CNN Prima News průvodce

průvodce

Výpis příspěvků ke štítku „průvodce“

Bydlel zde jizerskohorský Faust. Odhalte tajemství, jež skrývá Kittelův dům v Krásné

14. září 2022 23:15

Říkali mu jizerskohorský doktor Faust. S pomocí kouzelného pláště prý létal až do Vídně a od ďábla měl mít čarovné byliny. Po věhlasném doktoru Janu Antonínu Eleazaru Kittelovi ovšem nezbyly jen pověsti, ale i jeho výjimečný roubený dům v Krásné na Jablonecku. Někdejší horské sanatorium se díky usilovnému snažení místních nadšenců podařilo zachránit a zrekonstruovat a vy se teď s námi můžete vydat na prohlídku.

Betonová katedrála vznikla jen díky nedostatku peněz. Poznejte unikátní přehradu Fláje

14. června 2022 18:59

Unikátní vodní dílo v Krušných horách, které za svoji jedinečnost vděčí především nedostatku peněz a materiálu. To je přehrada Fláje. Na první pohled vypadá docela obyčejně, ale nenechte se oklamat. V České republice druhou takovou nenajdete. To byste museli až do Švýcarska. Obě mají jedno společné – jsou duté a to z nich dělá unikáty a v případě Flájí i cíl turistů.

Podnikatel Kellner nehodu vrtulníku na Aljašce přežil. Zemřel při čekání na záchranu

4. dubna 2022 08:17

Tragickou nehodu na Aljašce český podnikatel Petr Kellner i lyžařský průvodce Gregory Harms přežili, odhalily další důkazy ve vyšetřování, které zveřejnil web Anchorage Daily News. Dlouhé čekání na záchranu se jim však stalo osudným. Jediným přeživším z celé posádky je český snowboardista David Horváth. K nehodě došlo před rokem v březnu.

Počet obětí po pátečních pádech lavin v Rakousku stoupl na šest. Zemřel i zkušený freerider

5. února 2022 06:43

Počet obětí pátečních lavinových neštěstí na západě Rakouska se zvýšil z pěti na šest, informovala rakouská tisková agentura APA. V Tyrolsku v nezabezpečené zóně lyžařského střediska Spiss zemřelo pět lidí, čtyři švédští turisté a rakouský průvodce. Ve Vorarlbersku v lyžařském resortu Albona pak pod sněhem zahynul třiačtyřicetiletý freerider.

Záhadná smrt průvodčího na Břeclavsku: Vypadl z vlaku. Případem se zabývá policie

23. září 2021 15:36

Břeclavští kriminalisté vyšetřují tragickou událost, ke které došlo na trase mezi Břeclaví a Bořím lesem. Ve středu dopoledne tam z osobního vlaku vypadl šestapadesátiletý průvodčí. Zda šlo jen o nešťastnou náhodu, vyšetřují policisté. Dveře se totiž v této soupravě zavírají centrálně a proti otevření jsou zablokované ještě před odjezdem vlaku ze stanice a během celé jízdy.