reklama

Tipy na vánoční cukroví od Ivety Fabešové. Jaké sladkosti vám nezaberou moc času?

Už jste začali péct cukroví? Pokud nevíte, jak na to, máme pro vás inspiraci od vyhlášené cukrářky Ivety Fabešové. Ta nejenže ukázala pár dobrých tipů, ale také prozradila, jaké tradice dodržovala její rodina v době, když byla ještě dítě.

reklama

Iveta Fabešová se chtěla cukrařině věnovat už odmalička. Vánoční pečení ji prý ale tehdy úplně nezajímalo. „Měli jsme v rodině takovou tradici, že jsme pekli u babičky, a bratr mi teď po letech říká, že do všech rozhovorů lžu, že jsem pečení měla ráda. Že on poctivě mazal marmeládu a já se jen flákala,“ přiznala Fabešová.

Teď už ale rozhodně nic nefláká a ví, jak připravit to nejlepší cukroví. „Mně přijdou super perníčky, pak jsou skvělé pracny a rohlíčky. Poslední dva roky jsem vůbec nestíhala péct, takže jsem ještě na poslední chvíli 24. prosince s dětmi dělávala vanilkové rohlíčky. Ale naštěstí jsme to zvládli rychle,“ popsala.

A jakou radu by dala divákům televize Prima? „U mužů bych ocenila, kdyby umývali nádobí a jezdili pro suroviny a ženy naopak v klidu pekly a staraly se o děti. To si myslím, že by úplně stačilo,“ uvedla slavná cukrářka.

Své umění předvedla Fabešová také na workshopu v brněnském obchodním domě. A lidé mohli mimo jiné ochutnat i netradiční makronky. Ty prý ale dají dost zabrat. „Je to proces na celý týden. Jeden den musíte vyklepat bílky, pak je pečete, poté připravujete náplně. Ve chvíli, kdy je upečete, by se ještě neměly slepovat. S tím by se mělo počkat až na následující den. Konzumovat je můžete až další den,“ popsala stručně proces přípravy makronek. Prozrazovat lidem fígle a tipy na pečení slavnou cukrářku baví. „Myslím si, že to je moc fajn,“ uzavřela Fabešová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků
Koronavirus

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Boj o pandemický zákon ve Sněmovně: Umožní větší restrikce, odpůrci šikanují poslance

Poslanci by v úterý mohli projednat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu. Kabinet chce, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Ráno se k nim sejdou výbory, schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku. Proti schválení novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES.

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko je v boji s korupcí na 49. místě světa. Za západní Evropou výrazně zaostává

Česko na zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama