reklama

Těžce se mi dýchá a mám horečky. Šlechtová popsala boj s koronavirem

V dolní parlamentní komoře se objevil koronavirus. Nakazila se exministryně za hnutí ANO a poslankyně Karla Šlechtová. Politička uvedla, že má kašel, horečky a špatně se jí dýchá. Podle informací CNN Prima NEWS museli do karantény minimálně dva sociální demokraté.

reklama

„Pozitivní test mi byl potvrzen v neděli, dodržuji nařízenou izolaci a jsem doma. Od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy jsem šla hned na test, mám nyní již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se mi dýchá, malátnost,“ popsala Šlechtová na svém Facebooku.

O nákaze Šlechtové napsaly Lidovky, redakci CNN Prima NEWS informaci potvrdil zdroj z prostředí poslaneckého klubu ANO, který si nepřál být jmenován.

„Mohu potvrdit, že se na našem klubu vyskytl covid a vše již řeší hygiena. Vím, že některým kolegům byla nařízena karanténa, kolika lidí se to ale týká, to bude vědět spíše pan kancléř, který s hygienou komunikuje“ řekl ČTK první místopředseda hnutí a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Poslanci se naposledy sešli minulý týden ve středu na mimořádné schůzi. Testovaní tak mají být poslanci, kteří v sále sedí v blízkosti Šlechtové.

Do karantény podle informací CNN Prima NEWS museli dva sociální demokraté, kteří sedí vedle exministryně. Mezi nimi Petr Dolínek.

„Je to pravda, byl jsem ráno na testech a čekám na výsledky,“ řekl CNN Prima NEWS Dolínek. Dodal, že se cítí dobře. „Problém je, že jsem o tom byl informován až včera o půl osmé večer,“ podotkl poslanec.

Hygiena nákazu potvrdila

Nákazu ve Sněmovně potvrdila i pražská hygienická stanice. „Můžeme potvrdit informaci, že v Poslanecké sněmovně byl laboratorně potvrzen pozitivní výskyt onemocnění COVID-19," uvedli hygienici na webových stránkách.

Do karantény muselo celkem 11 lidí. „V rámci daného pracoviště byla nařízena karanténa všem vyhodnoceným, tzv. epidemiologicky závažným kontaktům, tj. jedenácti osobám v přímém kontaktu, které byly, jsou a budou dále sledovány včetně provedení testu. Aktuálně v daném případě další onemocnění není registrováno,"  napsali hygienici.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama