reklama

Své ženě zasadil 70 ran nožem, pak jí oddělil hlavu od trupu. Dostal osm let vězení

V polovině dubna došlo v Krnově mezi dvěma manželi k hádce, která vyvrcholila vraždou. 81letý muž svou ženu zbil pěstmi, pobodal nožem a nakonec oddělil hlavu od těla, tvrdí obžaloba. Krajský soud v Ostravě mu ve středu uložil osm let vězení.

reklama

K tragédii došlo v pondělí 20. dubna v jednom z domů v Krnově. V obývacím pokoji napadl senior svou o tři roky mladší ženu. Ta útok nepřežila a na místě zraněním podlehla. Jednalo se o dlouhodobé manželské neshody, kdy žena svou polovičku obviňovala z nevěry. Podle státního zástupce Víta Legerského celý průběh jejich společného soužití zhoršovala i mužova počínající demence a další zdravotní problémy.

Svou ženu napadl útočník nejprve pěstmi, poté nožem s šestnácticentimetrovou čepelí a oddělil jí hlavu od trupu. Na těle oběti bylo až 70 ran v oblasti krku a hlavy.

„S manželkou měli v posledních 15 letech konflikty, čelil emočnímu napětí, frustraci. Dlouho potlačoval emoce, hromadily se v něm jako v papiňáku,“ uvedla pro iDNES.cz znalkyně Helena Khulová. Dodala, že podmínky ve vězení by i přes svůj věk měl zvládnout. Muž má totiž tendenci k sociální izolaci a vyhledává klid. Právě to by mu výkon trestu měl umožnit.

Místo 15 let ve vězení dostal osm

Podle znalkyně, která muže vyšetřovala ve vazební věznici, se mu po vraždě manželky v podstatě hodně ulevilo. U soudu se muž prostřednictvím svého obhájce domluvil se státním zástupcem na osmiletém trestu, ten to schválil. Mimo jiné i kvůli věku obžalovaného.

Manželé spolu strávili přes 50 let. Oba se narodili v řecké Makedonii, ve stejné vesnici, a do Česka uprchli jako děti během občanské války, která v Řecku zuřila v letech 1946 až 1949. Museli do dětského domova. Když dospěli, vzali se a založili rodinu. Posledních 15 let prý ale bylo pro muže nesnesitelných. Byl pod velkým tlakem, manželka byla vztahovačná, hádavá a neustále ho obviňovala. Až to prostě osudného dne nevydržel.

Tagy:
Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí
Počasí

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní
Koronavirus

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Nenávist mezi Izraelem a Íránem zapomenuta. Trenér Čechů Ginzburg předvedl pěkné gesto

Bylo to jen obyčejné potřesení rukou, ale v tomto případě znamenalo daleko více. Čeští basketbalisté vstoupili do olympijského turnaje výhrou nad Íránem (84:78). Tedy státem, který neuznává Izrael. A právě ze židovské země pochází Ronen Ginzburg, trenér Tomáše Satoranského a spol. Kouč spolu se svým íránským protějškem však ukázali, že se dokážou povznést nad politiku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama