reklama

Před Sněmovnou se hlasitě demonstrovalo, desítky protestujících zaútočily na policisty

Před Poslaneckou sněmovnou se sešly stovky demonstrantů. Protestovali proti vládním covidovým opatřením. Desítky protestujících zaútočily odpoledne na policisty, kteří zadrželi jednoho demonstranta. Část lidí držela české vlajky, někteří dorazili s transparenty s nápisy „Stop očkování dětí“ nebo „Pro svobodu volného pohybu“.

reklama

Malostranské náměstí bylo zaplněné, lidé se scházeli už od 8. hodiny ráno. Kolem Sněmovny projížděla troubící auta s českými vlaječkami, některé tramvaje musely kvůli provozu na chvíli zastavit. Demonstranti pískali, křičeli, na plátně se promítalo jednání poslanců. Demonstraci přihlížely desítky policistů i členové antikonfliktního týmu.

Desítky protestujících se zároveň seskupily před zábranami u Sněmovní ulice, kde situaci sledovala policie. Demonstranti spustili ohlušující pískot a troubení. Odpoledne potom zaútočili na policisty, kteří zadrželi jednoho z demonstrantů. Pořádek zjednali těžkooděnci

Lidé drželi zejména české vlajky, někteří měli transparenty například s nápisem „Stop očkování dětí“ nebo „Pro svobodu volného pohybu“.

Protest pořádal takzvaný Volný blok, který založil poslanec Lubomír Volný. Ten se „proslavil“, když ve Sněmovně v lednu vyvolal bitku kvůli nenošení roušek.

Tagy:
demonstrace protest Sněmovna Lubomír Volný vláda Malostranské náměstí
Na souboji Babiše s Bartošem v Ústeckém kraji vydělá šéf ANO, shodují se novináři
360°

Na souboji Babiše s Bartošem v Ústeckém kraji vydělá šéf ANO, shodují se novináři

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny se blíží. Jeden z nejzajímavějších střetů proběhne v Ústeckém kraji, kde se proti sobě postaví šéf Pirátů Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš (ANO). V pořadu 360° se šéfkomentátor Deníku Martin Komárek a šéfredaktor týdeníků Echo Dalibor Balšínek shodli, že výhodu získává Babiš. Kraj je podle nich tvořen hlavně voliči hnutí ANO.

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

reklama

Domácí zpravodajství

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

reklama