CNN Prima News průvodce

průvodce

Výpis příspěvků ke štítku „průvodce“

Muž z Plzeňska vraždil emigranty, dívku zneužíval na mučícím stroji. Jeho hlavu naložili do lihu

Hubert Pilčík může být podle některých kriminalistů vůbec nejhorším sériovým vrahem Česka. Za oběti si totiž vybíral ty, které už nikdo nehledal. V dobách nejhlubší totality nabízel převedení přes státní hranici na vysněný Západ. Jenže místo toho zoufalé emigranty okrádal a zabíjel. Během domovní prohlídky pak policisté zjistili, že má na svědomí něco dokonce ještě horšího. V kůlně držel teprve dvanáctiletou dceru svých obětí a pomocí mučícího zařízení ji sexuálně zneužíval. Redakce CNN Prima NEWS přináší hrůzný příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Safari, nádherné pláže i ničím nerušený odpočinek. Čechy táhne do Keni i přímý let z Prahy

Málokterá země toho dokáže turistům nabídnout tolik jako Keňa. Tropické podnebí, exotická příroda, safari a samozřejmě také odpočinek na krásných plážích na pobřeží Indického oceánu. Cesta do této africké země se teď navíc výrazně zjednodušila. Cestovní kancelář Čedok totiž letos zavedla přímé lety z Prahy do přístavní Mombasy. Let na palubě moderního Dreamlineru trvá přibližně osm hodin.

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Tady se mučilo i podle Josefa II.: Kasematy pod Špilberkem budí hrůzu po staletí

Původně měly sloužit jako úkryt pro vojáky, sklad zbraní nebo potravin. To by ale patrně nevešly do dějin. O kasematech pod brněnským hradem Špilberk se vyprávějí vcelku děsivé mýty. Mluví se o trýznivých mučících praktikách či operačním sále, kde nacisté zabíjeli vězně. Prošli jsme je křížem krážem a vy jste je díky tomu mohli vidět v dalším díle pořadu Prima Česko. 


Drama ve Slovinsku: Turisty uvěznila v jeskyni velká voda. Na svobodu se dostanou za pár dnů

V krasové jeskyni ve Slovinsku kvůli stoupající hladině podzemní vody po silných deštích uvízlo pět lidí, uvedla v neděli agentura STA. Tři návštěvníci z jedné rodiny a dva jejich průvodci jsou od soboty uvězněni v jeskyni Križna jama v oblasti slovinského Krasu poblíž města Cerknica. Na záchranné operaci se podílí 35 jeskyňářů a 11 hasičů, uvedla agentura AP.

Cestovatelský rok 2024 padesátkrát jinak: „Průvodce“ láká na levné destinace i exotiku

Uvažujete, kam v příštím roce vyrazíte na zahraniční dovolenou? Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet odhalilo padesát nejoblíbenějších destinací roku 2024. Seznam s názvem Best in Travel navíc autoři rozpracovali do pěti kategorií: nejlepší země, města, regiony, destinace pro udržitelné cestování a místa s nejlepší cenou. Na své si přijdou jak milovníci exotiky, tak ti, kteří preferují dosud turisticky opomenutá místa.

Horský průvodce přiznal vinu za smrt jedné z Češek na ferratě. Hrozí mu až šest let vězení

Šestatřicetiletý Dalibor U., který je jedním ze dvou obžalovaných za nedbalostní usmrcení dvou žen v Alpách, přiznal u budějovického soudu vinu u jednoho z případů. Ženy zahynuly v minulých letech v rakouských Alpách při horských výstupech, které první obžalovaný a Jan L. podle kriminalistů vedli nelegálně. Soud se případem začal zabývat v pátek a mužům hrozí až šestileté vězení.

Objevujte s Exclusive Tours zemský ráj u Jaderského moře. Černá Hora je země unikátů

Jako by se tu střetly dva světy. Na jedné straně lehké vlny mírumilovně popleskávají pobřeží, na té druhé se nad nimi tyčí majestátní pohoří s nespoutanou přírodou. Na člověka tu dýchá historie a co je vůbec nejlepší – turistů je tu stále pomálu. A tak si místní atmosféru lze vychutnat bez rušivých elementů. Vítejte v Černé Hoře. Na místě, o němž jste možná nevěděli, že ho potřebujete poznat, ale jak říkají zkušení a znalí průvodci z Exclusive Tours, právě tak to je.

Země mezi západem a východem slunce: Božská Indie aneb Co v průvodci nenajdete

Kdo se jednou rozhodne jet do Indie, měl by se připravit na velkou událost. Protože přesně to cesta na záhadný subkontinent je. Často se mluví o tom, že pobyt v Indii změní člověku život. Miliony lidí sem vyrážejí léčit tělo i hojit duši. Nakolik je pověst o Zemi tisíce bohů, jak se jí také přezdívá, pravda, musí každý zažít a posoudit sám. Stačí jen vyrazit a poznat kulturu, která prý dokáže zázraky.