reklama

Těžce se mi dýchá a mám horečky. Šlechtová popsala boj s koronavirem

V dolní parlamentní komoře se objevil koronavirus. Nakazila se exministryně za hnutí ANO a poslankyně Karla Šlechtová. Politička uvedla, že má kašel, horečky a špatně se jí dýchá. Podle informací CNN Prima NEWS museli do karantény minimálně dva sociální demokraté.

reklama

„Pozitivní test mi byl potvrzen v neděli, dodržuji nařízenou izolaci a jsem doma. Od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy jsem šla hned na test, mám nyní již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se mi dýchá, malátnost,“ popsala Šlechtová na svém Facebooku.

O nákaze Šlechtové napsaly Lidovky, redakci CNN Prima NEWS informaci potvrdil zdroj z prostředí poslaneckého klubu ANO, který si nepřál být jmenován.

„Mohu potvrdit, že se na našem klubu vyskytl covid a vše již řeší hygiena. Vím, že některým kolegům byla nařízena karanténa, kolika lidí se to ale týká, to bude vědět spíše pan kancléř, který s hygienou komunikuje“ řekl ČTK první místopředseda hnutí a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Poslanci se naposledy sešli minulý týden ve středu na mimořádné schůzi. Testovaní tak mají být poslanci, kteří v sále sedí v blízkosti Šlechtové.

Do karantény podle informací CNN Prima NEWS museli dva sociální demokraté, kteří sedí vedle exministryně. Mezi nimi Petr Dolínek.

„Je to pravda, byl jsem ráno na testech a čekám na výsledky,“ řekl CNN Prima NEWS Dolínek. Dodal, že se cítí dobře. „Problém je, že jsem o tom byl informován až včera o půl osmé večer,“ podotkl poslanec.

Hygiena nákazu potvrdila

Nákazu ve Sněmovně potvrdila i pražská hygienická stanice. „Můžeme potvrdit informaci, že v Poslanecké sněmovně byl laboratorně potvrzen pozitivní výskyt onemocnění COVID-19," uvedli hygienici na webových stránkách.

Do karantény muselo celkem 11 lidí. „V rámci daného pracoviště byla nařízena karanténa všem vyhodnoceným, tzv. epidemiologicky závažným kontaktům, tj. jedenácti osobám v přímém kontaktu, které byly, jsou a budou dále sledovány včetně provedení testu. Aktuálně v daném případě další onemocnění není registrováno,"  napsali hygienici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) požádal premiéra Andreje Babiše (ANO) o mimořádné svolání vlády. Kabinet by měl schválit nabídku Spojených států amerických na vyslání vojenských lékařů a zdravotníků do Česka, kde by měli pomáhat s bojem proti koronavirové pandemii. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve středu uvedl, že příští týden dorazí do Česka tým 28 lékařů Národní gardy z amerických států Nebraska a Texas.

reklama
Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Někteří lékaři už ani nepotřebují normální oblečení, říká o situaci v USA Konvalina
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
Další články
reklama
reklama