Modrý kód opět pomáhá – lokálně informuje občany pomocí HbbTV platformy

Modrý kód opět pomáhá – lokálně informuje občany pomocí HbbTV platformy

Skupina Prima v rámci současné mimořádné situace nabídla zdarma svůj mediální prostor krajům a okresům, které mohou prostřednictvím platformy HbbTV informovat své občany o aktuálním dění. Veškeré HbbTV formáty lze geolokačně cílit nejen na úroveň celé ČR, ale i konkrétních krajů, okresů a měst. Tato krizová sdělení pod hlavičkou projektu „Modrý kód pomáhá“ se celkem zobrazila 2,9 milionu diváků. Do HbbTV aplikace s rozšířenou informací se prokliklo více než 66 000 diváků.

Po vyhlášení nouzového stavu v polovině března jsme zaznamenali problémy krajů a obcí ohledně sdělování relevantních informací směrem ke svým občanům. Častým komunikačním kanálem pro občany bývají webové stránky obce či úřadu, ale ne každý občan tyto novinky aktivně sleduje. Rozhodli jsme se proto okresním městům a krajským ůřadům nabídnout prostor na televizní obrazovce s využitím technologie HbbTV, která umí využívat geolokačního cílení. Výhodou tohoto sdělení je, že divák informaci vidí, aniž by cokoli vyhledával. To, že je o dané informace velký zájem, ukazují výsledky míry prokliku – CTR,“ říká Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje společnosti Media Club.

Bezplatnou nabídku informovat diváky ve svém městě využilo zatím 22 okresů. Každý sděluje svým občanům vlastní aktuální informace. Zpravidla se jedná o kontakty na tísňové linky pro občany města, nábor dobrovolníků pro pomoc seniorům, pro péči o ohrožené skupiny apod.

Nejvyššího CTR dosáhlo město Cheb, a to průměrně 21 %, nejvyšší hodnota proklikovosti byla na stanici Prima MAX – 25,8 %.

Jsme rádi, že jsme mohli vyzkoušet v praxi, jak efektivně lze geolokačně cílit informace a jak upravovat dodatečně kreativy, aby sdělení fungovala nejen u kreativ dodaných klienty, ale také při mimořádných situacích,“ dodává Petr Hatlapatka.

Geolokační cílení má 100% přesnost zásahu. Tato metoda je velice přesná, neboť dokáže přesně cílit na dané zařízení. V České republice je nejméně 1 200 000 zařízení, na která lze takto geolokačně cílit nejen celkově, ale i na úroveň kraje, okresu a města.

V souvislosti s koronavirem skupina Prima s Modrým kódem pomáhají nejen v HbbTV, ale také mediálně podporují informační linku 1234, kterou provozuje ÚAMK. Tým zkušených operátorů call centra je 24 hodin denně připraven řešit urgentní tísňové, organizační, dopravní i všeobecné dotazy, které se týkají nákazy koronavirem. V druhé polovině března byla spuštěna osvětová kampaň s populárními tvářemi Modrého kódu Kristýnou Frejovou a Davidem Gránským, která běží na všech kanálech skupiny Prima a která divákům názorně vysvětluje, jak si správně mýt ruce, proč nosit roušku, jak správně kašlat nebo kam volat v případě příznaků. V neposlední řadě skupina Prima rozdala desítky tisíc ochranných respirátorů pro lékaře i pro seniory.

Bližší informace o lince nalezne veřejnost na webu www.modrykodpomaha.cz.

Zdroj: Reklamní systém Hybrid ADs, průběžná čísla 25. března do 14. dubna.