CNN Prima News Zdeněk Hřib

Zdeněk Hřib

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Hřib“

KOMENTÁŘ: Deprese v pirátském dopravním pekle. Zachrání nás ODS s ANO?

22. listopadu 2022 15:02

Jedna hodina a dvacet minut. Tak dlouho třeba jedete autem do Plzně a ještě vám zbyde čas na pivko. Za stejnou dobu rovněž doletíte z Prahy do Bruselu. No – anebo můžete jet hodinu a dvacet minut v Praze do práce. I když to máte 13 kilometrů, nikoliv přes centrum a čistý čas jízdy je běžně asi 18 minut... Tohle město je pirátské peklo. A je naprosto signifikantní, že v neustálém dopravním chaosu a bordelu nemá Praha stále nové vedení. Vše tady totiž souvisí se vším.

OBRAZEM: Nadávky, potyčky, svíce a květiny. 17. listopad provázely demonstrace i pieta

17. listopadu 2022 20:07

Letošní oslavy výročí 17. listopadu nebyly spjaté pouze se vzpomínkami na revoluční dění v roce 1989, ale také s nejrůznějšími protivládními demonstracemi. Zatímco se na Národní třídě střídali jednotliví politici, aby uctili památku tvrdého policejního zásahu před 33 lety, mířil průvod demonstrantů k České televizi. Naopak protesty spolku Chcípl pes na Letné se obešly bez většího zájmu veřejnosti. Celý sváteční den však doprovázelo nepříjemné deštivě počasí.

Pospíšil: Pokud v Praze budeme vládnout s ANO? Zodpovědnost za to ponese i Hřib a Čižinský

11. listopadu 2022 19:29

Pokud koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) bude v Praze vládnout s hnutím ANO, ponesou za to odpovědnost lídři Pirátů Zdeněk Hřib a Prahy sobě Jan Čižinský. To řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Obě uskupení podle něj zablokovala jednání aliancí, kterou koncem října společně uzavřela.

Průzkum: Pražanům vadí neschopnost politiků dohodnout se na koalici. Z patu viní Piráty

9. listopadu 2022 20:48

Drtivé většině Pražanů vadí současná „patová“ situace, kdy se v hlavním městě měsíc a půl od voleb stále nedaří sestavit většinovou koalici. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP. Dotázaní mimo jiné hodnotili jednotlivé strany. Nejlépe dopadlo hnutí SPD, s jehož účastí v radě však žádná ze zvažovaných variant nepočítá.

Střet Portlíka a Hřiba se neobešel bez obviňování ze lží, primátor předčítal SMS zprávy

2. listopadu 2022 08:09

Piráti blokují jednání o vedení Prahy, obul se do primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) pražský zastupitel a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Hřib jeho slova označil za lži a vznesl podezření, že koalice Spolu zřejmě jedná s hnutím ANO. Svému oponentovi předčítal ve vysílání CNN Prima NEWS i SMS zprávy, které podle něj ukazují nezájem o spolupráci.

Hřib: Pražská koalice Spolu má opoziční smlouvu s ANO. Mediální výlevy, reagoval Pospíšil

1. listopadu 2022 12:25
Aktualizováno

Napětí mezi potenciálními koaličními partnery v Praze roste. Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) tvrdí, že zástupci koalice Spolu odmítli účast na schůzce předsedů zastupitelských klubů před ustavujícím jednáním zastupitelstva a rovněž mají dohodu o koalici s hnutím ANO. Pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) to označil za zavádějící. Předmětem dlouhodobého sporu mezi pražskými Piráty a koalicí Spolu spočívá v tom, že Piráti chtějí do nového vedení města zahrnout i uskupení Praha sobě.

Lídři pětikoalice kritizují pražské Piráty. Napínají strunu, nerozumím jim, říká Výborný

29. října 2022 09:34

Podoba nového vedení Prahy je stále v nedohlednu. Vyjednávání drhnou a napjatá atmosféra mezi pražskými politiky houstne. Situace na magistrátu dopadá i na nejvyšší vládní úroveň. Někteří lídři pětikoalice nechápou kroky pražských Pirátů. Ti se totiž za každou cenu snaží do vedení města protlačit i uskupení Praha sobě Jana Čižinského.

Exministr Pilný: Pražská koalice s Piráty? Proboha, jen to ne. Hřib je naprostý sociopat

27. října 2022 20:22

V Praze se nadále vede boj o to, kdo po volbách bude řídit hlavní město. Vznik vládnoucí koalice v metropoli brzdí především požadavky Pirátů, a to i přesto, že občané svými hlasy nejvíce podpořili koalici Spolu. Podle exministra financí Ivana Pilného by to nejhorší, co by se mohlo Pražanům stát, bylo, kdyby se Piráti dostali do koalice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se opřel i do současného primátora.

Pospíšil: Aliance Pirátů a Prahy sobě? Zrada na voličích, vítězem voleb je stále Spolu

27. října 2022 05:43

Jednání o vzniku koalice v Praze se komplikují. Členové koalice Spolu plánují sestavit vedení města na vládním půdorysu, Piráti však chtějí přizvat ještě uskupení Praha sobě. Minulý týden kvůli tomu dokonce vznikla tzv. Alianci stability (Piráti, Praha sobě). Pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) toto spojenectví v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za zradu na voličích, jelikož vzniklo až po volbách. Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zase považuje Alianci stability za nástroj, který sestavení koalice urychlí.

Tisíce lidí v centru Prahy podpořily LGBT. Uctily památku obětí z bratislavského baru

26. října 2022 19:56
Aktualizováno

Tisíce lidí se ve středu sešly na Václavském náměstí v Praze, aby uctily památku obětí homofobní vraždy v Bratislavě. Organizátoři a vystupující během tříhodinového shromáždění vyzývali k zastavení šíření předsudků vůči LGBT+ lidem a přijetí zákona, který by umožnil uzavřít manželství i párům stejného pohlaví. Akci s názvem Společně proti nenávisti podpořili svým vystoupením hudebníci, zpěváci, herci i některé další veřejně známé osobnosti.

Mé stíhání je zástupný problém, říká Wolf. Koalici s ANO si v Praze dokáže představit

21. října 2022 15:04

Jednání o pražské koalici stále pokračují a jakýkoli náznak jejich konce je v nedohlednu. Podle místopředsedy pražské KDU-ČSL Jana Wolfa tak dlouhá tvorba koalice rozhodně není obvyklá. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS mluvil o průběhu i o příčinách dlouhých dohadů. Piráti právě kvůli Wolfovi nechtějí usednout do společné koalice s pražským vítězem voleb, uskupením Spolu.