reklama
CNN Prima News termín

termín

Výpis příspěvků ke štítku „termín“

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

28. ledna 2022 00:31

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Velkolepé stadiony, roboti i maskot Bing Dwen Dwen. Co jste o hrách v Pekingu nevěděli

26. prosince 2021 17:05

Již podruhé v historii bude hlavní město Číny hostit největší sportovní svátek, olympijské hry. Oficiálně se v termínu od 4. do 20. února nejlepší světoví sportovci utkají v některém z patnácti sportů a zabojují o cenné kovy. Peking se při této příležitosti mění k nepoznání. V metropoli Číny i jejím okolí vznikly unikátní stadiony, speciální dráhy i neobvyklé jízdní pruhy. Co vše jste o zimních olympijských hrách 2022 nevěděli?

Program hokeje na ZOH 2022 v Pekingu: Češi začínají s Dánskem, Kanada s Německem

8. prosince 2021 00:03
Aktualizováno

Hlavním tahákem zimní olympiády v Pekingu 2022 je hokejový turnaj mužů, kterého by se měli zúčastnit hráči ze zámořské NHL. Startuje 9. února a českou reprezentaci čeká hned úvodní den Dánsko. Největší favorité z Kanady a USA vstoupí do olympijských her o necelých 24 hodin později. Redakce CNN Prima NEWS připravila kompletní program, rozpis zápasů a herní systém soutěže mužů. Po zahájení turnaje vám nabídneme výsledky všech utkání.

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

5. prosince 2021 17:02

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Problém v cestování pro první očkované. Část zemí uznává vakcínu jen omezenou dobu

28. srpna 2021 22:39

Lidé, kteří se nechali očkovat proti covidu jako jedni z prvních v Česku, budou mít složitější cestování. Oblíbené turistické destinace českých dovolenkářů – Rakousko a Chorvatsko – uznávají očkování jako důkaz bezinfekčnosti pouze devět měsíců. Pokud se do jedné z těchto zemí chystáte, měli byste si dobře spočítat, kolik dní od vašeho očkování uplynulo.

Jak postoupit na Euru mezi nejlepší? Čechům stačilo třetí místo ve skupině

4. června 2021 09:54
Aktualizováno

Jednapadesát zápasů, čtyřiadvacet týmů, jedenáct hostitelských zemí a jeden vítěz. Kdy začalo fotbalové Euro 2021? V pátek 11. června v Římě duelem mezi Tureckem a Itálií ve 21:00, finále je v plánu 11. července v londýnském Wembley. Přinášíme vám přesné termíny zápasů nejen české reprezentace i vysvětlení herního systému celého mistrovství Evropy.

Milovníci levného oblečení se dočkali. Primark zveřejnil termín otevření v Česku

2. června 2021 13:53

Irský oděvní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze, první v České republice, 17. června. Český trh se stane čtrnáctým, na kterém společnost působí. Firma tam vytvoří více než 300 pracovních míst, uvedla v tiskové zprávě. Obchod se bude rozkládat ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu, tzv. The Flow Building, který se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Kvůli pandemii koronaviru Primark zahájení provozu několikrát odložil, původně se s ním počítalo už loni v květnu.

Češi jdou ve čtvrtfinále na Finy a stěhují se do druhé haly. Kdy zápas sledovat?

1. června 2021 22:34

Úterní zápas české reprezentace se Slovenskem (7:3) rozhodl o tom, že na mistrovství světa v Lotyšsku si výběr trenéra Filipa Pešána zahraje čtvrtfinále s druhým týmem skupiny B. Tím je Finsko. Utkání se uskuteční od čtvrtečních 19:15, a to na hlavním stadionu pro mistrovství – Areně Riga. Doposud Češi hráli ve Sportovním olympijském centru, které se nachází jen o několik desítek metrů vedle.

Termín očkování si dobře rozmyslete. Změnit ho není snadné a kvůli dovolené to nejde

23. května 2021 06:14

Čeká vás v dalších dnech první dávka očkování proti covidu? Pak si raději rovnou zkontrolujte, kdy máte jít na druhou. Naplánovanou ji totiž zřejmě budete mít už na dobu letních prázdnin a může se tak krýt třeba s termínem již zaplacené dovolené. S tím ale lidé mohou mít problém. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové totiž dovolená není dostatečným důvodem k posunutí termínu.

On-line sčítání lidu se prodlouží do 11. května. Babiš označil výpadek za ostudu

28. března 2021 17:44

Český statistický úřad (ČSÚ) po sobotním takřka celodenním výpadku elektronického systému pro sčítání lidu prodloužil možnost vyplňovat on-line formuláře do 11. května, tedy do konce celého sčítání. Původně měla on-line fáze trvat do 9. dubna. Premiér Andrej Babiš (ANO) výpadek označil za ostudu: „Tohle se panu řediteli fakt nepovedlo.“

reklama