CNN Prima News telefonát

telefonát

Výpis příspěvků ke štítku „telefonát“

Pavel jde na ruku zájmům USA, kritizuje Drulák. Podporujete totalitáře, vmetl mu Boháček

30. ledna 2023 23:56

Z amerického hlediska dává smysl, komu Petr Pavel jako nově zvolený prezident telefonoval. Klíčová krizová teritoria jsou kolem Číny a Ruska, Pavel tím ukazuje zájem o tyto části světa, čímž odpovídá americkým představám, ne těm českým. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Petr Drulák. Analytik Petr Boháček však Pavla bránil a do Druláka se opřel.

Zelenskyj hovořil s Pavlem. Poděkoval mu za podporu a pozval ho na návštěvu země

29. ledna 2023 16:36

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli telefonicky poděkoval nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi a Čechům za neochvějnou podporu Ukrajiny napadené Ruskem. Pozval ho také na návštěvu země. Zelenskyj to v neděli uvedl na Twitteru. Nově zvolený prezident Pavel ukrajinského prezidenta Zelenského ujistil, že se Ukrajina může nadále spolehnout na podporu ČR.

Putin šokoval Macrona výroky o Hirošimě. Popsal, jak může jaderný útok ukončit válku

6. listopadu 2022 21:05

Nejmenované diplomatické zdroje měly sdělit pro britský list Daily Mail, že se Vladimir Putin při hovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem zmínil o jaderném útoku na japonská města Hirošima a Nagasaki. Podle šéfa Moskvy americký nukleární nálet prý ukázal, že fatální útok nemusí směřovat na hlavní město, a přesto může způsobit konec války.

Drama v příbramské nemocnici. Muž vyhrožoval její likvidací, poté se přihlásil policii

2. listopadu 2022 13:22
Aktualizováno

Příbramská nemocnice byla ve středu déle než čtyři hodiny uzavřena, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Důvodem byl výhrůžný telefonát. Na recepci zavolal rozčilený muž a vyhrožoval nemocnici likvidací. Později se policii sám přihlásil a k telefonátu se přiznal. Policejní opatření tak mohla být odvolána, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zadrženým je podle ní dvaatřicetiletý muž. Co bylo motivem jeho činu, kriminalisté zjišťují.

Nic se nám nestane, jsme od policie, tvrdili útočníci. Brutálně zbili přísedícího soudu

25. srpna 2022 23:59

Západočeští policisté vyšetřují bezdůvodné napadení přísedícího plzeňského krajského soudu Filipa Santiniho. Útok se stal v sobotu večer, kdy muž v centru Plzně zamykal auto. Čtyři neznámí agresoři se ho vyptávali na drogy, následně ho opakovaně udeřili do spánku. Během incidentu tvrdili, že se jim nic nestane, protože jsou od policie. S otřesným zážitkem se Santini svěřil deníku Blesk.

Seděli na tanku a koukali na film. Ukrajinský dron zmasakroval ruské vojáky, ukazuje video

26. července 2022 06:07

Bezpilotní letoun ukrajinské armády shodil výbušninu na skupinu ruských vojáků, kteří seděli na tanku a sledovali film. Během útoku mělo být zabito patnáct lidí. Vyplývá to z telefonátu ruského vojáka a jeho matky. V něm okupant popisuje, že měl za úkol následky masakru uklidit. Hovor zachytily ukrajinské síly. Nahrávka i záběry z útoku se objevily na sociálních sítích.

Unikl hovor, který měl zabránit válce. Putin v něm Macrona vodí za nos, víc řeší hokej

27. června 2022 11:37

Den před invazí ruských vojsk na Donbas podnikl francouzský prezident Emmanuel Macron se svými poradci další z tehdy velmi častých hovorů s Vladimirem Putinem. Část přepisu telefonátu, který mohl změnit historii, se nyní dostal do médií. Vyplývá z něj, že Putinovi na jednání příliš nezáleželo a Macronovi „mazal med kolem huby“.

Chceme vstoupit do NATO, oznámil finský prezident Putinovi. Ten ho varoval

14. května 2022 16:25

Finský prezident Sauli Niinistö v telefonickém rozhovoru řekl ruskému protějšku Vladimiru Putinovi o plánech Finska vstoupit do NATO. Informovala o tom agentura Interfax. Putin podle ní prohlásil, že změna finské zahraniční politiky by měla negativní dopad na bilaterální vztahy. Podle úřadu finského prezidenta se telefonát uskutečnil z iniciativy Finska.