CNN Prima News Terezín

Terezín

Výpis příspěvků ke štítku „Terezín“

PRIMA ČESKO KVÍZ: Velbloudí farma nebo místo, kde se prohání zubři místo tanků

27. srpna 2022 00:51

Zřícenina hradu Lukov, kterou z popela vykřesala parta nadšenců, přírodní rezervace plná vzácných rostlin i živočichů, kteří žijí v místech, kde se dřív proháněli vojáci. Velbloudí farma na jihu Čech nebo dětský ráj v jihlavském Robinsonu. A jedna z impozantních vojenských pevností, která se nesmazatelně zapsala do historie – Terezín. To jsou místa, na která mohli diváci zavítat v rámci pořadu Prima Česko. A nechyběla ani osobnost, která potvrzuje rčení o zlatých českých ručičkách – Jiří Pačinek, mistr sklář na slovo vzatý.

Vystrčil: Lživá obvinění Rusů vůči Ukrajině? Stále více se podobají nacistické propagandě

15. května 2022 12:04

Lživé informace a lživá obvinění nejvyšších ruských představitelů vůči Ukrajině a vůči svobodnému a demokratickému světu se čím dál víc podobají nacistické propagandě před 80 lety. Při tradiční tryzně k uctění obětí nacistické perzekuce na terezínském Národním hřbitově to v neděli řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Válka na Ukrajině podle něj ukazuje, jak je důležité nebýt lhostejný k vlastní minulosti. Zároveň Vystrčil varoval před množstvím dezinformací, které v současné době zaplňují veřejný prostor.

Klaus: Přispějme k ukončení válečného konfliktu. Rozum musí zvítězit nad propagandou

2. května 2022 14:46

Bývalý prezident Václav Klaus znovu vyzval ke snaze přispět k co nejrychlejšímu ukončení konfliktu na Ukrajině. Řekl to v pondělí ve svém projevu při příležitosti uctění obětí domácího odboje proti nacistické okupaci v Terezíně na Litoměřicku. Válka podle něj může v jiném případě eskalovat v konfrontaci velmocí disponujícími zbraněmi hromadného ničení.

Láska jí zničila kariéru. Hvězda filmu Eva tropí hlouposti se narodila před 110 lety

27. února 2022 17:46

Eva tropí hlouposti, Kristián nebo Hotel Modrá hvězda. To je jen krátký výčet dnes již legendárních filmů, ve kterých si zahrála Nataša Gollová. Právě kvůli jejím krásným očím, ztřeštěnosti, rychlé mluvě a hlavně velkému komediálnímu talentu si získala srdce mnoha fanoušků. Osud se s ní ale moc nemazlil. Kvůli lásce nakonec přišla o všechno.