CNN Prima News Temelín

Temelín

Výpis příspěvků ke štítku „Temelín“

V Česku padaly teplotní rekordy, v Řeži naměřili téměř 37 °C. Do kdy platí výstraha?

20. července 2022 18:51

Sedm stanic ve středu v Česku naměřilo teplotu vyšší než 36 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo ve středočeském Husinci-Řeži, kde zaznamenali 36,9 stupně. Rekordy pro 20. červenec padly zhruba na třech desítkách stanic z asi 160, které fungují alespoň 30 let. Řekl to Miloš Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha před vysokými teplotami platí v Česku až do pátku. Ve čtvrtek se mohou místy objevit bouřky.

Green Deal není mrtvý, zní z ČEZ. Do 2030 vzniknou zelené zdroje o výkonu „tří Temelínů“

27. května 2022 14:48

Na Českou republiku tvrdě dopadá energetická krize způsobená ruskou invazí na Ukrajině. Podle některých politiků tak má současná situace vést ke konci přechodu na udržitelné zdroje energie, tzv. Green Dealu. Podle generálního ředitele společnosti ČEZ ESCO Kamila Čermáka to ale bude právě naopak. Válka podle něj pouze podtrhuje nutnost odstřihnout se od fosilních paliv, a tedy i závislosti na Rusku. Skupina ČEZ se totiž chystá během několika let vybudovat zdroje obnovitelné energie, které budou mít výkon jako tři Temelíny. Bude hrát prim slunce, vítr nebo voda?

Jádro a zemní plyn jako zelené investice? Evropská komise chce realizovat český návrh

1. ledna 2022 12:47

Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic. Informoval o tom v sobotu list Financial Times (FT), který má chystaný návrh k dispozici. K tomuto kroku vyzývalo dlouhodobě mimo jiné Česko. Unijní exekutiva hodlá dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze. Návrh podle deníku předpokládá, že investice do jádra budou směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let.

Postpubertální dívčina je prorokem zeleného náboženství, rýpl si Zeman do Grety

26. prosince 2021 13:28

Zrušit tendr na dostavbu Temelína bylo zbytečné. Česká republika se musí vyvázat z takzvaného zeleného údělu Evropské unie. Ten prý může za raketové zdražování energie, které negativně dopadá na české domácnosti. „Ze seriozní vědy se stalo náboženství. A jako každé náboženství i toto má své proroky, například v podobě postpubertální dívčiny,“ řekl Miloš Zeman ve svém vánočním poselství.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

17. října 2021 13:11

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Noční bouře strhla stožáry u Temelína. Část elektrárny stojí, lidé jsou bez elektřiny

24. června 2021 11:33

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na čtvrtek kvůli následkům bouřky svůj II. blok. V okolí elektrárny totiž bouře strhla stožáry, které zajišťují provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala oproti plánu o týden dřív, uvedl temelínský mluvčí Marek Sviták. Noční bouřky, které se prohnaly jihem Čech, připravily o elektřinu asi 10 tisíc domácností.