CNN Prima News Toyota

Toyota

Výpis příspěvků ke štítku „Toyota“

Nejprodávanější malé SUV v Evropě je tišší a výkonnější. Z nádrže jen usrkává

Vzít úspěšný hatchback a udělat z něj SUV je riskantní krok, který se v minulosti už několika automobilkám tvrdě vymstil. V případě Toyoty se to však povedlo na výbornou. Nejenže je dnes SUV Yaris Cross prodávanější než jeho sourozenecký hatchback Yaris, ale dokonce je tou nejžádanější Toyotou a celkově nejkupovanějším malým SUV v Evropě. Své úspěchy chce nyní ještě znásobit řadou vylepšení. Jaká to jsou?

Toyota je opět partnerem Rock for People, vytvoří unikátní zónu s Drink & Drive barem

Hlavním partnerem pro mobilitu festivalu Rock for People je i v letošním roce české zastoupení automobilky Toyota. Pro festival poskytne flotilu 20 nízkoemisních vozů včetně bateriových elektromobilů a vodíkové Toyoty Mirai. Budou sloužit pro zázemí festivalu i dopravu kapel a hostů. Světovou premiérou bude rozsáhlá zážitková zóna s Drink & Drive barem, která ve spolupráci s Toyotou nabídne nealkoholické koktejly po celou dobu festivalu.

Nejlevnější Lexus překvapí komfortem i kvalitou zpracování. Chyb má minimum

V překrásném okolí Chateau Mcely jsme se poprvé projeli s novým Lexusem LBX. Nejlevnější a nejmenší vůz nabídky je označován za Toyotu Yaris Cross ve značkových hadrech, jenže neprávem. Kompaktní crossover totiž převzal některé prvky od větších SUV NX i RX, od kterých do značné míry okoukal i příkladné chování na silnici. Má s ohledem na cenu vůbec nějaké nedostatky?

Fiala nepřiznal skoro milion korun, hrozí mu velká pokuta. Moje chyba, mrzí mě to, kaje se

Předseda vlády a občanských demokratů Petr Fiala neuvedl ve svém majetkovém přiznání část svého jmění. Konkrétně opomněl podíl v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ), kde měl téměř milion korun, uvedl web Seznam Zprávy. „Moje chyba, mrzí mě to,“ uznal premiér s tím, že si přešlap neuvědomil. Předsedovi vlády nyní hrozí pokuta ve výši několika desítek tisíc korun. Podle zákona o střetu zájmů musí každý rok politici a vysoce postavení úředníci přiznávat svůj majetek.

Nejúspornější benzinová auta v Česku. Jezdí pod pět litrů a nestojí ani 300 tisíc

V dnešní době, kdy všechno včetně pohonných hmot zdražuje, je každá ušetřená koruna dobrá. I proto jsme se rozhodli sestavit žebříček nejúspornějších benzinových aut na českém trhu. Některá dokonce jezdí i hluboko pod pět litrů na 100 km, a protože k tomu nepotřebují žádnou elektrifikaci, nestojí ani 300 tisíc korun. Je mezi nimi také mladoboleslavská Škoda. Jaká jsou ta další?

Lexus RZ má volant, ze kterého nebudete chtít sundat ruce. Daleko však nedojede

U elektromobilů se v první řadě hledí na dojezd a rychlost nabíjení, což dává některým výrobcům možnost ušetřit na použitých materiálech v interiéru a jejich celkovém zpracování. Protože kde jinde a nenápadně vykompenzovat manko způsobené drahými komponenty, jako jsou baterie nebo elektromotor, než právě uvnitř auta? Lexus se však rozhodl k tomuto trendu obrátit zády a u nového modelu RZ obětoval nějaký ten dojezd za opravdový přepych na palubě. Nestojí přitom zbytečně moc.

Nový Hyundai Kona se v elektrické verzi vyrábí pro celý svět jen v Nošovicích. Je to univerzál

Elektrické provedení vozu Hyundai Kona Electric je pozoruhodným křížencem konvenčního a ryze elektrického pojetí mobility. Zvenku vypadá jako běžný crossover, uvnitř ale připomíná futuristické modely Ioniq, jimž se podobá i kultivovaným vnitřním prostorem a plavným svezením. Přesvědčí zákazníky benzinové, či hybridní verze téhož modelu?