reklama

Tradiční jatka: Na Faerských ostrovech se moře zalilo krví zabitých velryb

Krev, která barví moře do ruda, a stovky mrtvých velryb. Na Faerských ostrovech uloví každoročně až 1 500 těchto živočichů. Lovci zde mořské savce nahánějí ke břehu a tam je zabíjejí, nechávají vykrvácet do moře a porcují přímo na místě.

reklama

Aktivisté již vyjádřili svůj nesouhlas. Daná tradice, o které se předpokládá, že sahá do doby před více než tisíci lety, se ani navzdory pandemii COVID-19 nezrušila. Při prvním letošním lovu bylo zabito více než 250 velryb. Zvířata byla obklíčena, když migrovala kolem břehů dánského území a hnala se směrem k pláži, kde je lovci usmrtili. Charitativní organizace ORCA, která lobbuje za ukončení těchto lovů, popisuje celou událost jako „šílený krvelačný sport, prováděný noži licencovaných lovců“.

Fotografie sdílené organizací Sea Shepherd ukazují lovce ve vodě, kteří poráží velryby. Akce se účastní i malé děti. Tento druh lovu popisují ochránci zvířat z organizace jako barbarský. Ve svém prohlášení Sea Shepherd uvádí: „252 kulohlavců a 35 bílých delfínů bylo ve vesnici Hvalba zabito. Toto je první organizovaný lov grindadráp v roce 2020, kdy je maso z lovu poskytováno nejprve přibližně 70 účastníkům lovu z lodí a těm, kteří zabíjeli na pláži, a zbytek pak distribuován do vesnic na Suðuroy.“

Premier Grind de l’année aux Îles Féroé : 252 globicéphales et 35 dauphins à flancs blancs ont été massacrés...

Posted by Sea Shepherd France on Thursday, July 16, 2020

Každoročně se v blízkosti Faerských ostrovů, které se nacházejí v severním Atlantiku mezi Norskem a Islandem, plaví zhruba 100 tisíc velryb. Lovci, kteří musí mít licenci, ročně usmrtí přibližně 800 velryb.

V Dánsku je lov velryb zakázán. Faerské ostrovy jsou jeho součástí, jedná se však o autonomní provincii a tak se právo na masový lov kulohlavců černých v rámci staré tradice povoluje.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama