reklama
CNN Prima News Lubomír Volný

Lubomír Volný

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Volný“

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Poslanci a očkování: Kdo už vakcinaci podstoupil a kdo se jí naopak vyhýbá?

Poslanecké kluby ČSSD a TOP 09 mají ve svých řadách stoprocentní proočkovanost proti koronaviru. Podobně je na tom kabinet Andreje Babiše (ANO), v němž je oběma dávkami vakcinováno 13 ze 14 členů vlády. Naopak odmítavější postoj k vakcíně zastávají především nezařazení poslanci a poté zákonodárci z SPD a KSČM. Reportéři CNN Prima NEWS se podrobněji snažili zjistit, jak si dolní komora Parlamentu v očkování stojí.

Babiši, píchej si vakcínu do myší! Příznivci Volného bloku protestovali proti opatřením

Na pražské Letné se v sobotu sešli příznivci strany Volný blok na akci nazvané Festival svobody, na níž vyjadřovali nesouhlas s vládními omezeními kvůli covidu a s očkováním proti této nemoci. Akce se podle policie účastnilo před 13:00 asi 600 lidí, pořadatelé ale opakovaně uváděli, že na místě jsou tisíce účastníků. Před 18. hodinou shromáždění skončilo, policejní mluvčí Jan Daněk sdělil, že policie za celou dobu nemusela řešit žádný problém.

Ničení majetku jako projev upřímnosti a Sněmovna jako hospoda. Nejlepší hlášky z 360°

Osočování, neshody i dohadování. To vše nabídla středeční diskuze političek Věry Kovářové (STAN) a Jany Bobošíkové (za Volný blok) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Zástupkyně politických subjektů, které budou v říjnu bojovat o hlasy voličů, si nerozuměly především v otázkách pandemie či v hodnocení úrovně politické kultury poslance Lubomíra Volného. Redakce CNN Prima NEWS vybrala nejzajímavější výroky obou političek.

Smrdutá sklenice i nekončící projevy. Nejlepší návod, jak zablokovat parlamentní jednání

Demokracie je diskuse. Výrok, který je připisován prvnímu československému prezidentovi, v sobě skrývá nejen základní princip rovnosti názorů ve svobodných společnostech, ale často také velmi širokou škálu prostředků, kterými si někteří politici tuto rovnost vynucují. Naposledy na sebe protahováním jednání upozornil poslanec Lubomír Volný, který se zdá být v tomto ohledu v současné Poslanecké sněmovně daleko před ostatními. V historii české i světové však můžeme najít momenty, které dokázaly vyřadit parlament z řádného jednání na mnohem delší dobu.

Lipovská: Když se Volný zapře, tři chlapi s ním nehnou. Flákanec nikomu nedal

Nezařazený poslanec Lubomír Volný nikomu flákanec nedal, neviděla jsem, že by se napřahoval, tvrdí ekonomka, radní ČT a kandidátka za hnutí Volný blok Hana Lipovská. Podle ní panuje v Evropě kultura metrosexuálů a slabochů, svérázného a kontroverzního zákonodárce proto oceňuje za odvahu. „Když se Volný zapře o pultík, tři chlapi s ním nehnou,“ řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama