CNN Prima News Světová antidopingová agentura

Světová antidopingová agentura

Výpis příspěvků ke štítku „Světová antidopingová agentura“

Rána pro tenistu Martina. Reprezentant se napil od spoluhráče, přišel tvrdý trest za doping

Slovenský daviscupový reprezentant Andrej Martin dostal trest zákazu činnosti na 14 měsíců za porušení antidopingových pravidel. Na kurty se tak bude moct vrátit až 5. června 2024. Informovala o tom ve čtvrtek tenisová organizace ITIA. Dvaatřicetiletému hráči vyšel v červnu na turnaji Kooperativa Bratislava Open pozitivní test na anabolika a dočasně ho suspendovali. Vyšetřování ukázalo, že nedopoval vědomě, ale napil se z lahve spoluhráče s nedovolenou látkou.

Ošemetný případ tenistky Halepové. Kdyby byla z USA, nikdo doping neřeší, zní z Rumunska

Cítím se podvedená a zmatená, budu bojovat až do konce, nikdy jsem vědomě neužila žádnou zakázanou látku, dříve či později vyjde pravda najevo. Takto reagovala bývalá světová jednička Simona Halepová na zprávu, že má kvůli pozitivnímu dopingovému testu dočasně pozastavenou činnost. Tenistka se nedivila sama. Na nohou je s trochou přehánění i celé její rodné Rumunsko. Například tamní legenda Ilie Nastase mluví o diskriminaci.

Spor o Johaugovou: Megastar olympiády v Pekingu, nebo podvodnice s balzámem na rty?

Zejména biatlonisté Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová se spolu s běžkyní na lyžích Therese Johaugovou postarali o to, že norská výprava byla na olympiádě v Pekingu tou vůbec nejúspěšnější. Posledně jmenovaná vybojovala tři individuální zlata, přesto se někteří fanoušci zdráhají její úspěchy oslavovat. Má totiž dopingový škraloup.

V Tokiu měla útočit na medaili. Sprinterská hvězda ale přijde o hry kvůli marihuaně

Letos v dubnu zaběhla 100 metrů v čase 10,72 a stala se šestou nejrychlejší ženou všech dob. Americká sprinterka Sha'Carri Richardsonová patřila mezi nejvážnější adeptky na zlatou medaili z olympijských her v Tokiu, ovšem na akci pod pěti kruhy musí zapomenout. Před domácím šampionátem užívala marihuanu, za což nyní dostala měsíční trest, a očekávaná sportovní událost v Japonsku se jí tak týkat nebude.