CNN Prima News Zdeněk Hřib

Zdeněk Hřib

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Hřib“

Traktory z pražské magistrály mizí. Většina zemědělců se vrací domů, uvedla policie

Někteří protestující zemědělci již odjíždějí se svou technikou z pražské magistrály, většina se vrací zpět domů, uvedli v pondělí odpoledne policisté na síti X. Demonstrace farmářů byla i na Malostranském náměstí, kde došlo na fyzické potyčky mezi účastníky akce a podporovateli Evropské unie a Ukrajiny. Před polednem předali protestující ministru Marku Výbornému (KDU-ČSL) výzvu k opuštění Zelené dohody a v bouřlivé debatě před ministerstvem s ním diskutovali, ozývaly se i vulgární výkřiky a pískot. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) organizují stávku podporovatelé Kremlu. Někteří tuzemští farmáři vyrazili v pondělí do Prahy, aby vyjádřili nesouhlas se situací v zemědělství, přičemž magistrát doporučil lidem práci z domova.

Parkování v Praze je příliš levné, tvrdí Hřib. Naznačil, jaké změny magistrát chystá

Parkování v Praze potřebuje změny, je totiž příliš levné, což mimo jiné přispívá k nedostatku dostupných míst, uvedl v pořadu 360° náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti). Městské části v lednu připomínkovaly návrh reformy Zón placeného stání. Na základě jejich zpětné vazby spatřuje Hřib jako možnosti budoucích úprav změny pravidel pro parkování v modrých zónách či jejich výraznější zdražení.

Praha urychlí opravu Barrandovského mostu. Finální práce skončí už letos v létě

Silničáři letos dokončí kompletní opravu Barrandovského mostu v Praze. Technická správa komunikací (TSK) sloučila zbylé práce naplánované pro roky 2024 a 2025 do jednoho roku. Práce začnou 11. března a potrvají do konce letních prázdnin. Silničáři se při nich zaměří na severní část mostu ve směru z Braníku na Smíchov. Novinářům to v úterý řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a náměstek ředitele TSK Josef Richter. Loni a předloni TSK opravila část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku.

Praha chystá revoluci v pravidlech parkování. Ať si majitelé větších aut připlatí, říká Hřib

Piráti chtějí do ceny parkovného v hlavním městě Praze promítnout rozměry vozů a auta v ceníku rozdělit do tří kategorií, sdělil CNN Prima NEWS náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Tématu by se chtěli věnovat ještě v tomto volebním období. Podle Ondřeje Prokopa (ANO) z dopravního výboru není třeba znevýhodňovat o něco auta, zaměřil by se pouze na dodávky, přívěsy či nákladní vozy.

Máte jízdenku a přesto dostanete pokutu? Praha nás okrádá, zlobí se lidé, Hřib chystá změnu

Koupit si jízdenku na pražskou MHD na poslední chvíli může být skrze aplikaci nebo SMS zrádné. Lístek totiž vejde v platnost až s dvouminutovým zpožděním od aktivace a během této doby můžete dostat pokutu, jako byste za přepravu vůbec nezaplatili. Toto opatření má zamezit, aby si lidé nepořizovali jízdenku až v momentě, kdy spatří ve voze revizora. Přesto po stížnostech cestujících, kteří tímto způsobem dostali pokutu, plánuje náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) alespoň zkrácení validační lhůty na jednu minutu.

Hřib plánuje zdražení parkování v Praze. Pokračuje ve svaté válce proti autům, říká opozice

Majitele aut v Praze možná čeká zdražení ročního parkování. Podle náměstka pro dopravu Zdeňka Hřiba (Piráti) je totiž současný stav neudržitelný – město podle něj dotuje uskladnění soukromého majetku na veřejném prostranství. Opozice však namítá, že někdejší primátor pokračuje ve své „svaté válce“ proti autům a měl by zajistit především výstavbu nových parkovacích domů.

Průšvih za miliardy? Stavba metra D se může protáhnout o celé roky, politici se přou o vině

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil v tomto týdnu rozhodnutí o výběru vítěze tendru na stavbu další části metra D. Podle bývalého ředitele české Transparency International Davida Ondráčky tak může dojít k prodloužení výstavby i o několik let. Dopravní podnik (DPP) přesto upozorňuje, že je rozhodnutí nepravomocné. Pražští politici se zase přou, kdo za to může.

Uzavřený Libeňský most? Nový mohl dávno stát, Hřib se vyžívá v kolapsech dopravy, zní z ANO

Současné uzavření Libeňského mostu kvůli jeho špatnému stavu působí trochu jako déjà vu. Ze stejného důvodu se po něm nejezdilo ani v lednu 2018. Od té doby se vedou debaty a tahanice, zda historický most rekonstruovat, či zbourat a postavit nový. V prosinci loňského roku se pražská rada rozhodla postavit místo něj repliku a zachovat některé architektonicky cenné prvky. Opoziční ANO se kvůli tomu opřelo do náměstka pro dopravu a bývalého primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Ten se hájí, že rekonstrukci mostu nikdo neřešil prakticky už od jeho postavení.

Honěná s dědečkem Hříbečkem a mini-Nacher s oplatkou. Politici se svérázně loučili s rokem 2023

Rok se s rokem sešel a sociální sítě se opět hemží silvestrovskými zdravicemi. Nejinak je tomu i u českých politiků – zatímco premiér Petr Fiala (ODS) mluvil o optimismu a naději, Piráti vyrukovali se svéráznou parodií na Mrazíka, kde se honí ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš s pražským exprimátorem Zdeňkem Hřibem. Na humor vsadil i opoziční poslanec Patrik Nacher (ANO), který si dělal legraci ze svého nízkého vzrůstu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se naopak o něco vážněji rozepsal o „upocených kompromisech“ současné vlády, jíž je sám součástí.