CNN Prima News Tomáš Pojar

Tomáš Pojar

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Pojar“

Fiala v USA mluvil s dcerou Milady Horákové, stihl i prohru Bostonu v NHL. Biden četl z taháků

Premiéra Petra Fialu (ODS) čekal během jeho návštěvy Washingtonu nabitý program. Nejdůležitějším bodem bylo jednání s americkým prezidentem Joe Bidenem, kromě toho se ale český ministerský předseda setkal například s dcerou Milady Horákové Janou Kánskou. Stihl ale navštívit i zápas NHL. V úterý má premiér na programu jednání s americkými zákonodárci v Kongresu.

Bez USA má problém Ukrajina, ale i my. Putin může ukončit válku klidně zítra, říká Pojar

Evropa se snaží zvýšenou zbrojní produkcí na válku na Ukrajině reagovat – obává se totiž, že by kontinent nechaly Spojené státy na holičkách. Pro CNN Prima NEWS to řekl Tomáš Pojar, premiérův poradce pro národní bezpečnost, podle kterého málokdo čekal, že se bude dva roky válčit na Ukrajině tak intenzivně. Dodal také, že Vladimir Putin může běsnění kdykoli ukončit.

Bývalý americký prezident Clinton dorazí do Prahy. Vystoupí na bezpečnostní konferenci

Do Prahy v březnu přijede bývalý americký prezident Bill Clinton. Bude hlavním vystupujícím na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, která mimo jiné připomene 25. výročí vstupu Česka do NATO. Potvrdil to spolek Jagello 2000, který akci organizuje. Ta se uskuteční 12. března ve Španělském sále Pražského hradu. Vedle Clintona na ní vystoupí také nejvyšší čeští ústavní činitelé nebo bývalý generální tajemník NATO George Robertson.

Co když se fronta na Ukrajině zastaví tam, kde je? Pro Česko to bude výhra, říká Pojar

Pro Česko je nedůležitější, aby ruský voják nestál na slovenské hranici. Pokud se fronta na Ukrajině zastaví v současné pozici, bude to pro nás výhra. Myslí si to bezpečnostní analytik a poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. O válce, migraci, ale i konfliktu v Izraeli mluvil v pořadu Chuť moci Thomase Kulidakise, komentátora CNN Prima NEWS.

Dva miliony lidí na pár stovkách kilometrů. Pásmo Gazy je nejhustěji osídlenou oblastí světa

Izrael čeká bitva v nejhustěji osídleném místě na planetě – Pásmu Gazy –, které momentálně ovládá teroristické hnutí Hamás. Vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno popsal, jak tato oblast vznikala a proč na ni Izrael uvalil blokádu. Poradce pro národní bezpečnost a bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar varuje, že konflikt se může přelít i do Evropy. Každý, kdo na demonstracích vyjadřuje podporu Hamásu, by podle něj měl být vyhoštěn.

Podcast CNN Prima NEWS s Tomášem Pojarem: Co rozhodlo, že Západ podpořil Zelenského?

Národní bezpečnostní poradce Tomáš Pojar je šedou eminencí české zahraniční politiky. Co dělal v den útoku na Ukrajinu? Co podle něj rozhodlo, že Západ podpořil Volodymyra Zelenského? V čem jsme jako Západ naopak před válkou ve Vladimiru Putinovi vytvořili dojem, že mu to projde? Co ho štve na nápadech z Bruselu a v čem ho naopak unie příjemně překvapila? Koho považuje za nejtalentovanějšího státníka současné Evropy? A co bude Miloši Zemanovi „nahoře“ přičteno k dobru? Poslechněte si premiéru podcastu Off Record z dílny CNN Prima NEWS, kterým provází Matyáš Zrno.

Jaké plány má nově zvolený prezident Pavel a kdy proběhne schůzka se Zemanem?

Zvolený prezident Petr Pavel v pátek vystoupí před novináře, aby shrnul uplynulý týden. Oznámí také své plány na následující období. Na konci ledna a začátkem února stihl Pavel hned několik schůzek s vládními představiteli nebo ústavními činiteli. Naopak setkání s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím domluvené není. Podle dřívějšího Pavlova vyjádření by si příští týden on i jeho tým měli vzít na několik dní volno. Tiskovou konferenci můžete od 13:00 sledovat zde v článku.