Strmý pád exreprezentanta: Vymahači na Hlouška čekali u stadionu, dluží 21 milionů. Propadl hazardu

Po sobotním zápase fotbalové ligy proti Spartě (2:3) trenér Zlína Pavel Vrba mluvil i o tom, proč nemá k dispozici obránce Adama Hlouška. „Ani nevím, kde je. Jestli na marodce nebo v Brazílii na pláži. Viděl jsem ho na začátku a pak se ztratil. Od té doby ho někdo hledá a já to nejsem,“ řekl kouč. Bývalého reprezentanta na stadionu hledají vymahači, dluží přes 20 milionů korun i kvůli tomu, že měl fatálně propadnout hazardu.

Hloušek na sebe podal v minulém týdnu insolvenční návrh. Pohled do veřejně přístupného rejstříku dává jasnou odpověď, proč.

Obránce, který za sebou má i několik sezon v německé bundeslize, mimo jiné dluží několika svým kolegům. Sparťanovi Ondřeji Čelůstkovi 7,6 milionu korun, bývalému spoluhráči z Legie Varšava Kasperu Hämäläinenovi 5,3 milionu korun nebo útočníkovi Bohemians 1905 Tomáši Necidovi 332 tisíc korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dvojnásobný mistr světa se ocitl na dně. Sýkora dluží miliony Červenkovi nebo Lafatovi

Do toho nesplacené úvěry u bank z různých zemí, dluh na dani, nezaplacené zdravotní pojištění… Celková výše závazku se dostává k 21 milionům korun. A to je těžko splatitelná částka, když fotbalista uvedl jako očekávaný celkový příjem v aktuálním roce 1,35 milionu korun. Ale ani na takové číslo se za stávajících okolností nemusí dostat, protože mu Zlín pozastavil smlouvu.

Podle rejstříku si 34letý Hloušek půjčoval i menší částky v hodnotě 20 tisíc korun a například 60 tisíc korun si půjčil na koupi automobilu.

Web iDnes.cz uvádí, že když se polští vymahači dozvěděli, že dlužník loni v únoru přestoupil do Zlína, čekali na něj dva dny na parkovišti u Letné, což je stadion, na kterém „Ševci“ hrají.

Je to další odstrašující příběh sportovce, který se navzdory vysokým příjmům dostal do finanční nouze. Většinou se ale hvězdy z trávníků nebo kluzišť spálí až po kariéře. Nedávno médii proletěla zpráva o bývalém českém hráči z hokejové NHL Michalu Sýkorovi, kterému krachl byznys se zlatem. A teď dluží mnoha sportovcům závratné částky, například jen reprezentačnímu útočníkovi Romanu Červenkovi přes 25 milionů.

Za Hlouškovu krizi může podle zdrojů redakce nekontrolovaná vášeň pro hrací automaty a sázení.

Naposledy se na ligových trávnících představil v září proti Zbrojovce Brno, pak se zranil, podstoupil operaci a zůstával na marodce. Poslední zápasy ale už nesledoval ani z tribuny a slehla se po něm zem. A proto i zlínský trenér Pavel Vrba po víkendovém dramatickém utkání se Spartou řekl: „Ani nevím, kde je. Jestli na marodce nebo v Brazílii na pláži.“

Tagy:
insolvence fotbal dluhy půjčky sport Ondřej Čelůstka česká fotbalová reprezentace Tomáš Necid Adam Hloušek FC Trinity Zlín Kasper Hämäläinen Michal Sýkora