reklama

Terezín má nového virtuálního průvodce. Co všechno mobilní aplikace umí?

Pevnostní město Terezín na Litoměřicku má svého prvního virtuálního průvodce. Mobilní aplikace umožňuje návštěvníkům pohybovat se po zajímavých místech samostatně. Bližší informace v Terezíně zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Kristián Šujan.

reklama

Virtuální průvodce umožní návštěvníkům poznat více než padesát zajímavých míst včetně dvou tematických tras. Součástí jsou texty, fotografie i audioprůvodce, jež přiblíží návštěvníkům historii města od jeho vzniku až po období do konce druhé světové války. Celého průvodce lze stáhnout jako aplikaci do mobilu a využívat ho offline.

„Základní podmínkou pro používání aplikace je mít smartphone. Potom na jedné z našich tří pokladen si tu aplikaci stáhnout. Když se poté přiblížíte k některému z těch bodů zájmu, na obrazovce se vám objeví popis, audio i fotografie, jak dobové, tak aktuální,“ řekl CNN Prima NEWS vedoucí vnějších vztahů a marketingu Památníku Terezín Tomáš Rieger.

Mobilní aplikace má tu výhodu, že umožňuje návštěvníkům pohybovat se po zajímavých místech Terezína samostatně. To lidé podle Riegera ocení hlavně v současné době koronavirové pandemie.

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta, koalice Spolu zase 19,5 procenta. Do Sněmovny by podle CVVM dostaly také SPD, KSČM a ČSSD. Veškeré průzkumy z předchozích týdnů přitom favorizovaly koalici Pirátů a STAN. Jednotlivé průzkumy používají různé metodiky, proto je nelze navzájem příliš srovnávat. Vedení hnutí ANO přesto působí jako překvapení.

Slovensko

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení
Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama