reklama
CNN Prima News Šumpersko

Šumpersko

Výpis příspěvků ke štítku „Šumpersko“

Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Vláda některým obyvatelům skrze nová opatření v podstatě zakázala chodit do přírody. Lidé ji totiž mohou navštěvovat jenom na území obce, ve které žijí. Zatímco někteří mají štěstí a žijí v obci, do jejíhož katastru spadá například značná část Jeseníků či Jizerských hor, jiní mohou být v současné situaci rádi za několikaminutovou procházku doslova od značky ke značce.

Proč se o víkendech téměř neočkuje? Nemáme dostatek vakcín, stěžují si zdravotníci

Očkování v Česku postupuje velmi pomalu a nadále se nacházíme hluboko pod evropským průměrem. Problémem je také velmi malý počet očkovaných o víkendech, který je i desetkrát nižší než ve všední dny. Přestože si zdravotníci stěžují na nedostatek vakcín, má jich ČR k dispozici mnohem více, než se podařilo doposud využít. Zatím se v Česku do středy naočkovalo 483 833 osob, dávek jsme však obdrželi přes 700 tisíc.

Policisté pátrají po muži ze Šumperska, bojí se o jeho život

Policisté pátrají po osmatřicetiletém Martinu Fišnarovi z obce u Mohelnice na Šumpersku, mají obavu o jeho zdraví. Nemocný muž, který opustil na vlastní žádost nemocnici, je pohřešován od počátku listopadu, dosud se jej však nepodařilo nalézt. Se žádostí o pomoc se proto policisté nyní rozhodli obrátit také na veřejnost, řekla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Hasiči vyjeli v Mohelnici k požáru. Napadli a zranili je dva opilí muži

Aktualizováno

Zasahující hasiče napadli v prostoru autobusového nádraží v Mohelnici na Šumpersku dva podnapilí muži. Hasičům nejprve vulgárně nadávali a nakonec je napadli i fyzicky. Další potyčce zabránili přivolaní policisté. Při incidentu byli tři hasiči lehce zraněni, stejně jako útočníci. Policisté dvojici obvinili z výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, informovala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

reklama