reklama

Jednou si zahrajeme v nebi, vzkázal Pelé Maradonovi. Smutní nejen fotbalový svět

Nejen fotbalový svět smutní. Diego Maradona, jeden z nejlepších hráčů všech dob, zemřel ve středu ve věku 60 let. Na odchod mistra světa z roku 1986 reagují kluby, fotbalisté i jiné celebrity. A Argentinu čeká třídenní státní smutek.

reklama

„Je smutné přicházet o přátele tímhle způsobem,“ uvedl krátce poté, co se na veřejnosti objevila zpráva, že Maradona zemřel na infarkt, legendární Brazilec Pelé. „Ztratil jsem skvělého přítele a svět ztratil legendu. Je třeba říct mnoho dalších věcí, ale prozatím – Bůh dej sílu tvé rodině. Doufám, že jednoho dne si spolu zahrajeme fotbal v nebi,“ doplnil poté na Instagramu.

Zarmucující zpráva neminula ani slavného jamajského sprintera Usaina Bolta, který na Twitter přidal společnou fotografii s autorem „boží ruky“. „Odpočívej v pokoji, legendo,“ napsal držitel osmi zlatých olympijských medailí.

Maradonovo úmrtí beze slov nepřešel tenista Rafael Nadal. „Svět sportu obecně a zejména fotbalu dnes pociťuje prázdnotu. Maradona byl jedním z největších sportovců v historii. To, co udělal ve fotbale, zůstává věčné. Upřímnou soustrast jeho rodině, světu fotbalu a celé Argentině,“ uvedl.

Juan Martín del Potro, jiná známá persona z tenisových kurtů, měl ke smrti krajana také co říct: „Cítím, že se vracíš na místo, které ti patří. Nebe. Pro mě jsi nikdy nezemřel. Odpočívej v pokoji.“ Před lety si Del Potro s Maradonou společně dali několik výměn na dvorci v Dubaji.

„S přehledem nejlepší hráč mé generace a možná celé historie. Doufejme, že po požehnaném životě, který ale obnášel plno trablů, konečně najde pohodlí v rukou Boha,“ reagoval na smrt malého velkého muže Gary Lineker, někdejší anglický fotbalový reprezentant.

Narážel na to, že Maradona byl už během kariéry závislý na kokainu a alkoholu. Tyto neřesti se chtě nechtě podepisovaly na jeho zdravotním stavu, který měl dlouhodobě k ideálu daleko. Infarkt prodělal už dříve, špatně chodil a na začátku letošního listopadu musel akutně do nemocnice, aby se podrobil operaci mozku. Ta dopadla dobře a zanedlouho byl Argentinec propuštěn.

Jenže ve středu 25. listopadu obletěla svět bolestná novinka. Pozastavil se nad ní například i brankář Petr Čech. „Nikdy se na tebe nezapomene,“ vzkázal.

Zareagovaly rovněž přední české kluby. „Odešel jeden z nejlepších hráčů historie hry, kterou všichni tak milujeme. Smutný večer. Odpočívejte v pokoji, Mistře Diego!“ objevilo se na Twitteru Sparty Praha.

Oficiální účet anglické Premier League vydal toto prohlášení: „Jsme hluboce zarmouceni zprávou, že zemřel fotbalový skvost Diego Maradona. Byl to extrémně nadaný fotbalista, který změnil sport.“

Velký šokem byla zpráva zejména v Maradonově domovině, kde platí za národního hrdinu. Hráčskou kariéru nastartoval i zakončil v týmu Boca Juniors.

Argentinská fotbalová federeace napsala: „Maradona byl a navždy bude hrdinou našeho fotbalu. Symbolem, jenž dokázal přenést barvy argentinské vlajky do každého koutu planety. Diego díky svému nepopsatelnému a nepřekonatelnému talentu definoval jednu éru. Fotbalová planeta si tě bude pamatovat navždy.“

„Velmi smutný den pro Argentince i fotbal. Opouští nás, ale zároveň ne, protože Diego je věčný. Prožil jsem s ním krásné chvíle a touto cestou chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině a všem přátelům,“ napsal na Instagramu hvězdný Lionel Messi, který je spolu s Maradonou nejproslulejším argentinským fotbalistou a stejně jako on nosí číslo 10 na zádech. Hvězda Barcelony hrála pod vedením Maradony dva roky v reprezentaci.

V nekonečném množství vzkazů se objevil také ten od Cristiana Ronalda. „Dnes se loučím s přítelem a svět se loučí s věčným géniem. Jeden z nejlepších vůbec. Bezkonkurenční kouzelník. Odchází příliš brzy. Odpočívej v pokoji, eso. Nikdy na tebe nezapomeneme,“ napsal.

K úmrtí se vyjádřil také brazilský fotbalista Neymar, momentálně působící v Paris Saint-Germain: „Pane Diego Maradono, odpočívejte v pokoji.“

Největší stopu zanechal „zlatý chlapec“ v Neapoli. Průměrný tým vytáhl na špici italské ligy a hned dvakrát s ním slavil mistrovský titul. „Navždy v našich srdcích. Ciao, Diego,“ uvedl klub zpod Vesuvu na Twitteru.

Tagy: Diego Maradona smrt Petr Čech Neymar fotbal sport Gary Lineker SSC Neapol Pelé Boca Juniors

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Požáry

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

  • Aktualizováno

V Nymburku ve středu večer hořela budova bývalé výtopny, provoz na železnici je zastaven. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Nikdo není zraněný. Požár dostali ve 21 hodin pod kontrolu, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Provoz vlaků by se měl obnovit kolem 22. hodiny.

Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Někdo tady lže. O rošádě věděl Zaorálek měsíc, tvrdí Hamáček. Šéf kultury to popírá
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Hamáček odletí do Moskvy vyjednávat o Sputniku. Od Dánska chce koupit AstraZenecu
Další články
reklama
reklama