reklama

Proč otec zavraždil tři dcery a manželku a pak se zabil? Motiv německé policisty šokoval

Německá policie už ví, co bylo důvodem vyvraždění celé jedné rodiny v Königs Wusterhausenu u Berlína. Za smrtí tří dcer a manželky stál 44letý otec, který před sebevraždou nechal dopis na rozloučenou. Motiv je šokující, za celou tragédií stály obavy z následků kvůli použití falešného očkovacího certifikátu.

reklama

Ukázkovou a společenskou rodinu objevil v jejich domě starostlivý soused. Tomu bylo divné, že rodinu delší dobu neviděl. Poté, co vešel do domu, na něj však čekala scéna jako z hororového filmu. V jedné místnosti našel čtyři těla, v dalším pokoji objevil tělo posledního člena rodiny. Všichni měli střelné a bodné rány.

Případ místní šokoval, s rodinou nebyly problémy, a tak netušili, kdo mohl takový čin spáchat. Policisté však záhy vyvrátili možnost, že by se jednalo o vraždu s cizím zaviněním. Podezřelým se stal 44letý otec rodiny. Jak se později ukázalo, po vraždě tří dcer a manželky spáchal sebevraždu a zanechal dopis na rozloučenou.

Právě jeho obsah vyšetřovatele šokoval, zjistili totiž motiv jeho jednání. K vraždě milované rodiny se muž odhodlal z obav ze zatčení kvůli padělanému očkovacímu certifikátu své manželky. Její zaměstnavatel totiž na padělek přišel a manželé se báli, že budou zatčeni, a přijdou tak o své děti.

Již dříve německá média spekulovala, že byli členové rodiny v karanténě kvůli covidu. Jak se nyní ukazuje, pandemie sehrála v tragickém konci pětičlenné rodiny mnohem větší roli.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama