CNN Prima News termín

termín

Výpis příspěvků ke štítku „termín“

Hanychová prozradila jméno dcery i magický termín porodu. Řeší ale komplikace

Konec roku byl pro modelku Agátu Hanychovou velmi náročný. Během vánočních svátků zemřela její milovaná babička a maminka herečky Veroniky Žilkové. Říká se však, že když jeden život vyhasne, další se zrodí. Hanychová s partnerem Jaromírem Soukupem se tak mohou upínat na jaro, kdy na světě přivítají svoji dceru. Modelka se nyní s fanoušky podělila o přesný termín porodu, který je pro ni velmi symbolický, i o jméno miminka. Nadšení však krotí zdravotní komplikace.

Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 14 dnů. Původně Rakušan navrhoval měsíc

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, uvedl ve středu po jednání vlády ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Česko obnovilo kontroly kvůli migrantům přicházejícím do EU takzvanou západobalkánskou cestou v závěru září. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) před zasedáním kabinetu navrhoval jejich prodloužení o 30 dní.

Odmítnutí kandidáti na Hrad chtějí odklad voleb. Bude to „jen“ o necelý rok, tvrdí Janeček

Zájemci o Pražský hrad, jejichž registraci odmítlo ministerstvo vnitra, vkládají naději do rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS). Podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS řekli, že mezitím hodlají pokračovat v prezidentské kampani. Diviš dokonce žádá posunutí lednového termínu voleb. Janeček pak ujistil, že by důkladné prošetření zpochybněných podpisů, což s Divišem požadují, trvalo „jen“ několik měsíců.

Boj o Hrad očima prvovoličů: O Středulovi mluví babička, kandidáti o nás nemají zájem

V lednu půjdou vybírat hlavu státu i statisíce prezidentskými volbami nepolíbených voličů. Zdá se, že zatím svého oblíbence nemají a některé osobnosti, které chtějí nahradit Miloše Zemana, ani neznají. Podle politologa Jana Kubáčka budou nakonec hledat člověka působícího sympaticky, energicky, důstojně a současně provokativně, ale ne vulgárně. Na mladé zatím cílí zejména Danuše Nerudová nebo Karel Janeček. Jaké šance u nich mají Andrej Babiš či Petr Pavel?

Zlámalová: Vyhlášení voleb? Od Vystrčila chytré. Babiš je teď ve druhém kole nevolitelný

Vyhlášení termínu prezidentských voleb v roce 2023 s více než půlročním předstihem je podle analytičky webu Echo24 Lenky Zlámalové chytrým krokem, protože tlačí na Andreje Babiše, aby se rozhodl, zda bude na Hrad kandidovat. Jenže podle posledních průzkumů by aktuálně neměl bývalý předseda vlády ve 2. kole šanci. „Výrazně by ho porazil i generál Petr Pavel,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS Zlámalová.

MS v hokeji 2025: Co všechno zatím víme o šampionátu ve Švédsku a Dánsku?

Mistrovství světa v ledním hokeji 2025 se podvanácté v historii uskuteční ve Švédsku a podruhé v Dánsku. Jde o historicky pátý šampionát, který se koná ve dvou nebo více zemích. Švédsko při volbě nemělo protikandidáta, menší země na severu Evropy se následně přidala. Vyvrcholení mistrovství pod záštitou Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se odehraje v legendární stockholmské hale „Globen“.

Zeman vyhlásil termín komunálních a senátních voleb. Uskuteční se 23. a 24. září

Aktualizováno

Letošní volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů se uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září. Termín voleb vyhlásil prezident Miloš Zeman, informoval ve středu Pražský hrad v tiskové zprávě. Mluvčí vlády Václav Smolka sdělil, že premiér Petr Fiala (ODS) bude termín kontrasignovat. Zeman měl podle zákonných pravidel na vyhlášení termínu čas do začátku prázdnin.

Termín a složitý systém komunálních voleb 2022: Kandidovat mohou už plnoletí

Aktualizováno

Extrémně složitý volební systém, při němž je problém, když volič přeje jednomu kandidátovi, ale ne jeho straně. Komunální volby, jinak také volby do obecních zastupitelstev, se na podzim 2022 konají opět po čtyřech letech. Připravili jsme pro vás přehledný článek včetně termínů a vysvětlení všech úskalí, na která můžete při hlasování narazit.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.