reklama
CNN Prima News termín

termín

Výpis příspěvků ke štítku „termín“

Problém v cestování pro první očkované. Část zemí uznává vakcínu jen omezenou dobu

Lidé, kteří se nechali očkovat proti covidu jako jedni z prvních v Česku, budou mít složitější cestování. Oblíbené turistické destinace českých dovolenkářů – Rakousko a Chorvatsko – uznávají očkování jako důkaz bezinfekčnosti pouze devět měsíců. Pokud se do jedné z těchto zemí chystáte, měli byste si dobře spočítat, kolik dní od vašeho očkování uplynulo.

Jak postoupit na Euru mezi nejlepší? Čechům stačilo třetí místo ve skupině

Aktualizováno

Jednapadesát zápasů, čtyřiadvacet týmů, jedenáct hostitelských zemí a jeden vítěz. Kdy začalo fotbalové Euro 2021? V pátek 11. června v Římě duelem mezi Tureckem a Itálií ve 21:00, finále je v plánu 11. července v londýnském Wembley. Přinášíme vám přesné termíny zápasů nejen české reprezentace i vysvětlení herního systému celého mistrovství Evropy.

Milovníci levného oblečení se dočkali. Primark zveřejnil termín otevření v Česku

Irský oděvní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze, první v České republice, 17. června. Český trh se stane čtrnáctým, na kterém společnost působí. Firma tam vytvoří více než 300 pracovních míst, uvedla v tiskové zprávě. Obchod se bude rozkládat ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu, tzv. The Flow Building, který se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Kvůli pandemii koronaviru Primark zahájení provozu několikrát odložil, původně se s ním počítalo už loni v květnu.

Češi jdou ve čtvrtfinále na Finy a stěhují se do druhé haly. Kdy zápas sledovat?

Úterní zápas české reprezentace se Slovenskem (7:3) rozhodl o tom, že na mistrovství světa v Lotyšsku si výběr trenéra Filipa Pešána zahraje čtvrtfinále s druhým týmem skupiny B. Tím je Finsko. Utkání se uskuteční od čtvrtečních 19:15, a to na hlavním stadionu pro mistrovství – Areně Riga. Doposud Češi hráli ve Sportovním olympijském centru, které se nachází jen o několik desítek metrů vedle.

Termín očkování si dobře rozmyslete. Změnit ho není snadné a kvůli dovolené to nejde

Čeká vás v dalších dnech první dávka očkování proti covidu? Pak si raději rovnou zkontrolujte, kdy máte jít na druhou. Naplánovanou ji totiž zřejmě budete mít už na dobu letních prázdnin a může se tak krýt třeba s termínem již zaplacené dovolené. S tím ale lidé mohou mít problém. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové totiž dovolená není dostatečným důvodem k posunutí termínu.

Školy se ve středu určitě neotevřou. Konkrétní termín Babiš říct nechtěl

To, co platilo včera, už dnes opět neplatí. Vše je jinak a děti se do škol jen tak nevrátí. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) studenti do škol nezačnou chodit ani příští středu 3. března. Tento termín přitom v úterý večer oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO). Na vládě se řešila i možnost uzavření dosud stále otevřených mateřských a základních škol (první dva ročníky).

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat

Aktualizováno

Na čtyřleté maturitní obory středních škol v Česku nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky. Ministerstvo školství s ohledem na současnou pandemii koronaviru rozhodlo, že ředitelé středních škol budou moct uchazeče přijímat jen na základě vlastních přijímacích zkoušek školy, případně zcela bez zkoušek. V případě nepříznivého vývoje epidemie COVID-19 se na jaře 2021 může změnit termín konání maturit.

reklama