CNN Prima News syfilis

syfilis

Výpis příspěvků ke štítku „syfilis“

Trpí Trump pohlavní chorobou? Média spekulují o jeho zdraví kvůli skvrnám na ruce

Americký exprezident Donald Trump, který se pokouší o návrat do Bílého domu, možná trpí velmi závažným onemocněním. Konkrétně syfilisem. Spekulují o tom některá zámořská média, která si všimla zvláštních rudých skvrn na Trumpově ruce. Podle některých odborníků ale také může jít o podlitiny z golfu nebo jednoduše příliš suché ruce.

Drama před smrtí Gottwalda: Přitížil mu Stalinův pohřeb, operovat se mělo narychlo v koupelně

Klement Gottwald zemřel pouhých devět dnů po svém vzoru a učiteli Josifu Vissarionoviči Stalinovi. Jeho smrt 14. března 1953 podle všeho uspíšila cesta na diktátorův pohřeb do Moskvy. Československý vůdce absolvoval vzdor důrazným doporučením lékařů obě cesty letecky, což mělo za následek fatální prasknutí syfilitické výdutě srdeční aorty. Marnou snahu zachránit Gottwaldův život zaznamenal ve svých pamětech věhlasný chirurg Josef Charvát, který byl u lůžka umírajícího po celou dobu přítomen.

Dobře léčený člověk s HIV nikoho nenakazí ani při nechráněném styku. Musí ale brát léky

Jste HIV pozitivní. Tuto diagnózu si vyslechl pětadvacetiletý Oliver letos na jaře. Přestože zatím nemá téměř žádné příznaky, musí se naučit se svou nemocí žít, stejně jako s vědomím, že i on nakazil někoho jiného. V současné době naštěstí existuje efektivní léčba, která projevy nemoci zpomalí, i když zcela nevyléčí. Lidé s HIV tak při správně nastavené léčbě mohou žít téměř plnohodnotný život a dožít se stejného věku jako zdraví lidé.