CNN Prima News tísňové volání

tísňové volání

Výpis příspěvků ke štítku „tísňové volání“

Kuriózní nehoda v posilovně: Žena uvízla na stroji hlavou dolů, zavolala policii

4. září 2022 09:13

Miliony lidí si na TikToku pustily videonahrávku kuriózní nehody Američanky z Ohia, která v posilovně uvízla na balančním stole hlavou dolů – a nedokázala se vrátit do správné polohy. Když se jí nepovedlo přivolat na pomoc zaměstnance tělocvičny, zachránily ji chytré hodinky, z nichž zatelefonovala na linku 911, napsal zpravodajský server Miami Herald.

Policie pátrá po seniorovi z Prahy. Má psychické problémy, nezvěstný je už týden

6. června 2022 19:56

Pražští policisté pátrají po nezvěstném sedmdesátiletém Miroslavu Míškovi. Senior s psychickými problémy odešel v pondělí 30. května ze svého bytu v Praze 8 a od té doby o sobě nedal nikomu vědět. Jakékoliv informace o pohřešovaném mohou lidé volat na tísňovou linku 158, uvedla na webu pražské policie její mluvčí Violeta Siřišťová.

Policie pátrá po 29letém muži z Davle. Má sebevražedné sklony, zkoušel se zabít už dříve

7. listopadu 2021 23:52

Středočeští policisté pátrají po nezvěstném devětadvacetiletém Davidu Hřebíkovi z Davle. Muž odjel v neděli večer ze svého domova a dosud se ho nepodařilo vypátrat. Pohřešovaný má sebevražedné sklony a je u něj důvodná obava o jeho život, uvedla dnes policie na webu. Lidé, kteří hledaného muže či jeho auto viděli, mohou policii kontaktovat na tísňové lince 158.

Lidé ve Francii se nemohli dovolat na tísňové linky. Zemřeli čtyři dospělí a jedno dítě

5. června 2021 22:14

Až pět mrtvých, mezi nimiž je i dvouleté dítě, může mít na svědomí výpadek tísňových linek ve Francii. Částečně mimo provoz byly ve středu, mezivládní krizovou jednotku Francie uzavřela teprve včera. Vyšetřování ovšem pokračuje. Odpovědnost na sebe vzala firma Orange, která linky provozuje. Jde podle ní o rozsáhlou technickou chybu.

Lidé s covidem jsou v horším stavu než na jaře, uvedla mluvčí pražské záchranky

9. listopadu 2020 12:16

Pražská záchranná služba má v současné době 13 nakažených zaměstnanců a pět v preventivní karanténě. Péče záchranářů ale podle jejich mluvčí Jany Poštové omezená ani ohrožená není. V pořadu Nový den popsala, k jakým pacientům sanitky vyjíždějí a jak proces s covid pozitivními pacienty funguje. Upozornila, že tito lidé bývají v porovnání s jarem v horším stavu.

Při cestách do zahraničí je třeba uložit si číslo první pomoci, radí lékaři

2. července 2020 18:36

S příchodem léta dochází častěji k zdravotním úrazům, při kterých hraje nejdůležitější roli čas. Obzvlášť v zahraničí pak mohou nastat komplikace vycházející z neznalosti systému, kontaktů nebo z jazykové bariéry. Uložení telefonního čísla první pomoci může zachránit život, a lidé by tak neměli tuto přípravu podceňovat, upozorňují lékaři.