reklama
CNN Prima News Šumpersko

Šumpersko

Výpis příspěvků ke štítku „Šumpersko“

Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

2. března 2021 10:12

Vláda některým obyvatelům skrze nová opatření v podstatě zakázala chodit do přírody. Lidé ji totiž mohou navštěvovat jenom na území obce, ve které žijí. Zatímco někteří mají štěstí a žijí v obci, do jejíhož katastru spadá například značná část Jeseníků či Jizerských hor, jiní mohou být v současné situaci rádi za několikaminutovou procházku doslova od značky ke značce.

Proč se o víkendech téměř neočkuje? Nemáme dostatek vakcín, stěžují si zdravotníci

18. února 2021 07:25

Očkování v Česku postupuje velmi pomalu a nadále se nacházíme hluboko pod evropským průměrem. Problémem je také velmi malý počet očkovaných o víkendech, který je i desetkrát nižší než ve všední dny. Přestože si zdravotníci stěžují na nedostatek vakcín, má jich ČR k dispozici mnohem více, než se podařilo doposud využít. Zatím se v Česku do středy naočkovalo 483 833 osob, dávek jsme však obdrželi přes 700 tisíc.

Policisté pátrají po muži ze Šumperska, bojí se o jeho život

5. ledna 2021 12:01

Policisté pátrají po osmatřicetiletém Martinu Fišnarovi z obce u Mohelnice na Šumpersku, mají obavu o jeho zdraví. Nemocný muž, který opustil na vlastní žádost nemocnici, je pohřešován od počátku listopadu, dosud se jej však nepodařilo nalézt. Se žádostí o pomoc se proto policisté nyní rozhodli obrátit také na veřejnost, řekla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Surově ji zbil, pobodal a pokusil se ji znásilnit. Útočníkovi hrozí deset let vězení

29. září 2020 17:03

Šumperští kriminalisté vyšetřují napadení, pokus o znásilnění a vydírání osmačtyřicetileté ženy. Celý incident se měl odehrát minulé úterý večer v místním squatu, kde ženu po předchozí slovní potyčce brutálně napadl o čtyři roky mladší muž. Žena ze strachu nic nenahlásila, jejích zranění si ale všimli strážníci městské policie.

reklama