CNN Prima News hygiena

hygiena

Výpis příspěvků ke štítku „hygiena“

Brity zasáhla hygienická chudoba. Miliony občanů se bojí mezi lidi, nemají peníze na mýdlo

28. října 2022 09:23

Až 3,15 milionu Britů postihuje takzvaná hygienická chudoba. Vyplývá to z průzkumu společnosti YouGov ve spolupráci s charitativní organizací Hygiene Bank. Zasažení obyvatelé Spojeného království si nemohou dovolit základní pomůcky, protože už tak mají problémy s placením dalších účtů. Zhoršená hygiena vede u zhruba poloviny z nich k úpadku duševního zdraví. Téměř každý osmý pak uvedl, že se kvůli studu vyhýbal návštěvě pracoviště či školy.

Opičími neštovicemi se nakazilo i dítě. Hygienici zaznamenali případ v pražské školce

15. září 2022 15:23

Hygienici v Praze zaznamenali první případ opičích neštovic u dítěte. Má jít o pětiletého žáka jedné z mateřských škol. Podle prověřování se dítě zřejmě nenakazilo v rodině, jednou z možností je zahraniční dovolená. Hygienici již v mateřské škole zahájili epidemiologické šetření u možných kontaktů nakaženého, čekají na výsledky krevních rozborů u dítěte i jeho rodinných příslušníků.

Hádka političek o jídlo ve školce v pytli na odpadky: Padlo i přirovnání k Černobylu

31. srpna 2022 06:50

K ostré hádce kvůli přenášení uvařeného jídla v pytlích na odpadky v jedné pražské mateřské škole došlo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta Zajíčková (ODS) a zastupitelka hlavního města a MČ Prahy 5 Eva Horáková (Piráti) se okřikovaly zejména kvůli tomu, kdo mohl situaci zabránit. Zaznělo ale i přirovnání k Černobylu.

Jídlo pro děti v pytlích na odpadky. Kdo to obhajuje, je prase, kritizuje muž pražskou školku

29. srpna 2022 21:38

Skandál ve školce v Praze 5 má pokračování. Kuchařka přenášela uvařené jídlo pro předškoláky v pytlích na odpadky. Fotografie a videa pobouřily rodiče. Někteří žádají odstoupení ředitelky a kuchařky – to se ale nekoná. Za vedení mateřské školy se v pondělí postavila na mimořádné tiskové konferenci starostka městské části.

Leichtová: Domácí porod mě nebolel. Ani jsem nestihla vlézt do vany a už bylo hotovo

20. května 2022 16:48

Domácí porod nebyl těžký, rozhodně ale není pro každého a je potřeba se na něj pečlivě připravit. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS to řekla herečka Kristýna Leichtová, která v domácích podmínkách přivedla na svět svou druhou dceru Rozárku. „Jít na dentální hygienu je pro mě daleko horší,“ přiznala herečka ze seriálu 1. MISE na Primě.

Ostrá hádka ve studiu o umístění Romů z Ukrajiny: Vykonávání potřeby na koberce i rasismus

7. května 2022 08:21

Téma romských uprchlíků nadále silně hýbe českou společností. Některá města se ohrazují, že Romy z Ukrajiny ubytovat nechtějí. Jedním z nich je například Vyškov. Jeho starosta Karel Jurka se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dohadoval s předsedou strany Roma Luma Marcem Cavalim o tom, zda jsou tito lidé problémoví, nebo ne. Padala slova o vykonávání potřeby na kobercích i o rasismu a předsudcích.

Polovina svobodných Britů si mění povlečení až po několika měsících, někteří i méně často

1. května 2022 08:20

Více než polovina Britů, kteří žijí sami, si povlečení mění klidně až po několika měsících. Další muži pak přiznávají, že na jeho vystřídání přistoupí klidně i po delší době, zkrátka když si vzpomenou. Uvádí to průzkum, který zveřejnila britská agentura YouGov. Ženy jsou na tom podle všeho o poznání lépe. A jak často by se povlečení vůbec měly měnit?

Možnost pracovní karantény dostanou i další. Kde ji hygiena může povolit?

2. února 2022 14:41

Ministerstvo zdravotnictví od středy umožní pracovní karanténu ve školských zařízeních ústavní nebo ochranné výchovy či preventivně výchovné péče o děti, jako jsou diagnostické ústavy a dětské domovy. Po jednání vlády to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Podle vydaného mimořádného opatření karanténu musí stejně jako pro zdravotnická zařízení, která už ji používají, povolit krajská hygienická stanice.

Landova výzva k zahlcení hygien nebyla trestný čin. Nemusel kvůli tomu ani na policii

2. února 2022 09:51

Loňská výzva iniciativy Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy k zahlcení krajských hygienických stanic žádostmi o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím nebyla trestným činem. Státní zástupce uvedl, že výzva sice nabádala k obstrukčnímu chování, ale nešlo o sabotáž, tedy ani o trestný čin, informoval ve středu server Seznam Zprávy s odkazem na rozhodnutí Vrchního státního zastupitelství v Praze.