reklama

Detaily z případu zmizelé Češky v Londýně: Tělo našly hrající si děti. Místní mají strach

Pátrání po dvaatřicetileté zdravotní sestře Petře, která pracovala v Londýně, má smutný konec. V jednom z parků bylo nalezeno její tělo, objevit je měly děti. Policie vyšetřuje oznámení o „podivném muži“, který pronásleduje personál nemocnice, kde Češka pracovala.

reklama

V neděli byla policie kolem 11:40 místního času přivolána do parku Brunswick v jižním Londýně poté, co skupina hrajících si dětí učinila ponurý nález. „Je to pro nás dost děsivé, máme pocit, že už nejsme v bezpečí. Opravdu se necítím dobře. Když děti mé kamarádky běhaly po parku, tak to viděly. Je to opravdu šokující,“ sdělila serveru MyLondon Selda Kaymová.

Fred, který v této oblasti žije, řekl, že se cítí „nesvůj“. Zneklidnilo ho vědomí, že tělo bylo objeveno naproti jeho domu. Uvedl také, že asi před měsícem došlo v okolí k vraždě.

Policie nyní vyšetřuje oznámení o „podivném muži,“ který má pronásledovat personál nemocnice, kde Petra pracovala. „Telefonovala jsem s ní, řekla mi, ať nekončím (hovor), a předstírala, že se sejdeme na stanici, protože ji sleduje nějaký podivný muž,“ napsala jedna z dětských sester.

Koho policie podezírá?

Policisté s touto zdravotnicí navázali kontakt a uvedli, že vyšetřovatelé zajímají veškeré informace, které jim veřejnost může poskytnout.

Muž, který byl v souvislosti se zmizením Češky zatčen a vzat do vazby, byl o víkendu propuštěn na kauci do doby, než bude zahájeno další vyšetřování.

K tragické události se v neděli vyjádřil také ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD). „Britská policie dnes odpoledne našemu zastupitelskému úřadu v Londýně bohužel potvrdila, že nalezla tělo pohřešované české občanky. Příčina úmrtí se vyšetřuje. S ohledem na rodinu nebudeme k případu sdělovat více informací. Upřímnou soustrast,“ sdělil Kulhánek.

Dvaatřicetiletá Petra byla naposledy spatřena, když se 28. listopadu večer vracela domů po skončení směny v londýnské dětské nemocnici ve Westminsteru. Cestovala autobusem do Camberwellu v jihovýchodním Londýně, naposledy byla spatřena ve 20.22 hodin. Policie uvedla, že si ještě v bankomatu vybrala peníze. Podle informací CNN Prima NEWS nebyly na ženině těle zjevné známky násilí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Za dotaz na očkování vězení. V Jižní Karolíně chystají zákon „na ochranu svobody“
USA

Za dotaz na očkování vězení. V Jižní Karolíně chystají zákon „na ochranu svobody“

Boj amerických republikánů proti federálním snahám prosazovat povinnou vakcinaci či nošení roušek se vyhrocuje. Posledním příkladem vzdoru je návrh zákona, který by trestal soukromé firmy a veřejný sektor za pouhou otázku, zda se zaměstnanci nechali očkovat. V případě jeho nedodržení by hrozila vysoká pokuta nebo roční vězení. Republikáni považují zákon za jeden z pilířů občanské svobody.

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Hroši dokáží rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní ‚‚hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama