reklama
CNN Prima News památka

památka

Výpis příspěvků ke štítku „památka“

Kalousek volá po otevření Pražského hradu veřejnosti. Není tam teď koho chránit, říká

22. prosince 2021 12:11

Část veřejnosti usiluje o to, aby se prostory Pražského hradu znovu více otevřely návštěvníkům. K prosbě se přidal mimo jiné i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Lidé, kteří by chtěli v současnosti do hradního komplexu zavítat, jsou limitováni přísnými bezpečnostními kontrolami, striktní otevírací dobou některých objektů i omezenými možnostmi, jak si místo projít. Redakce CNN Prima NEWS oslovila ohledně tohoto tématu Kancelář prezidenta republiky, ta však nereagovala.

Obavy o Alžbětu II. Kvůli zdravotnímu stavu vynechala pro královskou rodinu důležitou akci

14. listopadu 2021 13:49

Britská královna Alžběta II. se ze zdravotních důvodů nezúčastní nedělní tradiční ceremonie k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Oznámil to Buckinghamský palác, podle něhož má panovnice problémy se zády. Pětadevadesátiletá Alžběta II. měla přihlížet tradiční pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna a je zklamaná, že se tak nestane. Šlo by o první veřejnou akci, jíž by se zúčastnila od své říjnové hospitalizace.

Prima kamínkování: Slunečná nebo Sestřičky. Jaký kamínek diváků se vám nejvíce líbí?

8. září 2021 08:55

Televize Prima na léto připravila dobrodružnou prázdninovou zábavu. Moderátoři a oblíbení seriáloví herci se zapojili do speciální kamínkové hry, která vám zpříjemňovala procházky a výlety po Česku. Třicet jedna tváří televize Prima pomalovalo třicet jedna kamínků pro každý červencový den. A diváci pak kamínky nacházeli díky indiciím na různých místech po celém Česku. To jim ale nestačilo a začali nám posílat vlastní kamínky s tematikou Prima pořadů. Který u vás zaboduje nejvíce?

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

28. července 2021 17:07

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání

5. května 2021 10:04

Česko dnes uctí památku padlých v Pražském povstání a v bojích o budovu Československého rozhlasu. K té příležitosti mají čeští sympatizanti ruského motorkářského klubu Noční vlci jízdu Cesty vítězství 2021 spojenou s pietními akty. Vše je spojeno s přísnými hygienickým podmínkami. Přesto na místo dorazil proruský aktivista Jiří Černohorský, který tato nařízení nerespektoval. Policie ho tak musela zatknout.

reklama