CNN Prima News Lubomír Volný

Lubomír Volný

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Volný“

Volný šířil v době covidu poplašné zprávy. Soud mu uložil podmínku za výrok o ivermektinu

7. prosince 2022 14:12

Obvodní soud pro Prahu 7 uložil bývalému poslanci Lubomíru Volnému (Volný blok) dvouletý podmíněný trest za šíření poplašné zprávy. Podle obžaloby na sociálních sítích uvedl, že kvůli diskriminační kampani proti léku ivermektin mohou zemřít lidé. Volný vinu odmítá. V závěrečné řeči prohlásil, že je nadále přesvědčen o pravdivosti informace. Proti verdiktu se na místě odvolal.

Chystá se plán na znevěrohodnění ivermektinu pomocí vraždy, tvrdil Volný. Půjde do vězení?

7. listopadu 2022 08:48

Připravuje se plán na diskreditaci ivermektinu pomocí vraždy několika pacientů, kteří jej budou užívat, tvrdil během pandemie koronaviru bývalý poslanec Lubomír Volný (Volný blok). V pondělí ho za šíření poplašné zprávy čeká další pokračování soudního řízení. V základní sazbě mu hrozí až dva roky vězení. Při spáchání činu prostřednictvím hromadného informačního prostředku se sazba zvyšuje až na tři roky.

GLOSA: Rusko na prvním místě i nafukovací Václavák aneb Bizarní incidenty z demonstrace

29. října 2022 20:24

V pátek se na Václavském náměstí uskutečnila další protivládní demonstrace uskupení „Česká republika na 1. místě“, za nímž stojí proruský dezinformátor Ladislav Vrabel. Podle policie dorazily na shromáždění nižší desítky tisíc lidí. Demonstranti požadovali mimo jiné demisi vlády, konec podpory Ukrajiny v boji s ruskou agresí či přímé smlouvy o dodávkách plynu z Ruska. Událost se neobešla bez několika bizarních incidentů.

Smutný konec sexy mozku. Paroubek kázal jako Gottwald v roce 1948, kritizují politici

29. října 2022 10:56

Jiří Paroubek v pátek na Václavském náměstí kázal jako Klement Gottwald v roce 1948 na Staromáku. To uvedl po výstupu bývalého předsedy vlády na demonstraci v Praze ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Spojení někdejšího šéfa ČSSD s protisystémovou akcí, jejíž pořadatelé se netají podporou Ruska, považoval za nevhodnou i eurokomisař Pavel Telička či komunista Jiří Dolejš.

Flákanec jak od Volného i vzpomínky na Slunce, seno. Oscarová facka baví sociální sítě

28. března 2022 21:55

Nečekaná facka od amerického herce Willa Smithe překvapila i pobavila nejednoho diváka filmového galavečera. Skandál na letošních Oscarech se proto stal úrodnou půdou pro internetové vtipálky a tvůrce. Někteří si zavzpomínali na českou filmovou klasiku Slunce, seno a pár facek, jiní zase připomněli slavnou rvačku mezi někdejšími politiky Davidem Rathem (dříve ČSSD) a Miroslavem Mackem (ODS). Vybrali jsme několik povedených internetových vtipů.

Pokuta za flákanec ve Sněmovně platí. Volný u Ústavního soudu se stížností neuspěl

14. února 2022 09:25

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého poslance Lubomíra Volného proti pokutě, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor Sněmovny za potyčku na plénu. Postih ve výši jednoho měsíčního platu, tedy zhruba 90 800 korun, pak potvrdila i Sněmovna. Ústavní soudci stížnost označili za zjevně neopodstatněnou, píše se v usnesení zpřístupněného v soudní databázi.

Volný v bloku končí. Volfová ho zavrhla, exposlanec založí novou stranu

12. ledna 2022 11:21

V řadách Volného bloku došlo k bizarní situaci. Předsedkyně strany Jana Volfová oznámila, že se distancuje od nejviditelnější tváře strany – bývalého poslance Lubomíra Volného. Reaguje tím na kauzu s nemocenskou, kterou pobíral exzákonodárce, přestože se účastnil demonstrací proti očkování. Strana kvůli tomu změní název i logo. Volný již avizoval, že hodlá se svým kolegou Marianem Bojkem založit nový „Volný blok“. Svůj záměr potvrdil na Twitteru.