu Corrado. Luděk Petřík patřil k bývalým příslušníkům StB a 16. října 2014 zahynul při explozí ve Vrběticích.

Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Ubytování v ostravském hotelu Corrado, jehož součástí je střelnice, mohl ruským agentům GRU vydávajícím se za obchodníky se zbraněmi doporučit bývalý důstojník StB Luděk Petřík, jenž 16. října 2014 zahynul ve Vrběticích. „Kluci ze střelnice mi potvrdili, že sem chodil střílet i jeden z těch zabitých,“ říká CNN Prima NEWS majitel hotelu Maxmilián Šimek. Petřík mohl mít vazby již na sovětské tajné služby, v StB měl na starost vnějšího nepřítele. A později pracoval pro firmu Imex Group v Ostravě, jejíž sklady vybuchly.