CNN Prima News Lubomír Volný

Lubomír Volný

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Volný“

KOMENTÁŘ: Duel Matoviče s Kaliňákem jako špička ledovce. Na Slovensku je předvolební válka

Nejen Slováci, ale i Češi žijí rvačkou mezi slovenským expremiérem Igorem Matovičem a bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem. Někteří se baví, jiní smutní a stydí se. O potyčce je nutné říci dvě věci. Zaprvé ošklivě ilustruje předvolební náladu u našich východních sousedů. A zadruhé, a to je ještě smutnější, jde jen o špičku ledovce. Slovenská společnost je silně rozdělená, střetů přibývá a nejen mezi politiky to vypadá na drsnou předvolební válku.

Nechutné a hanebné. Slováci i Češi ostře komentují bitku mezi Matovičem a Kaliňákem

Násilného konfliktu mezi slovenským expremiérem Igorem Matovičem a bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem si všímají nejen naši východní sousedé, ale i Češi. Střet, při kterém došlo na nadávky, pěsti i kopance, komentují například politici nebo novináři. Slováci vesměs hlásí, že chování obou zmíněných politiků je hanebné a stydí se za ně. Bývalý předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček pro CNN Prima NEWS připomněl, že sám musel řešit podobné incidenty v minulém volebním období, když byl mezi zákonodárci Lubomír Volný.

Kupte si kšiltovku či model sídla. Trump na voličích vydělává, a co politici v Česku?

Bývalý americký prezident Donald Trump usiluje o návrat do Bílého domu a mezi své fanoušky proto distribuuje obrovské množství předmětů. Typické červené kšiltovky s nápisem „Make America Great Again“ jsou samozřejmostí, ale k sehnání jsou na jeho e-shopu také trička, župany či žabky s nápisem „TRUMP“. Zaujmou až neuvěřitelné ceny, které si Trumpův tým za předměty účtuje. Podle amerických médií na nich solidně vydělává. Ovšem i prezident Joe Biden a jeho demokraté prodávají obdobný materiál. A své o tom vědí i čeští politici. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS popsal, proč ale u nás nejsou reklamní předměty zdrojem příjmů stran.

Volný šířil v době covidu poplašné zprávy. Soud mu uložil podmínku za výrok o ivermektinu

Obvodní soud pro Prahu 7 uložil bývalému poslanci Lubomíru Volnému (Volný blok) dvouletý podmíněný trest za šíření poplašné zprávy. Podle obžaloby na sociálních sítích uvedl, že kvůli diskriminační kampani proti léku ivermektin mohou zemřít lidé. Volný vinu odmítá. V závěrečné řeči prohlásil, že je nadále přesvědčen o pravdivosti informace. Proti verdiktu se na místě odvolal.

Chystá se plán na znevěrohodnění ivermektinu pomocí vraždy, tvrdil Volný. Půjde do vězení?

Připravuje se plán na diskreditaci ivermektinu pomocí vraždy několika pacientů, kteří jej budou užívat, tvrdil během pandemie koronaviru bývalý poslanec Lubomír Volný (Volný blok). V pondělí ho za šíření poplašné zprávy čeká další pokračování soudního řízení. V základní sazbě mu hrozí až dva roky vězení. Při spáchání činu prostřednictvím hromadného informačního prostředku se sazba zvyšuje až na tři roky.

GLOSA: Rusko na prvním místě i nafukovací Václavák aneb Bizarní incidenty z demonstrace

V pátek se na Václavském náměstí uskutečnila další protivládní demonstrace uskupení „Česká republika na 1. místě“, za nímž stojí proruský dezinformátor Ladislav Vrabel. Podle policie dorazily na shromáždění nižší desítky tisíc lidí. Demonstranti požadovali mimo jiné demisi vlády, konec podpory Ukrajiny v boji s ruskou agresí či přímé smlouvy o dodávkách plynu z Ruska. Událost se neobešla bez několika bizarních incidentů.

Smutný konec sexy mozku. Paroubek kázal jako Gottwald v roce 1948, kritizují politici

Jiří Paroubek v pátek na Václavském náměstí kázal jako Klement Gottwald v roce 1948 na Staromáku. To uvedl po výstupu bývalého předsedy vlády na demonstraci v Praze ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Spojení někdejšího šéfa ČSSD s protisystémovou akcí, jejíž pořadatelé se netají podporou Ruska, považoval za nevhodnou i eurokomisař Pavel Telička či komunista Jiří Dolejš.

Flákanec jak od Volného i vzpomínky na Slunce, seno. Oscarová facka baví sociální sítě

Nečekaná facka od amerického herce Willa Smithe překvapila i pobavila nejednoho diváka filmového galavečera. Skandál na letošních Oscarech se proto stal úrodnou půdou pro internetové vtipálky a tvůrce. Někteří si zavzpomínali na českou filmovou klasiku Slunce, seno a pár facek, jiní zase připomněli slavnou rvačku mezi někdejšími politiky Davidem Rathem (dříve ČSSD) a Miroslavem Mackem (ODS). Vybrali jsme několik povedených internetových vtipů.

Pokuta za flákanec ve Sněmovně platí. Volný u Ústavního soudu se stížností neuspěl

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého poslance Lubomíra Volného proti pokutě, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor Sněmovny za potyčku na plénu. Postih ve výši jednoho měsíčního platu, tedy zhruba 90 800 korun, pak potvrdila i Sněmovna. Ústavní soudci stížnost označili za zjevně neopodstatněnou, píše se v usnesení zpřístupněného v soudní databázi.