reklama

Svatby dostaly výjimku. Do 19. října budou probíhat bez omezení, pak jen do 30 osob

Svateb se zatím omezení o počtu osob nedotkne. Limit 30 účastníků totiž podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) začne platit až od 19 října. Prohlásil to ve středu před poslanci ve Sněmovně. Zakázány budou i muzikály a opery, omezení naopak nedopadne na divadla nebo činohru.

reklama

„Svatby budou mít omezení. Nechtěl jsem to definovat dopředu, všechna omezení podléhají procesu, kdy se k tomu vyjadřují odborníci. U svateb bude limit 30 osob, ale dáváme poměrně dlouhý odklad. Nastane to od 19. října,“ uvedl Prymula.

Následujících 14 dnů tedy budou moct svatby probíhat bez omezení tak, jak bylo naplánované.

Snoubenci v panice svatby ruší

Podle organizátorů svateb, už ale řada snoubenců kvůli nejistotě svatby zrušila. „Někteří snoubenci ruší v panice svatby už teď, protože dlouho nevěděli, jaká budou platit pravidla,“ popsala CNN Prima NEWS majitelka svatební agentury Petra Gadžuková.

Od pondělí se bude omezovat výuka na středních školách, dojde k omezení sportovních i kulturních akcí.

K tématu

Zákaz muzikálů a oper

Pořádání muzikálů nebo opery nebude možné. „U muzikálu a opery bude omezení. Je prokázáno, že v souborech dochází k masivnímu šíření viru“, řekl Prymula.

Výjimku budou mít klasická divadla a činohra. „U divadel nemáme informace, že by docházelo k přenosu. Budou zrušeny občerstvovací přestávky, protože tady riziko už je,“ nastínil ministr.

Prymula dále vyzval seniory, aby omezili na 14 dnů kontakty jen na nezbytně nutné. „Chceme přerušit intenzivní přenos nákazy,“ dodal Prymula.

Opatření měl Prymula původně oznámit až na odpolední tiskové konferenci, ale postupně je sděluje již od úterního odpoledne.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama