reklama

Takhle ne, vyzývá Hřib občany. Reagoval na vulgární nápis proti Babišovi

Pražský primátor na vulgární nápis narazil cestou do práce v metru.
Zdroj: Zdeněk Hřib

Na ostrou kritiku premiéra Andreje Babiše (ANO) pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) narazil náhodou, při cestě metrem. „Takhle ne, prosím,“ napsal na svůj facebookový profil, kam sdílel fotku vulgárního textu „Babiš je č***k“. Připomněl i fakt, že odstraňování podobných nápisů stojí město ročně miliony korun.

reklama

Hřib v příspěvku vyzývá občany, aby se nenechali ovlivnit hněvem. „Chápu, že jsou lidé naštvaní. Také občas jsem. Nenechme se ale ovládnout vztekem, to nikam nevede,“ napsal pod fotku. Odcitoval také známou filmovou postavu z Hvězdných válek, mistra Yodu. „Hněv vede k nenávisti. Nenávist vede k utrpení,“ uvedl pražský primátor.

Chápu, že jsou lidé naštvaní. Také občas jsem. Nenechme se ale ovládnout vztekem, to nikam nevede. Jak říká Mistr Yoda...

Posted by Zdeněk Hřib - primátor Prahy on Saturday, March 6, 2021

„Pokusme se tedy překonat krizi s čistým štítem. Ne kvůli vládě, ale sami pro sebe. Čas na to, aby zazněl hlas každého z vás, už totiž přijde brzy ve volbách,“ poukázal Hřib.

K tématu

Připomněl také, že podobné nápisy je z prostředků hromadné dopravy obtížné smazat. „Odstraňování škod po vandalech v MHD stojí ročně přes 2 miliony korun. Kéž by tito vandalové raději začmárali správnou kolonku na volebním lístku v nadcházejících volbách,“ posteskl si primátor Prahy.

ANO má nejnižší podporu od voleb v roce 2017

Právě hnutí ANO by v případných únorových volbách do Sněmovny sice těsně zvítězilo, má ale nejnižší podporu voličů od posledních sněmovních voleb v roce 2017. Tehdy mělo ANO podporu necelých 30 procent, v současnosti by mělo 26,5 procenta hlasů. Vyplývá to z volebního průzkumu agentury Median. Těsně za hnutím Andreje Babiše jsou potom Piráti a STAN s 25 procenty hlasů.

Agentura si všímá také toho, že hnutí ANO má nízkou podporu u podnikatelů, a to pouze ve výši pět procent. Naopak mezi důchodci je podpora vládního hnutí na úrovni 46,8 procenta.

Volební preference v únoru 2021
Volební preference v únoru 2021
Zdroj: Median

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů
Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje Pollert. Odborníci sází na červenec
Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr
Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus
Další články
reklama
reklama