CNN Prima News Toulouse

Toulouse

Výpis příspěvků ke štítku „Toulouse“

Ve Francii se po šesti letech našel britský chlapec. Žil v horách se snílky z celé Evropy

Britský teenager, který se před šesti lety ztratil na rodinné dovolené ve Španělsku, byl nalezen v jihozápadní Francii. Informovala o tom ve čtvrtek francouzská média, podle kterých policie v souvislosti se zmizením teenagera pátrá po jeho matce Melanii Battyové a dědečkovi Davidu Battym, jejichž místo pobytu není známo. V roce 2017, když bylo Alexovi Battymu 11 let, s nimi odcestoval na výlet do Málagy.

Požáry, výtržnosti a chaos. Ve Francii pokračují nepokoje kvůli zastřelenému mladíkovi

Požáry, výtržnosti a střety s policií hlásilo ve čtvrtek večer několik francouzských měst včetně Marseille či Toulouse. Zejména mladí Francouzi vyšli do ulic poté, co policie v úterý při silniční kontrole zastřelila 17letého mladíka. Francie ve snaze zabránit rozsáhlým nepokojům vyslala do ulic měst desítky tisíc policistů. Násilí propuklo v Nanterre na severozápadě Paříže, na předměstí Lyonu nebo v Lille. Protesty se konaly i v předchozích dnech.

Svědek natočil zastřelení mladíka policistou, kulka prošla krkem. Lidé ve Francii se bouří

Agentura AP zveřejnila záběry z úterního incidentu, při kterém francouzský policista zastřelil sedmnáctiletého mladíka na předměstí Nanterre. V ulicích Paříže a v dalších městech následně vypukly nepokoje. Strážci zákona očekávají, že demonstranti vyjdou do ulic, a proto poslali do akce na 40 tisíc mužů. Policista byl za smrt mladíka obviněn kvůli podezření z úmyslného zabití, informoval ve čtvrtek Reuters.

Hořící auto, těžkooděnci a slzný plyn. Statisíce Francouzů dál protestují kvůli důchodům

Ve městech po celé Francii pokračovaly protesty proti vládní penzijní reformě, která by pro většinu Francouzů posunula hranici odchodu do důchodu ze 62 na 64 let. Obzvlášť Paříž zachvátily velké nepokoje, za oběť padlo jedno auto, pár košů na odpadky a sklo ve výlohách. Do ulic proto museli vyjít i policejní těžkooděnci. Odborové organizace uspořádaly už čtvrtou „mobilizaci“ proti letošnímu návrhu ve snaze donutit vládu a prezidenta Emmanuela Macrona ke změně kurzu. Podle ministerstva vnitra se sobotních demonstrací zúčastnilo na 963 tisíc lidí, což je více než v úterý, ale méně než na počátku protestů.

Chceme revoluci. Po celé Francii vypukly po oznámení výsledků voleb bouřlivé protesty

V některých velkých francouzských městech v neděli vypukly po oznámení očekávaných výsledků prezidentských voleb protesty. V centru Paříže podle médií policie rozháněla demonstranty nespokojené s výsledkem slzným plynem stejně jako v Rennes, kde protestující i zapálili v ulicích barikádu. Demonstrace o několika stovkách lidí jsou hlášeny rovněž z Marseille, Toulouse, Lyon, Nantes, či ze Štrasburku.

GALERIE: Pět gepardích mláďat. Samice v Dvoře Králové je porodila před zraky návštěvníků

V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem se na začátku června narodilo pět mláďat gepardů. Samice jménem Spirit je přivedla na svět ve výběhu přímo před zraky návštěvníků místního safarikempu, uvedla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Dvorská zoo patří v chovu gepardů k nejúspěšnějším na světě. Nyní jejich zdejší skupina i s novým přírůstkem čítá devět jedinců.