Terezín má nového virtuálního průvodce. Co všechno mobilní aplikace umí?

V Terezíně funguje nová aplikace.

Pevnostní město Terezín na Litoměřicku má svého prvního virtuálního průvodce. Mobilní aplikace umožňuje návštěvníkům pohybovat se po zajímavých místech samostatně. Bližší informace v Terezíně zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Kristián Šujan.

Virtuální průvodce umožní návštěvníkům poznat více než padesát zajímavých míst včetně dvou tematických tras. Součástí jsou texty, fotografie i audioprůvodce, jež přiblíží návštěvníkům historii města od jeho vzniku až po období do konce druhé světové války. Celého průvodce lze stáhnout jako aplikaci do mobilu a využívat ho offline.

„Základní podmínkou pro používání aplikace je mít smartphone. Potom na jedné z našich tří pokladen si tu aplikaci stáhnout. Když se poté přiblížíte k některému z těch bodů zájmu, na obrazovce se vám objeví popis, audio i fotografie, jak dobové, tak aktuální,“ řekl CNN Prima NEWS vedoucí vnějších vztahů a marketingu Památníku Terezín Tomáš Rieger.

Mobilní aplikace má tu výhodu, že umožňuje návštěvníkům pohybovat se po zajímavých místech Terezína samostatně. To lidé podle Riegera ocení hlavně v současné době koronavirové pandemie.

Tagy: