reklama

Těžce se mi dýchá a mám horečky. Šlechtová popsala boj s koronavirem

V dolní parlamentní komoře se objevil koronavirus. Nakazila se exministryně za hnutí ANO a poslankyně Karla Šlechtová. Politička uvedla, že má kašel, horečky a špatně se jí dýchá. Podle informací CNN Prima NEWS museli do karantény minimálně dva sociální demokraté.

reklama

„Pozitivní test mi byl potvrzen v neděli, dodržuji nařízenou izolaci a jsem doma. Od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy jsem šla hned na test, mám nyní již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se mi dýchá, malátnost,“ popsala Šlechtová na svém Facebooku.

O nákaze Šlechtové napsaly Lidovky, redakci CNN Prima NEWS informaci potvrdil zdroj z prostředí poslaneckého klubu ANO, který si nepřál být jmenován.

„Mohu potvrdit, že se na našem klubu vyskytl covid a vše již řeší hygiena. Vím, že některým kolegům byla nařízena karanténa, kolika lidí se to ale týká, to bude vědět spíše pan kancléř, který s hygienou komunikuje“ řekl ČTK první místopředseda hnutí a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Poslanci se naposledy sešli minulý týden ve středu na mimořádné schůzi. Testovaní tak mají být poslanci, kteří v sále sedí v blízkosti Šlechtové.

Do karantény podle informací CNN Prima NEWS museli dva sociální demokraté, kteří sedí vedle exministryně. Mezi nimi Petr Dolínek.

„Je to pravda, byl jsem ráno na testech a čekám na výsledky,“ řekl CNN Prima NEWS Dolínek. Dodal, že se cítí dobře. „Problém je, že jsem o tom byl informován až včera o půl osmé večer,“ podotkl poslanec.

Hygiena nákazu potvrdila

Nákazu ve Sněmovně potvrdila i pražská hygienická stanice. „Můžeme potvrdit informaci, že v Poslanecké sněmovně byl laboratorně potvrzen pozitivní výskyt onemocnění COVID-19," uvedli hygienici na webových stránkách.

Do karantény muselo celkem 11 lidí. „V rámci daného pracoviště byla nařízena karanténa všem vyhodnoceným, tzv. epidemiologicky závažným kontaktům, tj. jedenácti osobám v přímém kontaktu, které byly, jsou a budou dále sledovány včetně provedení testu. Aktuálně v daném případě další onemocnění není registrováno,"  napsali hygienici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama