CNN Prima News symbol

symbol

Výpis příspěvků ke štítku „symbol“

Musk přišel s novým logem Twitteru. Místo obrázku ptáčka bílé X na černé ploše

Symbolem sociální sítě Twitter se místo dosavadního modrého ptáčka nově stává bílé X na černé ploše. Nové logo představil majitel firmy Elon Musk a šéfka podniku Linda Yaccarinová. Logo se změnilo na oficiálním profilu Twitteru a písmeno X promítli na firemní centrálu v San Franciscu. Název profilového účtu zůstává „@twitter“, modrý ptáček ale po aktualizaci stránky zmizel a na jeho místě se objevuje písmeno X.

Místo ní vlály červené trenýrky, nyní se standarta vrátí na Pražský hrad. Pavel nastínil jak

Částečně rozstříhaná prezidentská standarta se vrátí zpět na Pražský hrad. Domluvím se s firmou na její obnově, slíbila nově zvolená hlava státu Petr Pavel v Partii Terezie Tománkové. Jde o vlajku, kterou skupina Ztohoven vyměnila v roce 2015 za červené trenýrky. Čerstvě zvolený prezident ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že podmínkou pro její vrácení byla porážka Andreje Babiše (ANO) ve finálním kole voleb.

V neděli lidé zapálí první svíčku na věnci. Jaký je význam adventu a proč se slaví?

V neděli Češi zapálí první svíčku na vánočním věnci, začíná totiž advent. S ním obvykle přichází i vánoční nálada. Otevírají se trhy a na náměstích po celém Česku se rozsvěcí vánoční stromy. I když jsou letošní Vánoce kvůli pandemii koronaviru o mnoho tradic ochuzené, některé z nich mohou lidé dodržet i z domova. Co patří mez typické symboly adventu a proč se slaví?

Nečekaný nález v troskách po 11. září. Symbolicky posledním přeživším nebyl člověk

Teroristické útoky al-Káidy změnily 11. září 2001 celý svět. Po nárazech dvou letadel do Světového obchodního centra v New Yorku zahynulo 2 606 lidí. Jen 18 lidí z trosek budov vyvázlo živých. Po měsíci prohledávání však objevili záchranáři v troskách jinou známku života. Hrušeň callery byla spálená a takřka mrtvá, přesto měla jednu živou větev. Strom se stal symbolem naděje.

Symbol otrokářství zmizí. Bývalé hlavní město Konfederace se zbavuje sochy generála Leeho

Vláda amerického státu Virginie nechá ve středu odstranit z prostranství v Richmondu přes šest metrů vysokou jezdeckou sochu konfederačního generála Roberta Leeho. Podle guvernéra Ralpha Northama se jedná o největší sochu, která znázorňuje osobnost spjatou s otrokářskou Konfederací v tomto státě, uvedla agentura AP. Po část trvání americké občanské války byl Richmond hlavním městem Konfederace.