CNN Prima News Tottenham Hotspur

Tottenham Hotspur

Výpis příspěvků ke štítku „Tottenham Hotspur“

Eriksen blizoučko návratu do fotbalu. Podpis s Brentfordem brzdí jen zdravotní prohlídka

Zprávy ohledně návratu Christiana Eriksena k fotbalu se kumulují. Během několika desítek hodin by měl podepsat smlouvu s Brentfordem, klubem z anglické Premier League. Vlastně se už jen čeká na to, jak dopadne zdravotní prohlídka, která je v případě dánského záložníka skutečně kardinální záležitostí. Eriksena totiž už více než půl roku drží mimo trávník zástava srdce z loňského Eura.

Fotbal v Anglii po 30 letech opět ve stoje? Čtveřice klubů bude mít sektory „na zkoušku“

Od 90. let ušla fotbalová Premier League několik mílových kroků směrem k vyšší bezpečnosti fanoušků. Impulzem k tomu byla tragédie na stadionu Hillsborough, při které bylo ušlapáno 97 fandů Liverpoolu. Kvůli maximální redukci rizika nemohou příznivci na tribunách v Anglii už takřka 30 let podporovat své kluby ve stoje. To se má teď ale změnit. Čtyři kluby se od nového roku zapojí do programu takzvaného „bezpečného stání“.

Paradox nového kouče Tottenhamu: Conte sleduje tréninky, ale pracovat nemůže. Proč?

Anglická Premier League většinou bývá reklamou na dlouhá angažmá trenérů. Ovšem působení Portugalce Santa spíše připomínalo turbulentní české prostředí, protože na lavičce Tottenhamu vydržel pouhých 124 dní. „Kohouti“ už mají náhradu, zlákali úspěšného italského kouče Antonia Conteho. Ten ale zatím může tréninky jen pozorovat, pracovat nemůže. Proč?

Na stadion díky biopalivům, z fanoušků budou vegani. Tottenham razí cestu nulových emisí

Velmi netradičním způsobem se fotbalový klub Tottenham Hotspur rozhodl upozornit na klimatické změny a ukázat, jak se lze k přírodě chovat šetrně. Zápas Premier League mezi Spurs a Chelsea má být vůbec prvním na světě s prakticky nulovou uhlíkovou stopou, maximální redukcí emisí. Jak toho chce londýnský tým ve spolupráci s televizní stanicí Sky a britskou vládou dostáhnout?

Nejdražší sestava v historii. Ale ani tým za 16,4 miliardy City v prvním kole nestačil

Říká se, že za peníze si štěstí nekoupíte. Velkou fotbalovou kvalitu však ano. Manchester City napojený na ropovod ze Spojených arabských emirátů poslední roky investuje do posil opravdu obrovské finance, a tak se stalo, že základní jedenáctka měla v úvodním kole proti Tottenhamu Hotspur přibližnou hodnotu 550 milionů liber, tedy přibližně 16,4 miliardy korun.

Nejlevněji na Součka, nejdráž na trápící se Arsenal. Kolik stojí permanentky v Anglii?

V pátek odstartuje výkopem zápasu mezi nováčkem Brentfordem a Arsenalem další ročník Premier League. Pro anglickou nejvyšší soutěž už nebude platit žádné omezení v návštěvnosti vinou pandemie, a tak se tribuny pořádně zaplní. A to i přes to, že vyrazit na „ostrovech“ na ten nejlepší fotbal nemůže každý. Třeba konkrétně v Brentfordu vyšla příznivce nejlevnější sezonní permanentka v přepočtu na 12 500 korun. A to je na Ostrovech vlastně ještě málo.

Hráč, který byl 78 minut mrtvý. Nevěřil jsem, co se stalo, vzpomíná na děsivý večer Muamba

Více než 30 000 lidem na stadionu White Hart Lane se během večera 17. března 2012 při tom pohledu málem zastavilo srdce. Fotbalista Fabrice Muamba ležel na trávníku obklopen hroznem doktorů. Jemu se srdeční sval zastavil na 78 minut doopravdy. Tehdejší záložník Boltonu Wanderers jako zázrakem přežil bez vážných následků. Konec fotbalové kariéry byl v kontextu událostí přijatelným ústupkem. Po devíti letech se o hororovém zážitku rozpovídal pro web Sport Bible i s jedním z mužů, kterým vděčí za to, že vůbec může něco vyprávět.

Mourinho dostal krátce po vyhazovu novou práci. Chystá se i na českou reprezentaci

Před necelými dvěma týdny se renomovaný trenér José Mourinho dozvěděl, že po 17 měsících končí jeho mise u fotbalistů Tottenhamu Hotspur. Zřejmě je jen otázkou času, kdy po službách 58letého Portugalce sáhne některý velký evropský klub, případně reprezentace, ale už teď je jisté, že na nadcházejícím mistrovství Evropy nebude bez práce. Pro Euro totiž přijal nabídku na pozici experta britské rozhlasové stanice talkSPORT.

Tottenham po Mourinhovi převzal benjamínek. Masona přivedla k trenéřině fraktura lebky

Tottenham Hotspur má nového trenéra. Po konci věhlasného Josého Mourinha je to sice jen dočasné řešení, každopádně „Kohouty“ nyní vede Ryan Mason. Tedy kouč, který má v občance napsané datum narození 13. června 1991. Stal se tak nejmladším mužem v historii fotbalové Premier League, jenž se postavil na lavičku a dirigoval svůj tým. A středeční premiéra dopadla zdárně. Londýnský klub porazil Southampton 2:1.