CNN Prima News Tomáš Pojar

Tomáš Pojar

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Pojar“

Podcast CNN Prima NEWS s Tomášem Pojarem: Co rozhodlo, že Západ podpořil Zelenského?

19. května 2023 08:44

Národní bezpečnostní poradce Tomáš Pojar je šedou eminencí české zahraniční politiky. Co dělal v den útoku na Ukrajinu? Co podle něj rozhodlo, že Západ podpořil Volodymyra Zelenského? V čem jsme jako Západ naopak před válkou ve Vladimiru Putinovi vytvořili dojem, že mu to projde? Co ho štve na nápadech z Bruselu a v čem ho naopak unie příjemně překvapila? Koho považuje za nejtalentovanějšího státníka současné Evropy? A co bude Miloši Zemanovi „nahoře“ přičteno k dobru? Poslechněte si premiéru podcastu Off Record z dílny CNN Prima NEWS, kterým provází Matyáš Zrno.

Jaké plány má nově zvolený prezident Pavel a kdy proběhne schůzka se Zemanem?

3. února 2023 12:29

Zvolený prezident Petr Pavel v pátek vystoupí před novináře, aby shrnul uplynulý týden. Oznámí také své plány na následující období. Na konci ledna a začátkem února stihl Pavel hned několik schůzek s vládními představiteli nebo ústavními činiteli. Naopak setkání s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím domluvené není. Podle dřívějšího Pavlova vyjádření by si příští týden on i jeho tým měli vzít na několik dní volno. Tiskovou konferenci můžete od 13:00 sledovat zde v článku.

Vláda zřídí funkci poradce pro národní bezpečnost. Fiala by do ní chtěl experta Pojara

7. prosince 2022 22:29

Vláda zřídí funkci národního bezpečnostního poradce. V pořadu Co na to premiér to na CNN Prima NEWS uvedl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj musí funkci formálně schválit kabinet. Jako vhodného kandidáta by pak Fiala viděl svého bezpečnostního poradce Tomáše Pojara. Ten býval velvyslancem v Izraeli a od roku 2014 je prorektorem vysoké školy CEVRO Institut.

Šándor: Nad Rusy nemůžeme zlomit hůl. Ještě nepřistoupili k brutálnímu způsobu války

31. března 2022 13:52

Nad ruskou armádou určitě ještě nemůžeme zlomit hůl, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS bezpečnostní poradce a generál v záloze Andor Šándor. Dodal, že Rusko se ještě nepustilo do brutálního způsobu války, což by znamenalo odstřižení dodávek plynu na Ukrajinu nebo vyřezaní elektráren. A bezpečnostní analytik z Vysoké školy Ambis Tomáš Šmíd odhadl, že stažení ruských vojsk u Kyjeva může souviset jen s rotací jednotek.

Putin panikaří. Spojil Evropu a vyrábí si stále silnější protivníky, říká Fialův poradce

27. února 2022 22:52

Evropa se kvůli ruské invazi na Ukrajinu nebývale semkla. Ruský prezident Vladimir Putin způsobil, že je Západ kompaktnější, tím pádem i efektivnější, myslí si bezpečnostní analytik a poradce českého premiéra Tomáš Pojar. V pořadu 360° komentovali válku na Ukrajině také ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek nebo šéf estonské obrany z let 2011–2018 Riho Terras, který je nyní europoslancem.