reklama
CNN Prima News hygiena

hygiena

Výpis příspěvků ke štítku „hygiena“

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

30. listopadu 2021 18:55

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

29. listopadu 2021 16:23

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

27. listopadu 2021 17:32
Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Hygienici nestíhají trasovat. Do 24 hodin dokážou oslovit jen čtvrtinu pozitivních

15. listopadu 2021 12:41
Aktualizováno

Hygienické stanice vytrasovaly za poslední týden průměrně do 24 hodin od výsledku testu čtvrtinu pozitivních na COVID-19 a oslovily také 62 procent jejich kontaktů. Průměrně jim lidé hlásí v posledním týdnu 1,96 rizikového kontaktu. Kraje se v rychlosti trasování a počtu hlášených kontaktů výrazně liší. Vyplývá to z dat o trasování z projektu Chytrá karanténa. Od začátku října počty nově nakažených opět výrazně rostou, v minulém týdnu dvakrát překročily 14 tisíc pozitivně testovaných.

Hygienici čelí náporu e-mailů, viní Landovu iniciativu. Ministerstvo na ni podává žalobu

10. listopadu 2021 14:51

Jihočeští hygienici zaznamenali v posledních hodinách stovky e-mailových dotazů. Podle nich jde o podněty obecného charakteru, které jim komplikují práci. Za otázkami zřejmě stojí iniciativa Zlatý špendlík, uvedla ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová. Iniciativa založená zpěvákem Danielem Landou na webu vyzývá veřejnost k občanskému odporu. Zlatý špendlík podezření hygieniků nepřímo potvrdil, když v prohlášení uvedl, že jde o jedinou cestu, jak využít práva na informace. Ministerstvo zdravotnictví na Landovu iniciativu podává trestní oznámení za sabotáž hygieniků

reklama