CNN Prima News Tomáš Sokol

Tomáš Sokol

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Sokol“

Hejtman Krkoška končí ve své funkci kvůli kauze uplácení lékařů. Musí zaplatit 200 tisíc

Aktualizováno

Moravskoslezský hejtman Jan Krkoška (ANO) rezignoval ve čtvrtek na svůj post poté, co ho soud ve 12 let starém případu uplácení lékařů farmaceutickými firmami shledal vinným z účasti na organizované zločinecké skupině a uložil mu peněžitý trest 200 tisíc korun. Politik se rovněž vzdal místa krajského zastupitele a oznámil, že vystoupí z hnutí. Krkoškův konec ve funkci vyžadovali bezprostředně po vynesení rozsudku šéf hnutí ANO Andrej Babiš či koaliční partneři. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání. Nyní již bývalý hejtman se u soudu přiznal, ovšem další obvinění odmítl.

Sokol: Měnit zákony o držení zbraní není nutné. Motiv střelby na fakultě znát nepotřebuji

I přes bouřlivou debatu po střelbě na filozofické fakultě jsem nezaznamenal, že by původní znění zákona o zbraních a střelivech působilo potíže. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl advokát Tomáš Sokol. Novela proto podle něj nebyla nutná. Právník mimo jiné prohlásil, že diskuzi ohledně zveřejnění motivu střelce vnímá jako individuální a zdůraznil, že tuto informaci nepotřebuje znát.

Klíma se stal obětí lživé reklamy. Zázračné pilulky mi prý pomohly z vozíku, zlobí se novinář

Na internetu se objevila další podvodná reklama na kloubní přípravek. V inzerátu se mluví o zázračných pilulkách, které měly dostat z invalidního vozíku i známého novináře Josefa Klímu. Má to ale hned několik háčků. Hlavní tvář reklamního článku nikdy nebyla na invalidním vozíku, nikdy žádné zázračné tablety neužívala a o tom, že účinkuje v reklamě, vůbec neví. Obětí se stal i neurochirurg Vladimír Beneš.

Kolem případu znásilnění nevlastní dcery vládne hysterie, míní člen advokátní komory Sokol

Kolem případu opakovaného znásilnění dívky nevlastním otcem se rozvinula hysterie, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS člen představenstva České advokátní komory Tomáš Sokol. Podle něj je potřeba počkat až soud sdělí důvody, proč udělil tříletou podmínku. Případem se už začalo zabývat ministerstvo spravedlnosti. Podle Sokola má ale jen malé možnosti, což je dobře, protože jde o politický orgán, který by do justice měl zasahovat minimálně.

Rakušan nemluvil pravdu. Policie národnost pachatelů zveřejnit může, řekli Šlachta a Sokol

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se mýlí, když tvrdí, že zákon zakazuje zveřejňovat národnost pachatele. Takové ustanovení tam explicitně není, píše se v něm o identitě pachatele, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS advokát Tomáš Sokol. Následně připomněl, že existuje i výjimka, kdy může být zveřejněna i identita. Bývalý elitní policista Robert Šlachta (Přísaha) k tomu dodal, že jako strážce zákona národnost pachatele zveřejňoval. Vyzval k větší otevřenosti, aby se předcházelo spekulacím.

Dušek výroky o rakovině ukázal, kde svoboda slova končí. Sokol zmínil možné právní následky

Duškovi se podařilo přesvědčivě ilustrovat to, kde končí svoboda slova. Jsem přesvědčen, že mohl spoustu lidí ranit, ale to si musí srovnat se svým svědomím, nicméně to má daleko k jakémukoliv trestnému činu, okomentoval advokát Tomáš Sokol v pořadu 360° na CNN Prima NEWS možné dopady výroku herce Jaroslava Duška. Ten měl říct, že rakovina je volba. Exministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) dodal že, hercova slova nemají destruktivní škodlivý následek, ale pouze eticky zcela nepřijatelný obsah.

Šíření poplašné zprávy? Šéfce Trikolory Majerové hrozí trestní stíhání kvůli lžím o Pavlovi

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na Facebooku tvrdila, že „po případném zvolení generála Petra Pavla prezidentem bude následovat mobilizace českých mužů na Ukrajinu“. Poslanec Petr Letocha (STAN) kvůli této lži podal na Majerovou trestní oznámení. Zda se politička dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy, hodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS právník a odborník na trestní právo Tomáš Sokol.

Odsuzujícímu rozsudku pro Babiše může zabránit Zeman. Je to možnost, vysvětluje Sokol

Hlavní líčení v kauze dotací na farmu Čapí hnízdo bude pokračovat 19. prosince čtením výsledků znaleckých posudků. Mezi odbornou veřejností se očekává, že během ledna by mohl být vynesen rozsudek. Podle advokáta Tomáše Sokola by tomu ale mohl zabránit Miloš Zeman udělením abolice. Tou by bylo trestní stíhání šéfa hnutí ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše zastaveno.