CNN Prima News Tomáš Sokol

Tomáš Sokol

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Sokol“

Šíření poplašné zprávy? Šéfce Trikolory Majerové hrozí trestní stíhání kvůli lžím o Pavlovi

26. ledna 2023 20:49

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na Facebooku tvrdila, že „po případném zvolení generála Petra Pavla prezidentem bude následovat mobilizace českých mužů na Ukrajinu“. Poslanec Petr Letocha (STAN) kvůli této lži podal na Majerovou trestní oznámení. Zda se politička dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy, hodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS právník a odborník na trestní právo Tomáš Sokol.

Odsuzujícímu rozsudku pro Babiše může zabránit Zeman. Je to možnost, vysvětluje Sokol

2. listopadu 2022 10:03

Hlavní líčení v kauze dotací na farmu Čapí hnízdo bude pokračovat 19. prosince čtením výsledků znaleckých posudků. Mezi odbornou veřejností se očekává, že během ledna by mohl být vynesen rozsudek. Podle advokáta Tomáše Sokola by tomu ale mohl zabránit Miloš Zeman udělením abolice. Tou by bylo trestní stíhání šéfa hnutí ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše zastaveno.

Znojmo není Nojmo. Kdy se písmeno Z bere jako symbol ruské agrese?

23. dubna 2022 07:41

Ještě před válkou bylo Z jen obyčejným písmenem abecedy. Nyní je však také symbolem ruské agrese. Pokud ho někdo napíše, aby podpořil válku, hrozí mu vězení. Lidé, kteří pak tvrdí, že to tak nemysleli, se podle advokáta Tomáše Sokola vymlouvají podobným způsobem jako ti, kteří hajlují a pak to popírají.

Sokol o Babišově kauze: Představa, že stačí vrátit, co jsem nezákonně získal, je nesmysl

21. března 2022 23:33

Státní zástupce Jaroslav Šaroch v pondělí poslal soudu obžalobu na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Obžaloba se týká kauzy padesátimilionové dotace na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Právník Tomáš Sokol v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kauzu podrobněji rozebral. Mimo jiné zmínil, že v případě prokázání viny hrozí bývalému premiérovi až deset let vězení.

Chyběl souhlas. O zdraví Zemana neměla Stehlíková nic říkat, má jasno advokát Sokol

6. února 2022 22:01

Doktorka Džamila Stehlíková čelí žalobě ze strany Hradu za své výroky o zdraví prezidenta republiky. Ten požaduje milion korun. „Nejde přitom vůbec o to, zda byla její diagnóza správná, nebo ne. Údaje o zdravotním stavu jsou citlivá osobní data,“ řekl advokát Tomáš Sokol. Podle něho neměla Stehlíková bez souhlasu Miloše Zemana cokoliv vyslovovat.

Náhrady škod za covidová opatření? Stát bude kvůli žalobám krvácet, míní právník Sokol

1. února 2022 20:51

Právník a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal o novele pandemického zákona, kterou chce prosadit vládní pětikoalice. Podle něj je zásadní, aby poslanci a senátoři vylepšili pandemický zákon, jak jen to jde. „Nejsem si jist, jestli demonstrující vůbec ten zákon četli,“ řekl Sokol v pořadu Co Čech, to politik.