reklama

Tradiční jatka: Na Faerských ostrovech se moře zalilo krví zabitých velryb

Krev, která barví moře do ruda, a stovky mrtvých velryb. Na Faerských ostrovech uloví každoročně až 1 500 těchto živočichů. Lovci zde mořské savce nahánějí ke břehu a tam je zabíjejí, nechávají vykrvácet do moře a porcují přímo na místě.

reklama

Aktivisté již vyjádřili svůj nesouhlas. Daná tradice, o které se předpokládá, že sahá do doby před více než tisíci lety, se ani navzdory pandemii COVID-19 nezrušila. Při prvním letošním lovu bylo zabito více než 250 velryb. Zvířata byla obklíčena, když migrovala kolem břehů dánského území a hnala se směrem k pláži, kde je lovci usmrtili. Charitativní organizace ORCA, která lobbuje za ukončení těchto lovů, popisuje celou událost jako „šílený krvelačný sport, prováděný noži licencovaných lovců“.

Fotografie sdílené organizací Sea Shepherd ukazují lovce ve vodě, kteří poráží velryby. Akce se účastní i malé děti. Tento druh lovu popisují ochránci zvířat z organizace jako barbarský. Ve svém prohlášení Sea Shepherd uvádí: „252 kulohlavců a 35 bílých delfínů bylo ve vesnici Hvalba zabito. Toto je první organizovaný lov grindadráp v roce 2020, kdy je maso z lovu poskytováno nejprve přibližně 70 účastníkům lovu z lodí a těm, kteří zabíjeli na pláži, a zbytek pak distribuován do vesnic na Suðuroy.“

Premier Grind de l’année aux Îles Féroé : 252 globicéphales et 35 dauphins à flancs blancs ont été massacrés...

Posted by Sea Shepherd France on Thursday, July 16, 2020

Každoročně se v blízkosti Faerských ostrovů, které se nacházejí v severním Atlantiku mezi Norskem a Islandem, plaví zhruba 100 tisíc velryb. Lovci, kteří musí mít licenci, ročně usmrtí přibližně 800 velryb.

V Dánsku je lov velryb zakázán. Faerské ostrovy jsou jeho součástí, jedná se však o autonomní provincii a tak se právo na masový lov kulohlavců černých v rámci staré tradice povoluje.

Další hlavní zprávy

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy
Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
Další články
reklama
reklama