reklama

Střet komentátorů Plesla a Kubička: Bude Babiš švihat Fialu klackem po hlavě?

Při cestě do Strakovy akademie opozice švihala tehdejšího premiéra Andreje Babiše klackem přes hlavu. Fialova vláda by si proto měla dávat pozor, aby se karta neobrátila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Komentátor Českého rozhlasu Plus Radko Kubičko se domnívá, že se nová vláda rozpočtovým provizoriem zbytečně dostala pod obrovský tlak, nového premiéra však hájil.

reklama

Komunikace nové a předchozí vlády je podle komentátorů odlišná. Babišův kabinet byl kritizován za to, že ministři nevhodně vycházeli s různými vyjádřeními, které pak někteří jejich kolegové dementovali. „Informací je nyní k dispozici o něco méně. Někteří ministři mají tendenci se před novináři uzavírat. To je trend, který nabírá na síle,“ má jasno Plesl.

„Myslím, že se snaží, ale ani Babišova vláda se ze začátku nehádala. Už samotný styl premiéra Fialy je však jiný. Andrej Babiš se snažil řešit všechno sám. Faktem je, že někteří politici nemají nejlepší mediální talent. Uvidíme, jak se bude situace rozvíjet, ale podle mě vše vychází z klidného Fialova stylu,“ konstatoval Kubičko.

Kdo dostane klackem po hlavě?

Fialova vláda ve svých předvolebních slibech nebyla příliš střídmá. Příkladem mohou být prohlášení o výrazném snížení státního rozpočtu. „Myslím, že voliči do značné míry chápou, že se mnohdy slibuje více, než se může splnit. Podle mě se nekladl důraz na to, kde chce vláda škrtat. Myslím, že byla politická chyba této vlády, že připustila rozpočtové provizorium. Dostala se tím pod obrovský tlak,“ pronesl Kubičko.

„Problém je také to, že při cestě do Strakovy akademie politické strany (tvořící novou vládu – pozn. red.) použily jakýkoliv klacek, kterým byly schopné švihnout Andreje Babiše po hlavě. Klacky dneska leží na zemi a kdokoliv je může zvednout. Jsou jich desítky, možná i stovky,“ pravil Plesl.

Záruční lhůta Pirátů

„Jistě Andrej Babiš ví, kde tyto klacky leží a pamatuje si velmi dobře, jak ho kritizovali. Myslím si, že kdykoliv udělají oponenti chybu, tak půjde a tím klackem Fialu po hlavě švihne,“ predikoval Plesl.

Hosté pořadu také hovořili o nejisté roli Pirátů ve vládě. „Já si myslím, že tam klidně budou moci zůstat do konce. Podle mě to je jejich naposledy, takže nebudou mít tendenci odněkud odcházet,“ míní Plesl. „Piráti doplatili na spojenectví se STAN a kdyby nedělali nic, mají větší sílu než teď,“ dodal Kubičko.

Tagy:
komunikace Andrej Babiš opozice premiér Petr Fiala kritika Piráti komentátor Český rozhlas koalice šéfredaktor vláda Jaroslav Plesl Radko Kubičko MF DNES 360° klacek

Hlavní zprávy

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva
Zahraničí

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva

Japonská metropole Jokohama byla svědkem poněkud bizarního případu hromadného zranění. Ze střechy budovy nejdříve spadl muž, což upoutalo pozornost ženy ve třetím patře. Ta po vykouknutí z okna ale ztratila rovnováhu a taktéž se zřítila. Během letu přitom zavadila o zvědavce, který situaci sledoval z okna o patro níž. Následně dopadla na kolemjdoucího, který přispěchal na pomoc za nešťastníkem ze střechy. Informoval o tom deník Asahi Šimbun a veřejnoprávní televize NHK.

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama