reklama

taxi

Výpis příspěvků ke štítku „taxi“

Na Štědrý večer policisté kontrolovali „starého známého“. Našli sáček s pervitinem

Na Štědrý večer si pražští policisté povšimli svého „starého známého“, kterého se rozhodli zkontrolovat. U něj v taxíku pak našli sáček s více než 20 gramy pervitinu, proto ho ihned zatkli a odvezli na oddělení. S tímto řidičem se policisté nesetkali poprvé. Muž byl v minulosti 10krát soudně trestán za majetkové delikty, před pěti lety policistům navíc unikal při honičce v centru Prahy.

Nemít vedlejšák, tak nemám co jíst, říká taxikář. Po 12 letech musí skončit

Koronavirová krize dopadla i na taxikáře. Jinou práci si musel kvůli pandemii najít po 12 letech majitel taxislužby z Přerovska Daniel Vejnar. Jarní krizi kvůli koronaviru, který zastavil veškerý běžný veřejný život, ještě přestál. Nyní to je podle něj kritické. Ekonomickou krizi teď zažívají i ostatní jeho kolegové. Podnikat jim sice nikdo nezakázal, ale nemají koho vozit. „Jsme na dvaceti procentech původních služeb,“ říkají.

Uber se vrací do Brna, jeho řidiči už nemusí skládat zkoušku ze znalosti města

Alternativní taxislužba Uber se vrací do Brna. V České republice se totiž změnil zákon, který upravuje tento typ silniční dopravy. Řidiči tak například nemusí skládat zkoušku z místopisu. Podle českého country manažera Uberu Štěpána Šindeláře však mají všichni řidiči licenci, která cestujícím zajistí bezpečnost. Uvedl to v pořadu Interview pro televizi CNN Prima NEWS.

reklama