Pobodal taxikářku v Šumperku a chtěl zavraždit další lidi. Příbuzní obviněného muže promluvili


S hrůzou komentují lidé v Šumperku úterní útok na tamní taxikářku. Obyvatele města i rodinu pachatele oslovila redakce CNN Prima NEWS, aby získala možné detaily incidentu. S některými z nich přišla policie do kontaktu již během čtvrtka. Podle informací detektivů se osmadvacetiletý muž pokusil zavraždit další dva lidi a sebe. Oběti ujíždějícího pachatele skončily v nemocnici.

„Kriminalita roste, je to strašné,“ promluvili vystrašení obyvatelé Šumperku pro CNN Prima NEWS. Skromněji se vyjádřila i rodina pachatele. Ta sice odmítla promluvit přímo na kameru, se slzami v očích redakci, ale sdělila, že pro ně tato situace není ničím příjemným. Kolegyně napadené taxikářky zase soucitně pomyslela na její zdravotní stav. „Je to naše kolegyně, jasně, že jí držíme palce,“ popřála sílu do olomoucké nemocnice.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Sněžit bude několik dní, MAPA ukazuje, kde napadne nejvíce. Pak přijde zlom a obleva

K hrůzné situaci došlo v úterý při výjezdu oblíbené taxikářky v Šumperku, který se nevyvíjel tak, jak by čekala. Když po deváté dopoledne vyrazila pro pasažéra na místní čerpací stanici, netušila, že se ji právě on pokusí za několik minut na parkovišti u rybníka Benátky zabít. Podle vedoucího odboru obecné kriminality Olomouckého kraje Policie ČR Jana Lisického přišel útok bez jakéhokoliv varování.

Útočník ženě z ničeho nic ze zadní sedačky zarazil nůž do krku a tím jí způsobil vážné zranění. „Řidičku v tom okamžiku již bezvládnou vyvlekl z jejího místa a pohodil na parkovišti. Následně se zmocnil vozidla a vysokou rychlostí z místa odjel,“ přiblížil Lisický okolnosti napadení pro CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Skandál s podváděním? Curleři se ostře pohádali. „Jdi do p*dele!“ křičel Kanaďan

Ženu krátce na to objevili náhodní kolemjdoucí a přivolaní policisté zahájili rozsáhlé pátrání. Asi po dvou hodinách objevili onen ukradený taxík policisté v Šumvaldu. Řidič vozu však odmítl zastavit. Naopak začal prudce zrychlovat směrem na Libinu. „Zcela úmyslně v této extrémně vysoké rychlosti přijel do protisměru a pokusil se čelně srazit s protijedoucím bílým vozidlem Škoda Octavia,“ doplnil Lisický průběh honičky. Muž se jim následně přiznal, že chtěl tímto způsobem spáchat sebevraždu a to nebylo poprvé.

„Spáchat sebevraždu se mu nepovedlo. Musím konstatovat, že po té hrůzostrašné nehodě, kterou způsobil, vyšel ze zcela zničeného vozidla Škoda Superb téměř nezraněn,“ dodal Lisický. Oproti tomu pasažéři protijedoucího vozidla utrpěli středně těžká zranění.

Taxikářka v současnosti stále bojuje o život v olomoucké nemocnici. Útočník čeká na další vyšetřování ve vazbě. Za úmyslné pokusy o vraždu tří lidí mu hrozí až výjimečný trest.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Babiš prosazoval Turka nad má očekávání. Klaus popsal, kde Pavel udělal fatální chybu