CNN Prima News památka

památka

Výpis příspěvků ke štítku „památka“

Čaputová uctila památku zavražděných v Bratislavě. V objetí s majitelem klubu i plakala

14. října 2022 16:31

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přišla ve čtvrtek uctít památku dvou mladíků, zabitých při střeleckém útoku v Zámecké ulici v Bratislavě. Na místo tragédie položila kytici a svíčku, setkala se se zástupci LGBTQ komunity a novinářům poskytla stručné vyjádření. Zdrceného majitele klubu, v němž k útoku došlo, prezidentka objala. Oba pak spolu krátce mlčky plakali.

Meghan za návštěvu Texasu schytala tvrdou kritiku. Raději leť za nemocným tátou, píší lidé

27. května 2022 23:10

Na vévodkyni Meghan Markleovou se snesla vlna kritiky poté, co ve čtvrtek nečekaně navštívila pietní místo v texaském Uvalde, aby uctila památku 21 obětí střelby na základní škole. Lidé jí na sociálních sítích vytýkali, že se na tragické události chtěla jen zviditelnit. Podle některých by měla spíš navštívit svého otce v nemocnici, který před pár dny prodělal mrtvici.

CNN: Už přes 100 let nese Machu Picchu špatný název. Historici odhalili jeho pravé jméno

3. dubna 2022 06:28

Jedna z nejvýznamnějších archeologických památek na světě už více než 100 let nese špatný název. Machu Picchu, bájná incká pevnost v peruánských Andách, se totiž jmenovalo celou dobu jinak. Po objevení pradávných ruin původní expedicí totiž zřejmě došlo k chybnému překladu, uvedla americká televizní stanice CNN s odkazem na objev badatelů z Institutu andských studií. K oficiální změně názvu už ale zřejmě nedojde.

Kalousek volá po otevření Pražského hradu veřejnosti. Není tam teď koho chránit, říká

22. prosince 2021 12:11

Část veřejnosti usiluje o to, aby se prostory Pražského hradu znovu více otevřely návštěvníkům. K prosbě se přidal mimo jiné i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Lidé, kteří by chtěli v současnosti do hradního komplexu zavítat, jsou limitováni přísnými bezpečnostními kontrolami, striktní otevírací dobou některých objektů i omezenými možnostmi, jak si místo projít. Redakce CNN Prima NEWS oslovila ohledně tohoto tématu Kancelář prezidenta republiky, ta však nereagovala.

Obavy o Alžbětu II. Kvůli zdravotnímu stavu vynechala pro královskou rodinu důležitou akci

14. listopadu 2021 13:49

Britská královna Alžběta II. se ze zdravotních důvodů nezúčastní nedělní tradiční ceremonie k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Oznámil to Buckinghamský palác, podle něhož má panovnice problémy se zády. Pětadevadesátiletá Alžběta II. měla přihlížet tradiční pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna a je zklamaná, že se tak nestane. Šlo by o první veřejnou akci, jíž by se zúčastnila od své říjnové hospitalizace.

Prima kamínkování: Slunečná nebo Sestřičky. Jaký kamínek diváků se vám nejvíce líbí?

8. září 2021 08:55

Televize Prima na léto připravila dobrodružnou prázdninovou zábavu. Moderátoři a oblíbení seriáloví herci se zapojili do speciální kamínkové hry, která vám zpříjemňovala procházky a výlety po Česku. Třicet jedna tváří televize Prima pomalovalo třicet jedna kamínků pro každý červencový den. A diváci pak kamínky nacházeli díky indiciím na různých místech po celém Česku. To jim ale nestačilo a začali nám posílat vlastní kamínky s tematikou Prima pořadů. Který u vás zaboduje nejvíce?