tma

Výpis příspěvků ke štítku „tma“

Komplikace pro ukrajinské vojáky. Ruští okupanti se chlubí „neviditelnými plášti“

Okupanti na frontě začali používat speciální obleky s prvky tepelně izolačního materiálu. Tvrdí to alespoň ruská média. Vojenská uniforma ze zmíněné látky výrazně ztěžuje vidění člověka v noci přes termokameru, kterou využívají ukrajinští snipeři i operátoři bezpilotních letounů. Zbraně vybavené termokamerou Ukrajině dosud poskytují určitou převahu na bojišti.

Záběry z bojů: Ukrajinští mariňáci zaskočili okupanty. Provedli překvapivý noční úder

Ukrajinští obránci zabraňují ruskému postupu na Donbase i díky dronům, pomocí nichž shazují bomby přímo do ruských zákopů či dalších úkrytů. Tuto taktiku nyní často používá i ukrajinská 36. brigáda námořní pěchoty, která pomocí bezpilotních letounů provedla překvapivý úder za tmy na nic netušící okupanty v Doněcké oblasti. Okolnosti záběrů, které ukrajinští mariňáci zveřejnili, je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Víš, s kým spíš? Ve svetru a ve tmě těžko, hlásá KSČM. Kampaň budí výsměch

Komunisté čelí posměchu za svou novou tištěnou reklamu, v níž tvrdí, že Češi kvůli neschopnosti vlády řešit energetickou krizi ani nemohou tušit, s kým mají sex. Podle KSČM totiž lidé doma musí spát ve svetru, a navíc nemohou svítit. „Idioti,“ vzkázal komunistům například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Další uživatelé pak připomínají minulost komunistického exposlance Jana Klána.