CNN Prima News hygiena

hygiena

Výpis příspěvků ke štítku „hygiena“

Evropské úřady varují: V Česku je nebezpečná kosmetika. Může ovlivnit plodnost

Evropský systém Safety Gate varuje mimo jiné před nebezpečnou kosmetikou. Závadné kusy do něj nahlásily kontrolní orgány v Česku, Estonsku, Francii, Německu a Rumunsku. Podle březnových hlášení se v České republice vyskytují produkty, které obsahují látky, jež mohou způsobit neplodnost. Jedná se o toaletní vody, sprchové gely, tělová mléka nebo barvy na vlasy.

Šunka s listerií v Česku. Veterináři stahují 100 kilo uzeniny z dvou velkých řetězců

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z prodeje přibližně 100 kilogramů krůtí šunky kvůli obsahu zdravotně závadné bakterie listerie. Šunku od firmy LE&CO-Ing. Jiří Lenc, s.r.o s datem spotřeby do 31. března prodávaly obchodní řetězce Tesco a Globus. Lidé, kteří mají šunku doma, by ji neměli konzumovat. Mohou ji vrátit v místě nákupu, informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček. Podle výrobce mohlo jít o porušení hygienických zásad některého zaměstnance. Následné testy ve firmě byly negativní. Vyjádření řetězců ČTK zjišťuje.

Ostrava bojuje s menstruační chudobou. Školám nakoupí hygienické potřeby za půl milionu

Ostrava se jako první město v Česku rozhodla řešit takzvanou menstruační chudobu. Podle odhadů a zkušeností pedagogů tam zhruba 500 školou povinných dívek ze sociálně slabších rodin nemá na hygienické potřeby peníze. Magistrát se proto rozhodl, že je nakoupí a školám poskytne. Vložky a tampony za půl milionu korun by měly vystačit asi na deset měsíců.

Odpadky, špinavé chlaďáky i nádobí. Inspekce zavřela kuchyni restaurace na Moravě, není první

Poházené odpadky, nevhodně skladované jídlo a špinavé nádobí po celé kuchyni. V takovém stavu našli v pondělí kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce restauraci Na rybárně v Letovicích v Jihomoravském kraji, jejíž kuchyni okamžitě zavřeli, napsal Blanenský deník. Majitelka restaurace nyní zvažuje obranu soudní cestou.

Studenti v Pardubicích se učí v plesnivé škole. Hygiena navíc zjistila i další problém

Pardubická obchodní akademie se několik let potýká s problémy. Ve staré školní budově převzaté nedávno od města je chlad, vlhko a plíseň. Studenti tam musí být navlečení do bund nebo svetrů i ve třídách. K tomu se teď ale přidala další patálie. Z kohoutků teče závadná voda. V ní totiž hygienici zjistili jedovaté olovo, a proto ji označili za nevhodnou k pití.

Prymula k výskytu štěnic: Důvodem je migrace odjinud. Větší zvířátka řeší hlavně ve Francii

Zvýšený výskyt štěnic napříč Evropou má souvislost s migrační krizí. Přicházejí k nám lidé z jiných hygienických podmínek. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to pronesl epidemiolog Roman Prymula, který připomněl, že u nás není situace natolik hrozná, i když byly zaznamenány například nové případy svrabu. Zároveň upozornil, že se ve Francii v rámci epidemie potýkají s „většími zvířátky“. Odborník se vyjádřil i k odmítání přesčasů lékaři.

Spojené toalety a paragraf na mytí nočníků. Poslankyně se hádaly o hygieně na školách

Vyhláška, která je nyní na stole a je před schválením, snižuje hygienické nároky na školách. Zrušilo se například stanovení minimálního počtu toalet na počet žáků nebo povinnost mít oddělené toalety pro dívky a chlapce. Ve speciálu Zpátky do školy na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Berkovcová (ANO). Renáta Zajíčková (ODS) se vůči jejím slovům rázně ohradila. „Hygienická vyhláška prochází vyčištěním od plevelu, který se tam za roky dostal,“ zdůraznila. Zmínila například, že jsou v původní vyhlášce paragrafy z roku 1960, které určují, jak teplou vodou se mají zalévat květiny nebo mýt nočníky.

Trápení jménem zánět močových cest: Nevyhýbá se ani mužům. Jak mu předcházet?

Dokáže výrazně znepříjemnit život každému, kdo jím trpí. Dotyčný se pak velmi často neobejde bez antibiotik a obyčejná malá potřeba se změní v nepříjemný zážitek. Kdo někdy zažil zánět močových cest, dobře poznal, o čem píšeme. Nevyhýbá se nikomu, ovšem ve větší míře trápí spíše ženy. Proč tomu tak je, co k nepříjemné bolesti vede a jak jí předejít? Sepsali jsme vám pár mouder i základních rad. Ty vás před infekcí, kterou mají na svědomí přemnožené bakterie, pomohou uchránit.

V pražském hotelu se přiotrávilo několik lidí. Incidentem se zabývá policie

Aktualizováno

Zhruba dvě desítky hostů hotelu v pražských Strašnicích měly v úterý zažívací potíže, pět z nich skončilo v nemocnici. Na svém webu to oznámila pražská hygienická stanice. Příčiny potíží zatím nejsou známy, hygienici provádějí rozbory. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Jana Poštová uvedla, že lidé převezení do nemocnice byli při vědomí. Incidentem se zabývá i policie.