reklama

Své ženě zasadil 70 ran nožem, pak jí oddělil hlavu od trupu. Dostal osm let vězení

V polovině dubna došlo v Krnově mezi dvěma manželi k hádce, která vyvrcholila vraždou. 81letý muž svou ženu zbil pěstmi, pobodal nožem a nakonec oddělil hlavu od těla, tvrdí obžaloba. Krajský soud v Ostravě mu ve středu uložil osm let vězení.

reklama

K tragédii došlo v pondělí 20. dubna v jednom z domů v Krnově. V obývacím pokoji napadl senior svou o tři roky mladší ženu. Ta útok nepřežila a na místě zraněním podlehla. Jednalo se o dlouhodobé manželské neshody, kdy žena svou polovičku obviňovala z nevěry. Podle státního zástupce Víta Legerského celý průběh jejich společného soužití zhoršovala i mužova počínající demence a další zdravotní problémy.

Svou ženu napadl útočník nejprve pěstmi, poté nožem s šestnácticentimetrovou čepelí a oddělil jí hlavu od trupu. Na těle oběti bylo až 70 ran v oblasti krku a hlavy.

„S manželkou měli v posledních 15 letech konflikty, čelil emočnímu napětí, frustraci. Dlouho potlačoval emoce, hromadily se v něm jako v papiňáku,“ uvedla pro iDNES.cz znalkyně Helena Khulová. Dodala, že podmínky ve vězení by i přes svůj věk měl zvládnout. Muž má totiž tendenci k sociální izolaci a vyhledává klid. Právě to by mu výkon trestu měl umožnit.

Místo 15 let ve vězení dostal osm

Podle znalkyně, která muže vyšetřovala ve vazební věznici, se mu po vraždě manželky v podstatě hodně ulevilo. U soudu se muž prostřednictvím svého obhájce domluvil se státním zástupcem na osmiletém trestu, ten to schválil. Mimo jiné i kvůli věku obžalovaného.

Manželé spolu strávili přes 50 let. Oba se narodili v řecké Makedonii, ve stejné vesnici, a do Česka uprchli jako děti během občanské války, která v Řecku zuřila v letech 1946 až 1949. Museli do dětského domova. Když dospěli, vzali se a založili rodinu. Posledních 15 let prý ale bylo pro muže nesnesitelných. Byl pod velkým tlakem, manželka byla vztahovačná, hádavá a neustále ho obviňovala. Až to prostě osudného dne nevydržel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama