CNN Prima News Šumpersko

Šumpersko

Výpis příspěvků ke štítku „Šumpersko“

Ukrajinec chtěl znásilnit dívku, lhal muž ze Zábřehu. Policie ho obvinila z trestného činu

Z šíření poplašné zprávy obvinili policisté čtyřiatřicetiletého muže ze Zábřehu na Šumpersku, který v pátek ráno na sociálních sítích zveřejnil příspěvek s nepravdivou informací o údajném pokusu Ukrajince znásilnit u místní loděnice mladou dívku. V případě prokázání viny hrozí autorovi lživého příspěvku u soudu až dva roky vězení, uvedla v neděli policejní mluvčí Petra Vaňharová, podle které šíření této nepravdivé informace mohlo v části obyvatelstva způsobit nebezpečí vážného znepokojení.

Detaily hororu v Postřelmově: Mladík útok připravoval, dědečka bodal nožem do hlavy a krku

Aktualizováno

Policie obvinila devatenáctiletého mladíka z pokusu dvojnásobné vraždy seniorů v Postřelmově na Šumpersku. Šlo o vnuka jednoho z napadených. Oba muže napadl vojenským nožem, utrpěli bodnořezná poranění. Dvaasedmdesátiletý dědeček pachatele utrpěl těžká zranění a je stále udržován v umělém spánku. Mladík si podle kriminalistů čin dopředu naplánoval. Po motivu policisté pátrají, nevylučují ani duševní onemocnění pachatele, které bude předmětem znaleckého zkoumání, řekl v pátek novinářům šéf odboru obecné kriminality Jan Lisický. Mluvčí šumperského soudu René Braun odpoledne sdělil, že soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby.

Další krvavé běsnění na Šumpersku. Muž útočil sečnou zbraní, dva lidé skončili v nemocnici

V Postřelmově na Šumpersku napadl muž ve středu večer dva lidi, jednoho z nich vážně zranil. Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana útočil mladý muž, jeho oběťmi byli dva senioři. Policie útočníka dopadla, případ vyšetřuje pro dvojnásobný pokus vraždy. Podle informací ČTK jeden z napadených utrpěl závažná bodnořezná poranění, pachatel podle dosavadních informací použil sečnou zbraň. Kriminalisté případ na místě stále prošetřují, řekl Hejtman. Na Šumpersku jde za poslední týden o třetí násilný čin tohoto druhu.

Dohra vraždy na Šumpersku. Muž, který ubodal kamaráda, zemřel při převozu do nemocnice

Osmnáctiletý mladík, který v pátek ráno ve Velkých Losinách na Šumpersku zhruba pěti desítkami ran nožem ubodal svého o rok mladšího kamaráda a při zásahu policistů byl dvakrát postřelen, zemřel při převozu do nemocnice. Policisté služební zbraň použili poté, co pachatel i přes opakované výzvy pokračoval v intenzivním útoku na svoji oběť a napadl i hlídku, informovali strážci zákona. Okolnosti případu a úmrtí obou mladíků kriminalisté stále vyšetřují.

Kapacita PCR testů je nedostatečná, přiznává Válek. Lidé mohou čekat klidně i týden

Kapacita PCR testů evidentně nestačí. Svědectví lidí, kteří byli v kontaktu s nakaženými, dokládají, že musí na PCR čekat mnohdy až týden. Problém potvrzuje také pravděpodobný budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), jenž neskrývá zoufalství ze současného vedení ministerstva, které tvrdí, že nedostatek PCR testů není problém. V souvislosti s tím, jak se počty provedených testů neustále zvyšují, stoupá také procento pozitivních nálezů.