reklama

Z pornoherce to dotáhl na proslulého akčního hrdinu. Stallone slaví 75. narozeniny

Svalnatý drsňák, kterému to jde jak s boxerskými rukavicemi, tak se zbraněmi. Herec Sylvester Stallone v úterý slaví 75. narozeniny. S představitelem Rockyho a Ramba se život příliš nemazlil – má z části ochrnutí obličej a v pouhých šestatřiceti letech mu zemřel nejstarší syn.

reklama

Ochrnutý obličej

Herec se narodil jako Michael Sylvester Gardenzio Stallone v newyorském Manhattanu. Kvůli komplikacím při porodu lékaři použili kleště, což vedlo k přerušení jednoho z nervů a Stalloneho obličej v některých částech ochrnul. Kvůli tomu má problém s ovládáním mimických svalů a řeči. Navíc byl jako dítě vyzáblý, takže se mu vrstevníci posmívali.

Italským hřebcem ze zoufalství

V roce 1970 Stallone získal svoji první hlavní roli v erotickém filmu The Party at Kitty and Stud´s. Film byl později sestříhán a vydán pod názvem Italský hřebec. Stallone totiž už měl tou dobou za sebou natočeného Rockyho a tvůrci se snažili využít jeho popularity ve svůj prospěch. Herec později prohlásil, že film natočil ze zoufalství – byl vystěhován z bytu a na několik dní se ocitl bez domova. „Bylo to buď ten film udělat, nebo někoho okrást,“ řekl Stallone.

K Rockymu napsal i scénář

Stallone se proslavil jako herec zosobňující „drsňáky“, píše ale i scénáře. Napsal ho i legendárnímu filmu Rocky, kde ztvárnil hlavní roli. Stallone se pokusil scénář prodat několika studiím s tím, že si Rockyho i zahraje. Producenti mu však nabízeli, že od něj odkoupí práva, do hlavní role chtěli ale obsadit například Roberta Redforda nebo Burta Reynoldse. To však Stallone odmítl.

Rocky Trailer (1976).

Rocky Trailer (1976). 🥊

Posted by Rob Deptula on Tuesday, May 21, 2019

Přestože Rocky měl tehdy rozpočet nižší než milion dolarů (asi 23 milionů korun), stal se nejvýdělečnějším snímkem roku 1976. Byl nominován na deset filmových Oscarů. Snímek nakonec získal tři sošky za nejlepší film, režii a střih. Film se dočkal sedmi pokračování.

V Papuy Nové Guineji věří, že je zachrání Rambo

Když Stallone poprvé viděl první verzi filmu Rambo: První krev, nenáviděl ji. Měla 3,5 hodiny a Rambovy dialogy byly příšerné. Nejdřív chtěl Stallone film koupit, aby ho mohl spálit. Nakonec ale film přestříhal na 93 minut a odstranil z něj většinu dialogů. Sestříhaná verze je ta, kterou známe dnes.

Postava Johna Ramba se proslavila po celém světě, snad nejvíce ji však uctívají lidé státu Papua Nová Guinea. Věří, že Rambo bojoval v desetileté občanské válce na ostrově Bougainville a v případě třetí světové války se vrátí toto území bránit. V kultuře lidu Kamula a dalších kmenů Rambo prý navíc symbolizuje vrcholnou mužnost.

Pětinásobný otec

Stallone byl třikrát ženatý. Z manželství se Sashou Czackovou se mu narodili dva synové – Sage a Seargeoh. Sage zemřel v pouhých šestatřiceti letech. Předtím mu bylo diagnostikováno kornatění tepen. Seargeohovi byl v raném věku potvrzen autismus. S třetí manželkou, modelkou Jennifer Flavinovou, má tři dcery – Sophii, Sixtine a Scarlet.

Tagy:
narozeniny Oscar herec filmy Sylvester Stallone Papua-Nová Guinea scenárista Rocky erotický film Rambo akční filmy

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

reklama