Zpověď zadrženého tiktokera: Byl to šok, říká Koleso. Proč ho policie hledala?

Hvězda sociálních sítí Patrik Pešava alias Koleso byl ve čtvrtek dopoledne zadržen policií. Známého českého tiktokera policisté hledali v souvislosti s blíže neurčenou trestnou činností. Ještě týž den byl Pešava propuštěn. CNN Prima NEWS pak poskytl rozhovor, ve kterém vylíčil, kvůli čemu si pro něj muži zákona došli.

Policie pátrala po influencerovi Patriku Pešavovi od úterý v okrese Karviná, zadržen byl až ve čtvrtek dopoledne v Benešově u Prahy. „Byl jsem zrovna u kamaráda v Benešově a večer 11. května mi začali psát lidé, že jsem v pátrání, a ptali se mě, jestli je to pravda. Podíval jsem se poté do databáze a skutečně zjistil, že mě hledá policie. Byl jsem v šoku,“ řekl Pešava. Nejdříve si prý myslel, že ho policisté hledali kvůli nějaké bitce.

Na internetu se poté začalo spekulovat o tom, že ho policie zadržela kvůli krádeži auta. Podle Pešavy se má věc ale trochu jinak. „Neměl jsem auto ukrást, ale jezdit bez řidičského oprávnění. Měl jsem zákaz řízení na rok, takže i maření výkonu úředního rozhodnutí,“ upřesnil důvod, proč si pro něj strážci zákona přišli až do Benešova.

Pešava tvrdí, že řídil auto svého kamaráda. „Pil, a tak mě poprosil, abych ho odvezl někam na akci,“ upřesnil 23letý influencer.

Ve hře je i případ rozbité čekárny ve Vítkovicích

Pešava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznal, že ho policie zadržela z více důvodů. Kromě auta šlo totiž také o rozbitou čekárnu ve Vítkovicích v Ostravě. „Říkal jsem, že toho lituji a uvědomuji si, že je to hloupost, a že už v budoucnu nechci dělat takové věci,“ svěřil se. „Policisté stáhli pátrání, vše si zapsali do záznamu, a kdyby cokoliv potřebovali, ozvou se mi prý na telefon. Nyní jsem podezřelý z přestupků a maření úředních výkonů,“ doplnil Pešava.

S policisty prý strávil téměř celý den. „Po osmé mě přivezli na policejní stanici do Benešova, po pár hodinách mě odvezli kriminalisté do Hradce Králové k nějakému znalcovi – doktorovi, pak si mě přebrali hradečtí kriminalisté a večer jsem byl propuštěn,“ uvedl Pešava.

O zadržení mladého influencera informovala CNN Prima NEWS už dříve policejní mluvčí Zlatuše Viačková. „Byl zadržen v Benešově u Prahy. Nyní je v roli svědka a jsou s ním prováděny procesní úkony,“ sdělila Viačková. Detaily k zadržení policisté odmítli sdělit. Potvrdili ale, že nešlo o jednu věc, ale o více záležitostí, které byly součástí souhlasu státního zástupce se zadržením. „V odůvodnění je několik jednání, ke kterým by se měl Pešava vyjádřit,“ uvedla Viačková.

Na souboj se pečlivě připravuje

Mladého influencera sleduje na TikToku přes 140 tisíc lidí, na Instagramu má téměř 61 tisíc fanoušků. Spíše než jako Patrika Pešavu ho lidé znají pod přezdívkou Koleso. „Dříve jsem dělal u kamaráda v autoservisu a pomáhal jsem mu třeba s koly,“ vysvětlil Pešava, jak vznikla jeho slavná přezdívka.

Profil na TikToku si Pešava přitom založil teprve nedávno, konkrétně na podzim 2020. „Řekl jsem si, že zkusím natočit jedno video a za první den mělo ohlas pěti tisíc lidí,“ sdělil Pešava.

Jako Koleso se má na konci června zúčastnit akce Clash of the Stars, což je souboj, ve kterém proti sobě zápasí v MMA stylu lidé úspěšní na sociálních sítích. Pešava by se měl utkat s Lukášem Krilem. Jeden z organizátorů akce označil tento souboj za „zápas století“. Mladý influencer se na souboj už těší a připravuje. Má dokonce i trenéra. „Cvičí se mnou a chodí i do posilovny,“ prozradil Pešava.

Tagy: